Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1271
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1271!

No. 361 Wiklinowy kosz gigant w Nowym Tomyślu

wielkopolskie
GPS: 52.317716 16.128038

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 361 Wiklinowy kosz gigant w Nowym Tomyślu

Kosz gigant jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych symboli miasta. Kształtem przypomina łódź z herbu Nowego Tomyśla zaś materiał, z którego jest wykonany nawiązuje do tutejszych tradycji upraw wikliny i rzemiosła plecionkarskiego. Pierwszy kosz zbudowano w 2000 roku, chcąc w ten sposób uczcić przełom tysiącleci. Kosz był wspólnym dziełem 50 - ciu plecionkarzy. Prace nad nim trwały nieprzerwanie przez 55 godzin. Do jego budowy wykorzystano 8 ton wikliny. Imponujące rozmiary: długość – 17,29 m, szerokość – 9,46 m, wysokość – 7,71 m dały mu miejsce w Księdze Rekordów Guinnessa. Wnętrze kosza zostało obsadzone różnego rodzaju gatunkami drzew i krzewów, tworząc w ten sposób swoistą formę kwietnika. Z czasem na skutek oddziaływania warunków atmosferycznych, które wpłynęły na niszczenie wikliny, koniecznym stało się wybudowanie nowego kosza. W sierpniu 2006 roku ten sam zespół plecionkarzy wyplótł nowy, jeszcze większy obiekt. Obecny kosz gigant ma długość – 19,80 m, szerokość – 9,53 m i wysokość – 8,98 m. Do jego budowy zużyto 12 ton wikliny i 11 ton konstrukcji stalowej.


Miejsca sprzedaży:
> Gminny Ośrodek Informacji, pl. Niepodległości 10, Nowy Tomyśl

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 361 Wiklinowy kosz gigant w Nowym Tomyślu
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 361 Wiklinowy kosz gigant w Nowym Tomyślu
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 361 Wiklinowy kosz gigant w Nowym Tomyślu
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 361 Wiklinowy kosz gigant w Nowym Tomyślu
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 361 Wiklinowy kosz gigant w Nowym Tomyślu
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 361 Wiklinowy kosz gigant w Nowym Tomyślu
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 361 Wiklinowy kosz gigant w Nowym Tomyślu
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 361 Wiklinowy kosz gigant w Nowym Tomyślu
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 361 Wiklinowy kosz gigant w Nowym Tomyślu

04.08.2023 - dostępny bez problemów
23.07.2023 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
22.07.2023 - dostępny bez problemów
21.07.2023 - dostępny bez problemów
19.05.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
No. 361 Wiklinowy kosz gigant w Nowym Tomyślu
Ten kosz trzeba zobaczyć.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w Informacji Turystycznej.
Za darmo
 
Niko
Dostępność
Gminne centrum informacji jest nieczynne w weekendy (absurd) ale znaczki można nabyć zamiennie w muzeum wikliny w parku. (Razem ze znaczkiem no 364)
 
Maciej
Maciej
Kosz gigant
Kosz gigant znajduje się przy głównym rynku w Nowym Tomyślu, bezpośrednio obok innego znaczkowego miejsca - budynku sądu. Kosz jest jednocześnie gigantycznym kwietnikiem. Na początku listopada prezentował się imponująco, pozostało jedynie domyślać się jak wygląda w miesiącach letnich. Warto obejść kosz naokoło, asymetryczny kształt sprawia, że z każdej strony wygląda nieco inaczej. Przy koszu ma swój początek wiklinowy szlak turystyczny, który prowadzi między innymi do wiklinowej muszli koncertowej.

Znaczek w gminnym ośrodku informacji dostępny w dni robocze, dla weekendowych turystów pozostaje zamówienie z centrali.
 
Małgorzata Uba
stellamaris
Gigant!
Kosz wielki jak korab. Znaczek i dostatek pieczątek dostępne w Gminnym Ośrodku Kultury. Miła i wyrozumiała dla turystów obsługa.
 
WioletaZuziaDarek Lemańscy
WioletaZuziaDarek Lemańscy
Znaczek
Przemiła obsługa i potwierdzam fakt - u mnie dwa znaczki trafiają do kolekcji, za darmo w ramach promocji miasta Nowy Tomyśl.
 
Zygmunt Stasiak
Lutek 53
ZT
Dostępny za darmo jeszcze okazyjny gratis !!!
 
Mateusz Oprzeski
matilola
ZT 361
Znaczekam dostępny w GOI za DARMO !!!
 
Mateusz Oprzeski
matilola
Re: ZT 361
*znaczek
 
Krzysztof Szpak
Krzysztof Szpak
Znaczek 361
Tego jeszcze nie miałem znaczek jest za darmo do końca roku !!! Dostępny jest też znaczek okolicznościowy "Jubileusz 230-lecia Nowego Tomyśla (178-2016) oczywiście też za darmo !!! REWELACJA :)
 
Slawomir Woźniak
Sławek
361
W tym miejscu chcę bardzo podziękować Pani z GOI za miłą obsługę. Po rozmowie telefonicznej ZT był do odbioru w muzeum. Dziękuję za niespodziankę.Moja propozycja ,gdyby się udało wymienić znaczkami (GOI i Muzeum ) , my kolekcjonerzy bylibyśmy wdzięczni.
 
Rafał T
Rafał 82
ZT
Gminny Ośrodek Informacji oczywiście zamknięty i brak informacji o godzinach otwarcia przez szybę widać dwa stojaczki uginające się od znaczków aż żal odchodzić.
 
Karolina
GOI Nowy Tomysl nieczynny
Nowy Tomysl wart zobaczenia, muzeum - piekna rzecz m.in. trabant w "sukience "z wikliny..co do Gminnego Osrodka Informacji- nadal wielka porażka i nieporozumienie Urzedu Miasta..taka instytucja powinna funkcjonować wtedy kiedy UM jest nieczynny i tam nie można zdobyć znaczka, niestety GOI nieczynny w weekendy, czynny we wtorki 13,00- 15,30 (ale bylismy we wtorek 02 maja o 14,00-nieczynne), czwartki i piatki do 13,00 ( aczkolwiek nie wiem za bardzo dla kogo)
 
Paweł
Znaczek 361
Niestety, Gminny Ośrodek Informacji jest czynny tylko trzy dni w tygodniu, w dodatku, tylko w dni powszednie.
Kosz robi świetne wrażenie, widać jego ogrom. Sam Nowy Tomyśl jest bardzo sympatyczny :)
Pozdrawiam,
Paweł
 
Michał Barański
Michał Barański
ZT
Gminny Ośrodek Informacji nieczynny.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Nowy Tomyśl
Punkt IT oczywiście w niedzielę (8.01) nieczynny. Warto przespacerować się miejskim szlakiem turystycznym, bardzo dobrze oznakowany, przy wszystkich obiektach stoją tablice informacyjne.
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
TZ361
Cena standardowa - 7 zł
 
Ori
Nie ma co liczyć na GOI
Gminny Ośrodek Informacji notorycznie zamknięty. Znaczek można dostać w Urzędzie Miasta przy ul. Poznańskiej.
 
Tomek
IT
Kosz naprawdę robi wrażenie i warto go zobaczyć. Gorzej wygląda sprawa dostępności. Robiłem trzy podejścia w różnych dniach i godzinach, niestety zawsze to samo. Drzwi do Informacji Turystycznej zamknięte i zero informacji.
 
-Maciej-
Wiklinowy kosz gigant w Nowym Tomyślu
Kosz faktycznie przeogromny, na żywo dopiero robi wrażenie jego wielkość.Znaczek to cała historia. Gminny Ośrodek Informacji oczywiście zamknięty, na drzwiach jak i w internecie żadnej o tym informacji. Udajemy sie do muzeum, tam przyjęto Nas z otwartymi rękoma, znaczek, jakieś foldery bez problemu, no i obsługa, po naszej opowieści chwytają za telefon, kilka rozmów i pokierowano nas do Urzędu Gminy, gdzie w Biurze obsługi czekały ZT 361 jak i inne dodatki. W Biurze promocji dowiedzieliśmy się, iż GOI w Rynku ma rozpocząć pracę już od maja.
 
Dana
IT
W niektórych miejscach pracują rzeczywiście ludzie, którzy są oddani swojemu miejscu!
Gdy byłam w Nowym Tomyślu, Pan który obiecał przyjść - wtedy nie mógł, ale przysłał mi ogrom gadżetów i Znaczek Turystyczny!!!
Składam tu serdeczne podziękowanie. A Nowy Tomyśl naprawdę warto zwiedzić. Niewielkie miasto a wiele atrakcji!
 
 
Samanta
ZT
Kosz wygląda fajnie. Niestety ze znaczkiem nie było już tak dobrze. W Gminnym Ośrodku Informacji na drzwiach wisi reklama ZT, ale godzin otwarcia brak. Drzwi zamknięte na głucho, żadnej informacji. Może to nic dziwnego, ale jest dzień powszedni, a do tego przed 15-tą. Telefon podany na stronie ośrodka nie odpowiada. Dzwonię do Urzędu Miasta, dostaję inny numer, który też nie odpowiada. W samym Urzędzie Miasta żadnego zainteresowania. Zostało mi zdjęcie kosza i zdecydowany niesmak...
 
Dana
kosz
Kosz rzeczywiście robi wrażenie. Niestety znaczka nie zdobyłam. W niedzielę IT w naszym kraju  zwykle są nieczynne. Co prawda Pan pracujący w IT obiecał, że przyjdzie, ale chyba zapomniał...
 
Artur
Pobyt w znaczkowym miejscu
Kosz gigant dostępny, wielkość i wygląd robi wrażenie. Polecamy wizytę w tym miejscu.
 
Krzykos
ZT 361
Znaczek do nabycia w Urzędzie Miasta, p. nr 21, gdyby IT była zamknięta. Jest info na drzwiach. 
 
Marta i Michał
No.361
Znaczek dostępny bez problemu w cenie 7 zł w informacji turystycznej. Bardzo dziękujemy za gościnę, otrzymaliśmy pełen pakiet materiałów promocyjnych miasta i gminy. Wiemy już, że tutaj wrócimy w celu realizacji wycieczek rowerowych. Nowy Tomyśl "walczy" o turystów nie tylko przez Znaczki Turystyczne, ale przez Geocaching oraz inne formy aktywizacji. "Wikli - Nowy Tomyśl".
Samo miasto bardzo zadbane i spokojne. Spacer po centrum, jak i parku jest przyjemnością.
IT w weekendy jest niestety nieczynna, lecz kolekcjonerzy którzy chcieliby zdobyć znaczek na miejscu i zarazem porozmawiać o idei znaczków i nie tylko, należy umówić się wcześniej za pośrednictwem adresu e-mail: r.ratajczak@nowytomysl.pl Polecamy, miło spotkać człowieka tak zaangażowanego w promocję swojego miasta.
Polecamy to miejsce!
 
Gosia643
GOI w Nowym Tomyślu
W niedzielę punkt zamknięty, pomimo informacji o godzinach otwarcia w lipcu 8:30 - 15:30 (byłam około 14:00).
Na stronie Nowego Tomyśla brak informacji o godzinach otwarcia GOI.
Tak więc kosz gigant obejżany z każdej strony i sfotografowany, a znaczek niestety do zamówienia w centrali  :(
 
Hubert
ZT 361
Oby więcej takich miejsc w Polsce i Wielkopolsce. Bardzo przyjemna i rzeczowa obsługa GOI. Tutaj o turystę się dba i chwała miastu i wszystkim zaangażowanym, że tak to funkcjonuje. Miasto mijane wielokrotnie wreszcie zwabiło nas Znaczkiem Turystycznym, ale okazało się, że oprócz Kosza Giganta jest tu także sporo innych godnych uwagi miejsc. Polecamy Nowy Tomyśl szczególnie jako miejsce na weekend. Można tu przyjechać po znaczek (w pobliżu Wolsztyn), ale polecamy także zabawę w geocaching lub modny ostatnio questing.