Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 142 Uzdrowiskowe wędrówki w Jedlinie-Zdroju

GPS: 50.725908 16.340570

Trasy turystyczne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 142 Uzdrowiskowe wędrówki w Jedlinie-Zdroju

Jedlina-Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa położona w dolinie pomiędzy zalesionymi wzgórzami pasma Gór Wałbrzyskich i Sowich. Ze względu na górski klimat Jedlina-Zdrój posiada doskonałe warunki do prowadzenia terenoterapii - metody rehabilitacji polegającej na połączeniu ćwiczeń fizycznych z oddechowymi stosowanej w terenie. Do dyspozycji kuracjuszy jest więc sześciokilometrowy Szlak Uzdrowiskowy, na trasie którego znajdują się polany oddechowe, platformy widokowe i obiekty sportowe. Dodatkowo od 25 kwietnia 2015 roku po raz pierwszy w Jedlinie-Zdroju odbędą się „Uzdrowiskowe Wędrówki”. Zaprezentowane zostaną nowe trasy do wędrówek pieszych: trasa Gór Wałbrzyskich (ok. 14 km), trasa przyrodniczo-historyczna (ok. 9 km) oraz trasa uzdrowiskowa (ok. 2 km). Motywem przewodnim wszystkich tras jest górująca nad Jedliną-Zdrojem góra Borowa będąca najwyższym szczytem Gór Czarnych i całych Gór Wałbrzyskich (854 m n.p.m.). Szczyt Borowej zaliczany jest do Korony Sudetów i Korony Sudetów Polskich.


Miejsca sprzedaży:
> Park Aktywności - Czarodziejska Góra, ul. Sienkiewicza 1, Jedlina - Zdrój

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 142 Uzdrowiskowe wędrówki w Jedlinie-Zdroju
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 142 Uzdrowiskowe wędrówki w Jedlinie-Zdroju
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 142 Uzdrowiskowe wędrówki w Jedlinie-Zdroju
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 142 Uzdrowiskowe wędrówki w Jedlinie-Zdroju

04.05.2024 - dostępny bez problemów
12.11.2023 - dostępny bez problemów
06.07.2023 - dostępny bez problemów
14.05.2023 - dostępny bez problemów
11.04.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Maciej
Maciej
ZT 142
W adresie podanym na stronie wkradł się błąd. Park znajduje się przy ulicy Poznańskiej 2. Przy ulicy Sienkiewicza 1 znajduje się punkt IT, który jest czynny weekendowo. Cena jak pisali poprzednicy - 7 zł.
 
Mateusz262
Znaczek
Znaczek dostępny bez żadnych problemów. Bardzo miła pani w kasie Czarodziejskiej Górki. Piękna cena znaczka 7zl. Nic tylko kupować.
 
VUVA
VUVA
ZT 142
Znaczek jest dostępny w Parku Aktywności - Czarodziejska Góra.
+ bardzo uprzejma dziewczyna na kasie i dziadek który wpuszcza na tor saneczkowy (polecamy chociaż by raz przejechać się trasą saneczkową!) ;)

Cena: 7 zł (znaczek).
Pieczątkę (do tego znaczka) można zdobyć w Domu Zdrojowym na recepcji. Jeżeli tam będzie zamknięto to spytać o tej pieczątce w pijalni, która znajduje się naprzeciwko Domu Zdrojowego. Bardzo ładna pieczątka!

P.S. Myślę że są jeszcze jakieś pieczątki w IT, ale w weekend on jest zamknięty =(
 
Justyna
ZT
W Parku Aktywności brak znaczków. Centrum Kultury w niedzielę nieczynne.
 
Mariusz Cieluch
Cieluszek
wędrówki
Znaczek zdobyty już dawno, ale teraz z racji dłuższego pobytu w Jedlinie mogłem zaznać tych wędrówek i nadrabiam zaległości wpisowe.
 
Roman Binder
borsuk
Znaczki
Obydwa znaczki zarówno 450 jak i 142 dostępne są w Bibliotece na parterze.
Niestety ale informacji o oznakowanie znaczkowego miejsca jest beznadziejne.
Byłem w Czechach to można im zazdrościć promowania znaczków.
 
Damian
Znaczek
Znaczek dostępny w Centrum Kultury, w cenie 7 złotych.
 
Bernadetta Stochel
Berta
Zakup znaczka
Witam pięknie !! Niestety wczoraj 19 sierpnia 2017 na Kompleksie sportowym przy ul. Kłodzkiej nie zakupiłam znaczka. Oprocz szatni i wielkiego zielonego namiotu nie ma punktu sprzedaży.
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
ZT
Znaczek kupiony w bibliotece Centrum Kultury.
 
Zygmunt Pihan
Zygmunt
142
W Jedlinie Zdroju Centrum kultury zamknięte nie można sprawdzić. W kompleksie Sportowo Rekreacyjnym prócz klientów z DYREKCJI nie ma nikogo zamknięte na trzy klucze, adres Kłodzka 1 to budynek wielorodzinny i o znaczkach nic nie wiedzą.szkoda było jechać. Proszę przy adresach o podawanie nr telefonu
Zygmunt z Borówca
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Borowa
Znaczek kupiony w bibliotece Centrum Kultury. Można również kupić mapę okolic Jedliny która pomoże zaplanować wycieczkę.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Jedlina Zdrój
Tak się złożyło, iż trasa turystyczna przywiodła nas w okolice Jedliny-Zdroju w weekend. Tym samym na zdobycie znaczka nie mieliśmy szans. Ale okolice są piękne więc nie żałujemy!
 
Kuba s.
Jedlina Zdrój
Nam się niestety nie udało zakupić znaczka. Oba punkty były juz zamknięte (sobota, ok. 16). Wody w Pijalni też nie udało nam się napić (Pani wyszła/zaraz wracam - po godzinie odpuścilismy smakowanie zdrojowej wody).
Ale sama Jedlina urocza. Dziś był rajd turystyczny - Uzdrowiskowe wędrówki. Widzieliśmy info na stronie Urzędu Miasta - z rzucającym się od razu w oko - znaczkiem turystycznym. Więc pewnie działo się tam dużo do południa, my niestety trafiliśmy tam nieplanowanie i nie w porę ;)
Niemniej jednak pospacerować warto. Mają atrakcyjne szlaki turystyczno-rekreacyjne i kuszącą Czarodziejską Górę. Staw i plac zabaw przy kompleksie sprotowo-rekreacyjnym też OK ;)
 
Rafał 82
ZT 142
Znaczek kupiony w Centrum Kultury na parterze w bibliotece ale nie widoczny trzeba pytac. Cena 7 zł.
 
Dawid
ZT No. 142
Znaczek dostępny w Centrum Kultury w cenbie 7 zł :)
 
Hubert
Namiary
Namiary nie są błędne bo wskazują Borową, która jest tematem znaczka. Miejsce sprzedaży jednak to inna inszość i to jest zaznaczone w opisie znaczka.
 
Samanta
ZT
Namiary GPS są błędne, wylądowałam w lesie pod Jedliną. Znaczek zdobyłam w Centrum Kultury, na parterze w bibliotece. Trzeba pytać, bo nie jest niestety wystawiony. Cena 7 zł.
 
Hubert
ZT 142
Znaczek zdobyty w chwilę przed zamknięciem punktu sprzedaży. Cena standardowa 7 zł.
 
misiogoryl1
Znaczek w Centrum Kultury
Znaczek dostępny w Centrum Kultury W Jedlinie Zdroju. Należy pytać o niego na 2 piętrze w biurze księgowych. Znaczka szukałem także w Kompleksie Spotrowym przy ulicy Kłodzkiej, niestety na próźno. Cenaw Centrum Kultury standardowa 7zł.