Na dzień dzisiejszy w Polsce są 743 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce są 743 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!

No. 672 Wodny Świat DPN w Głusku

GPS: 53.047032 15.943229

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 672 Wodny Świat DPN w Głusku

Bogactwo rzeki Drawy i jezior Drawieńskiego Parku Narodowego, skupione w jednym miejscu, na wyjątkowej ekspozycji, której znaczną część stanowią akwaria - obejrzycie w Głusku, w Punkcie Informacji Turystycznej Drawieńskiego Parku Narodowego. Przywita Was Wydra – przewodniczka po Wodnym Świecie DPN. Ślady jej łap wyznaczają kierunek zwiedzania wystawy. Turysta, uruchomiając nieco wyobraźnię, powinien poczuć się tak, jakby znalazł się pod wodą i był  częścią tego fascynującego świata, w którym pływają, np.: brzana, okoń, certa, pstrąg, różanka, koza, piekielnica, kiełb. Natomiast przekrój przez Jezioro Czarne pokaże na jakiej głębokości toczy się życie ryb i roślin, a gdzie królują już tylko bakterie beztlenowe. W bystrym nurcie Drawy, nad powierzchnią wody faluje włosienicznik. Rośnie też wiele gatunków ramienic, a ponad korytem rzeki wznosi się piaszczysta skarpa, w której gnieździ się zimorodek.

Otwarcie ekspozycji "Wodny świat DPN w Głusku" zaplanowano na koniec września 2018 roku.


Miejsca sprzedaży:
Punkt Informacyjny DPN w Głusku


14.10.2018 - dostępny bez problemów
07.10.2018 - dostępny bez problemów
30.08.2018 - dostępny bez problemów
29.08.2018 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Krzykos
Krzykos
ZT 672
Komplet znaczków DPN zakupiony w Punkcie Informacyjnym w Głusku w standardowej cenie. Warto uprzednio sprawdzić na stronie dni i godziny pracy tego punktu.
Baner, usytuowany przed wejściem do Punktu, oznajmia nam, że otwarcie ekspozycji nastąpi w IV kwartale 2018 r. Jednak, z różnych powodów, dokładna data udostępnienia wystawy nie jest, na chwilę obecną, znana.
Udało mi się zobaczyć fragment ekspozycji i muszę przyznać, że wygląda ciekawie. Po zakończeniu montażu, z pewnością, będzie atrakcją wartą obejrzenia.
 
Danuta Świątek
Dana
Drawno
Jest! za 7 zł!