Na dzień dzisiejszy w Polsce są 723 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce są 723 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!

No. 715 Wały Chrobrego w Szczecinie

GPS: 53.429745 14.565800

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 715 Wały Chrobrego w Szczecinie

Wały Chrobrego w Szczecinie to taras widokowy usytuowany na skarpie wzdłuż Odry, o długości około 500 metrów, z widokiem na rzekę i pobliski port. Wały zostały zaprojektowane i wzniesione w latach 1902–1921 według koncepcji Wilhelma Meyera-Schwartau z inicjatywy nadburmistrza Hermanna Hakena. W latach 1906-1912, w północnej części tarasu, zbudowano kompleks architektoniczny mieszczący obecnie Urząd Wojewódzki województwa zachodniopomorskiego. Południowa część Wałów zajęta jest przez kompleks  zabytkowych budynków Akademii Morskiej, budynek Teatru Współczesnego i Oddział Morski Muzeum Narodowego. W połowie długości promenady znajduje się nieco niższy półokrągły taras ograniczony murem oporowym, wzdłuż którego obustronnie ku brzegom Odry prowadzą łukowato wygięte szerokie schody. Po obu stronach tarasu znajdują się dwa pawilony widokowe z dachami wspartymi na kolumnach jońskich, a środkową część tarasu zajmuje kamienna rzeźba człowieka walczącego z centaurem.  U podnóża tarasu znajduje się fontanna, przed którą zbudowano dwie wieże oświetleniowe stylizowane na latarnie morskie. Wały Chrobrego są prawdziwą chlubą i wizytówką miasta, miejscem spacerowym, w którym historia splata się z gwarem codzienności i nowoczesnością.


Miejsca sprzedaży:
Kiosk „Pamiątki u Agaty”, ul. Korsarzy 2, Szczecin

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 715 Wały Chrobrego w Szczecinie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 715 Wały Chrobrego w Szczecinie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 715 Wały Chrobrego w Szczecinie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 715 Wały Chrobrego w Szczecinie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 715 Wały Chrobrego w Szczecinie
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 715 Wały Chrobrego w Szczecinie
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 715 Wały Chrobrego w Szczecinie

25.08.2018 - dostępny bez problemów
22.08.2018 - dostępny bez problemów
30.07.2018 - dostępny bez problemów
10.06.2018 - dostępny bez problemów
01.05.2018 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Hubert A.
Hubert
ZT 715
O Wałach Chrobrego przeczytałem wiele tekstów, także podczas Spotkania Regionalnego w Szczecinie i wycieczki szlakiem szczecińskich ZT byłem dość dobrze przygotowany. Zdecydowanie jednak polecam tu wizytę od wiosny do jesieni, bo zimą troszkę szaro-buro. Niemniej jednak obiekt jak najbardziej godny ZT i gorąco polecam jego odwiedzenie.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Wały Chrobrego
Najładniejsze miejsce w Szczecinie z pięknymi widokami na baseny portowe. ZT dostępny bez problemu w sklepiku koło zamku razem z innymi.
 
Małgorzata Pałka
Małgorzata
Wały Chrobrego
Przepiękny taras z imponującymi gmachami Muzeum Narodowego i Akademii Morskiej, wspaniały widok na Odrę. Dzięki oświetleniu ładnie wygląda też nocą.
 
Greg
715
Znaczki ze Szczecina dostepne w sklepie z pamiątkami u Pani Agaty. Cena standardowa obsługa bardzo miła. Pani zaangażowana w znaczki co widać podczas rozmowy z nią