Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1271
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1271!

No. 127 Wieża Ratuszowa w Świdnicy

GPS: 50.842536 16.486750

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 127 Wieża Ratuszowa w Świdnicy

Pierwsza wieża ratuszowa zagościła w Świdnicy już w średniowieczu. Przez kolejne wieki ulegała różnym klęskom żywiołowym i wojnom, była wielokrotnie odbudowywana, aż w końcu podczas ostatniej odbudowy przeprowadzonej w latach 1763-65 zyskała swój ostateczny kształt. Wieża Ratuszowa zdobiła świdnicki Rynek przez 202 lata, aż do 5.01.1967 r., kiedy to w wyniku nieudolnie prowadzonych prac rozbiórkowych przylegających do wieży kamienic kwadrans po godzinie 15 nastąpiło naruszenie jej konstrukcji, a w konsekwencji zawalenie się. Świdnica na blisko 45 lat straciła swój symbol i dominantę. Po przeprowadzonej w latach 2010 – 2012 odbudowie od 17.11.2012 r. Wieża Ratuszowa ponownie cieszy oczy świdniczan i turystów stanowiąc symbol świetności miasta i doskonały punkt widokowy na otaczające miasto okolice. Budynek nowej wieży ratuszowej ma 58 m wysokości oraz 10 kondygnacji. Wieża Ratuszowa jest także miejscem, w którym odbywają się liczne imprezy kulturalne oraz wystawy. 


Miejsca sprzedaży:
> Regionalna Informacja Turystyczna i Kulturalna, Rynek 39-40, Świdnica (czynna codziennie oprócz świąt od godz. 10:00 do 18:00)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 127 Wieża Ratuszowa w Świdnicy
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 127 Wieża Ratuszowa w Świdnicy
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 127 Wieża Ratuszowa w Świdnicy
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 127 Wieża Ratuszowa w Świdnicy

13.11.2023 - dostępny bez problemów
10.11.2023 - dostępny bez problemów
20.08.2023 - dostępny bez problemów
15.07.2023 - dostępny bez problemów
04.05.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w Informacji Turystycznej na rynku w cenie 8 zł.

Wieża stoi na pięknym rynku.
Wejście na nią kosztuje raptem 3 zł (bilet normalny). Z tarasu widokowego można podziwiać panoramę miasta z górującą katedrą. Piękne widoki.
Aha, łatwo na szczyt dostać się windą.
 
Edward Mączyński
Edam
Ratusz
Miasto bardzo ciekawe.Kościół Pokoju robi wrażanie szkoda że niema znaczka.Miła pani w IT poleciła nam restauracje Kryształową. Obiad bardzo smaczny,obfity i tani również Polecamy.
 
Edward Makowski
Edward Makowski
Wieża Ratuszowa w Świdnicy.
Z uwagi na krótki limit czasowy którym dysponowałem (pogrzeb członka rodziny)mogłem jedynie dotrzeć na Rynek, zakupić znaczek i wykonałem trzy fotki Rynku. Pozostały czas musiałem wykorzystać na dotarcie na cmentarz na ul. Słowiańską. W trakcie krótkiej peregrynacji miasta uważam, że jest ono godne powtórnego przybycia, ale już konkretnie celem kompleksowego zwiedzenia Świdnicy. Żal tylko, że byłem tylko tak krótko.
 
Edward Makowski
Edward Makowski
Świdnica - Wieża Ratuszowa
Miałem mało czasu, ale miasto ładne. Dostęp do znaczka bez problemu. Jest to
mój pierwszy znaczek. Aż dziwne, że ze Świdnicy, a nie z Poznania z którego pochodzę.
 
Michał
montana21
Świdnica
Co do znaczka to wszystko bez problemów a miasto bardzo ładne.
 
Danuta Świątek
Dana
Ratusz
Ratusz bardzo ładny. Na wieżę wjeżdża się 2 windami. Widok z gory kapitalny. It otwarta przez cały tydzień!!! ZT po 7 zł.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Świdnica
Znaczek dostępny bez problemu. Punkt informacji turystycznej otwarty również w święta - gdyż my byliśmy w niedzielę i bez problemu zdobyliśmy nasz krążek. Starówka świdnicka bardzo ładna. Warto przyjechać gdyż nie tylko Rynek i Ratusz zasługują tu na Znaczek. Oj znalazły by się co najmniej jeszcze dwa obiekty warte uhonorowania.
 
Natalka i Edyta Domaradzkie
Domarki
ZT 127
Znaczek dostępny bez problemu. Ładnie wyeksponowany w IT. Cena 7 zł. Wejście do IT od strony Rynku, a nie ul. Wewnętrznej. Dla nas ważne, że znaczek można kupić w sobotę.
 
Piotr Laskowski
Piotr Laskowski
ZT 127
Znaczek ładnie wyeksponowany, na stojaku w IT. Cena 7 zł
 
Jerzy Horzela
Jurek56
127
Znaczek dostępny. Warto wdrapać się na wieżę. Wysiłek nagrodzony pięknym widokiem
 
Daria Wakulińska
Super!
Kupiłam znaczek w Boże Ciało po godzinie 19:00!!! Czynne bez problemu. Byłam bardzo zaskoczona. Rzadko się zdarza, żeby takie punkty były czynne tak długo i do tego w święta ustawowe. Super! Znaczek po 7 zł na widoku.
 
Kuba s.
Świdnica
Znaczek bardzo dobrze wyeksponowany, miła obsługa, miasto piękne. 
 
Samanta
ZT
Niestety nie udało mi się kupić znaczka, otwarte od 10-tej, a ja byłam wcześniej i nie mogłam czekać do otwarcia. Ale miejsce ładne przy rynku, który też jest bardzo ciekawy.
 
Hubert
ZT 127
Piękne miasto z klimatycznym rynkiem i Kościołem Pokoju aż proszącym się o ZT. Miło spędzony czas w drodze po kolejne ZT.
 
ROBAS
wieża
znaczek dostępny w cenie 7 zł . bardzo ładnie wyeksponowany. naklejki na drzawiach i na oknie.
 
Grzegorz
Świdnica
Jak przeczytałem o tym znaczku to trochę się zdziwiłem bo byłem już w Świdnicy i żadnej wieży nie widziałem. Fajnie że takie zabytki się odbudowuje. Znaczki dostępne w IT na rynku po 7 zł. I to dostępne naprawdę bezproblemowo bo informacja czynna jest 7 dni w tygodniu do 20.
 
pawłowski
Wieża Ratyszowa w Świdnicy
Znaczek bardzo dobrze wyekskponowany na stojaczku w cenie 7 zł,dodatkowo naklejka na drzwiach wejściowych imformująca o możliwości Jego zakupu.