Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 72 Wieża Pachołków Miejskich w Lubsku

lubuskie
GPS: 51.787389 14.969965

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 72 Wieża Pachołków Miejskich w Lubsku

Baszta Pachołków Miejskich w Lubsku, zwana również wieżą Bramy Żarskiej lub Basztą Katowską jest pozostałością po średniowiecznych obwarowaniach otaczających miasto. Mury zostały wymienione w dokumentach już w 1283 roku. Baszta jest zbudowana pod koniec XIV wieku z cegły w stylu gotyckim, założona na planie koła, siedmiokondygnacyjna. W 1834 roku do wieży przeniesiono z ratusza więzienie. Prawdopodobnie w tym okresie powstała nazwa Wieża Pachołków. W okresie międzywojennym do Bramy dostawiono duży budynek mieszkalny. Spod Baszty łatwo dojść deptakiem na plac Wolności, na którym stoją dwie cenne budowle: kościół parafialny Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz renesansowy ratusz a w przeciwnym kierunku można trafić do hotelu i restauracji „Duet” położonego nad rzeczką Lubszą.


Miejsca sprzedaży:
> Recepcja hotelu „Duet” ul. Reja 3, Bar „Eliasz” pl. Wolności 6

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 72 Wieża Pachołków Miejskich w Lubsku
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 72 Wieża Pachołków Miejskich w Lubsku
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 72 Wieża Pachołków Miejskich w Lubsku
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 72 Wieża Pachołków Miejskich w Lubsku
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 72 Wieża Pachołków Miejskich w Lubsku
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 72 Wieża Pachołków Miejskich w Lubsku
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 72 Wieża Pachołków Miejskich w Lubsku

24.05.2024 - dostępny bez problemów
24.02.2024 - dostępny bez problemów
17.06.2023 - dostępny bez problemów
22.04.2023 - dostępny z małymi problemami
23.02.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
Znaczek
Znaczek dostałem w hotelu. Drugie miejsce bar Eliasz już nie istnieje. Spacerkiem od ratusza dostałem się pod basztę. Okazała budowla.
 
Radosław Gwóźdź
Gwozdzik
ZT
Wieża ładnie się prezentuje , jest na czym oko zawiesić . Znaczek bez problemu nabyty w restauracji/hotelu duet , który jest tuż nieopdal wieży .
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
No. 72 Wieża Pachołków Miejskich w Lubsku
Znaczek dostępny bez problemu w restauracji hotelu "Duet" w pobliżu wieży. Warto też odwiedzić piękny Kościół na Rynku.
 
L+D+D+N Nesibovi
Andílek&Prazdroj
Bar neprodává
Bar „Eliasz” pl. Wolności 6 známku už hodně dlouho neprodává, jak mi personál řekl. Takže by měl být smazán z popisu.

V hotelu jsme známku s malými obtížemi získali, ale byl to oříšek v dnešní covidové době. Uklízečka o ničem nevěděla, ale na baru v restauraci známky měli. Byť je restaurace zavřená.
 
Zygmunt Gonczarek
Zygmunt
ZT72
Sugerując się wcześniejszymi wpisami obejrzeliśmy wierze, ratusz i kościół. Wieża od strony hotelu prezentuje się w pełnej okazałości. Ci, co lubią piękna architekturę zwrócą uwagę na piękny budyneczek na lewo od wieży w którym była apteka. W rynku sugeruję zwrócić uwagę na piękne elewacje kamienic oraz wspaniałe detale wykonane w drewnie. Na pobliskich uliczkach można znaleźć jeszcze wiele obiektów o ciekawej architekturze.
 
Andrzej Szafrański
Aszki
72
Wieża robi lepsze wrażenie od strony hotelu Duet.
W hotelu akurat trwało wesele, ale przesmyknąłem się do miłej Pani z obsługi i sprzedała mi znaczek.
Warto zajrzeć na rynek - wrażenie robi zarówno ratusz, jak i kościół.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Hotel Duet niestety z powidu pandemii zamknięty. Jednak kiedy zadzwoniłam na nr telefonu okazało się, że właściciele są niedaleko i zgodzili się sprzedać Znaczek. Cena 7 zł.
Wieża obejrzana.
Zdjęcia zrobione więc można jechać dalej.
 
Hubert A.
Hubert
Lubsko
Wizyta w Lubsku była krótka, ale wieża została pomacana, a do tego wszystkiego zaliczony spacer po rynku. Tu znajduje się ładny ratusz, a w jego sąsiedztwie ciekawy kościół czyli dwa kolejne potencjalne miejsca znaczkowe. Zresztą tych zapewne jest więcej bo wynotowaliśmy ich jeszcze kilka, ale niestety pora była wracać do domu.
 
Q
ZT 72
Miasteczko takie jakich wiele w lubuskim. Baru nie odnalazłem, jednak udało się dokonać zakupu w samym hotelu. Cena standardowa.
 
Maciej Skrzypczak
Maciej Skrzypczak
Wieża Pachołków Miejskich w Lubsku
Znaczek w barze widoczny już od wejścia, a w Urzędzie Miasta w Ratuszu pieczęć do dziennika. Małe miasteczko mające swój urok ;)
 
Grzegorz Terpiłowski
Geodezjusz
Geodezjusz
Znaczek dostępny w recepcji Hotelu, zgadam się z poprzednim komentarzem, usunąć ruch ze starówki i jakiś ładny deptak zrobić.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Lubsko
Znaczek kupiony w barze Eliasz. Całkiem ciekawe miasteczko na krótki spacer, ładny zabytkowy kościół trochę ładnych kamieniczek. Jakby wywalić z rynku samochody byłaby całkiem miła starówka.
 
Samanta
ZT
Bar Eliasz niestety zamknięty, ale w hotelu Duet znaczki są. Dobrze widoczne na stojaczku, w restauracji. Cena 7 zł. Wprawdzie restauracja była jeszcze nieczynna, ale znaczek kupiłam bez problemu.
 
kondri93
KONDRI ZT NR 72
Dostępny bez problemu w barze Eliasz co prawda kupiłem ostatni, ale właściciel powiedział, że odrazu zamówi nową dostawę cena 7zł
 
LESZEK
LUBSKO
DOSTĘPNY BEZ PROBLEMU W BARZE ELIASZ. CENA 7 ZŁ. A W URZĘDZIE MIASTA MOŻNA PRZYBIĆ BARDZO ŁADNY STEMPEL
 
severko
ZT nr 72
Z tego co się dowiedzieliśmy od miejscowych osób,bar Eliasz jest już nieczynny.W hotelu duet... ech...,z poczatku nie chcieli nas wpuścić (rezerwacja) ,mimo problemów udało nam się zakupić znaczek (7 zł.)
 
Agata
ZT 72
Super, że mieliśmy okazję wejść na wieżę. Warto było, panorama miasta z góry zawsze jest niesamowitą atrakcją. Znaczek w cenie 7 zł. 
 
Marta i Michał
No.72
Znaczek dostępny bez problemu w recepcji hotelu w cenie 7 zł. Wieżę udało nam się zwiedzić w ramach Spotkania Kolekcjonerów ZT, gdyż na codzień nie jest udostępniona do zwiedzania. Ze szczytu rozciaga się panorama na centrum Lubska, a także na okoliczne tereny.