Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1260
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1260!

No. 672 Wodny Świat DPN w Głusku

GPS: 53.047032 15.943229

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 672 Wodny Świat DPN w Głusku

Bogactwo rzeki Drawy i jezior Drawieńskiego Parku Narodowego, skupione w jednym miejscu, na wyjątkowej ekspozycji, której znaczną część stanowią akwaria - obejrzycie w Głusku, w Punkcie Informacji Turystycznej Drawieńskiego Parku Narodowego. Przywita Was Wydra – przewodniczka po Wodnym Świecie DPN. Ślady jej łap wyznaczają kierunek zwiedzania wystawy. Turysta, uruchomiając nieco wyobraźnię, powinien poczuć się tak, jakby znalazł się pod wodą i był  częścią tego fascynującego świata, w którym pływają, np.: brzana, okoń, certa, pstrąg, różanka, koza, piekielnica, kiełb. Natomiast przekrój przez Jezioro Czarne pokaże na jakiej głębokości toczy się życie ryb i roślin, a gdzie królują już tylko bakterie beztlenowe. W bystrym nurcie Drawy, nad powierzchnią wody faluje włosienicznik. Rośnie też wiele gatunków ramienic, a ponad korytem rzeki wznosi się piaszczysta skarpa, w której gnieździ się zimorodek.


Miejsca sprzedaży:
> Punkt Informacyjny DPN w Głusku

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 672 Wodny Świat DPN w Głusku
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 672 Wodny Świat DPN w Głusku
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 672 Wodny Świat DPN w Głusku
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 672 Wodny Świat DPN w Głusku
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 672 Wodny Świat DPN w Głusku

17.07.2023 - dostępny bez problemów
30.04.2023 - dostępny bez problemów
19.09.2021 - dostępny bez problemów
21.08.2021 - dostępny bez problemów
05.07.2021 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
5.07.2020
ZT dostępny, zwiedzanie w markach, mała sala, kilka akwariów, ale czysto i schludnie, ZT dostępne
 
Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
ZT
Informacja na stronie internetowej pokazywała że oba punkty informacji DPN są czynne. Na miejscu okazało się, że punkt w Drawnie jest nieczynny i drugi punkt w Głusku jest czynny. Po dotarciu na miejsce w Głusku zastałem obiekt zamknięty, a na drzwiach była informacja że w punkcie Drawno można zrobić zakupy. Paranoja. Nie potrafią się dogadać.Nie było sensu wracać 25 km do Drawna, do głównej siedziby DPN. Wiadomo znaczki można uzyskać z centrali, ale zależało mi na znaczkach (piny)parku narodowego.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 672
Choć w DPN bywaliśmy wielokrotnie to tego miejsca jeszcze wtedy nie było i dlatego(nie wspominając o Znaczku Turystycznym) przybyliśmy tu ponownie wodny świat to ciekawa ekspozycja wystawowa w dużych akwariach można zobaczyć ryby i roślinność z obszaru parku. Polecam szczególnie dla dzieci choć
 
Robert Salwowski
Bobik
Wodny świat
Trochę byliśmy nie w porę, bo podobno niedługo w środkowych (ustawionych kaskadowo) akwariach pojawią się rośliny z Drawy. Jednak warto tam zajrzeć. Bardzo mi się podoba, że takie miejsca są w takich malutkich miejscowościach
 
Turysta
Znaczek Turystyczny 672
Znaczek dostępny bez problemów w cenie standardowej wraz ze znaczkami 671 i 673 także w cenie standardowej. Znaczek 672 możliwy do kupna w Punkcie Informacji DPN w Drawnie po znajomości dlatego, że mój znajomy mieszka w Drawnie i posiada tu domek letniskowy. Wystawa bardzo ciekawa.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 672
Komplet znaczków DPN zakupiony w Punkcie Informacyjnym w Głusku w standardowej cenie. Warto uprzednio sprawdzić na stronie dni i godziny pracy tego punktu.
Baner, usytuowany przed wejściem do Punktu, oznajmia nam, że otwarcie ekspozycji nastąpi w IV kwartale 2018 r. Jednak, z różnych powodów, dokładna data udostępnienia wystawy nie jest, na chwilę obecną, znana.
Udało mi się zobaczyć fragment ekspozycji i muszę przyznać, że wygląda ciekawie. Po zakończeniu montażu, z pewnością, będzie atrakcją wartą obejrzenia.
 
Danuta Świątek
Dana
Drawno
Jest! za 7 zł!