Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1271
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1271!

No. 1103 Wystawa Multimedialna w Ratuszu - Kalisz

GPS: 51.762494 18.089893

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1103 Wystawa Multimedialna w Ratuszu - Kalisz
Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1103 Wystawa Multimedialna w Ratuszu - Kalisz

We wnętrzu kaliskiego ratusza w pomieszczeniach piwnic, na kondygnacjach wieży oraz na korytarzu trzeciego piętra znajduje się nowoczesna ekspozycja multimedialna poświęcona dziedzictwu historyczno-kulturowemu Kalisza. Ekspozycja ta nie jest wystawą muzealną. Ukazuje dzieje Kalisza od najdawniejszych czasów aż po czasy obecne. Zwiedzający z pewnością odkryją wiele historycznych tajemnic, ale też spotkają się ze związanymi z miastem postaciami. Wystawa inspiruje do poszerzenia wiedzy o życiu miasta i regionu i ma być impulsem do jego dalszego zwiedzania. Historyczna podróż w czasie rozpoczyna się w podziemiach ratusza, a następnie poprzez trzecie piętro i wieżę ratuszową prowadzi na jej szczyt do punktu widokowego, z którego rozpościera się piękna panorama Kalisza i okolic. Na poszczególnych kondygnacjach na zwiedzających czekają historyczne bloki tematyczne pozwalające prześledzić rozwój Kalisza, jego klęski i odrodzenie oraz obecne życie miasta.


Miejsca sprzedaży:
> Informacja Turystyczna w Ratuszu, Główny Rynek 20, Kalisz

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1103 Wystawa Multimedialna w Ratuszu - Kalisz

12.08.2023 - dostępny bez problemów
17.06.2022 - dostępny bez problemów
22.05.2022 - dostępny bez problemów
13.05.2022 - dostępny bez problemów
07.05.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 1103
Kolejne miejsce na naszym Szlaku Znaczka Turystycznego, do którego bez ZT niewątpliwie byśmy nie trafili. Ta nowoczesna wystawa przeprowadza nas przez historie Kalisza swoistą trasa od piwnicy Aż po dach, czyli wierze zegarową ratusza. Wspinając się po schodach poznajemy historie miasta a tykający mechanizm starego zegara wieżowego uświadamia nam mijający czas. Na końcu wycieczki dochodzimy do platformy widokowej gdzie roztacza się panorama współczesnego Kalisza. Wystawę Polecam warto poznawać naszą historie.
 
Zygmunt Gonczarek
Zygmunt
ZT 1103
Wystawa znajduje się w pomieszczeniach ratusza oraz na wierzy widokowej. Zarówno bilet wstępu jak i znaczki turystyczne dostępne w informacji turystycznej znajdującej się też w ratuszu. Duży plus za dostępność informacji turystycznej w sobotę do godziny 18 a w sezonie turystycznym także w niedzielę. Sympatyczna obsługa oraz pozytywne nastawienie do turysty zachęcają do zwiedzania.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Wystawa
Nowocześnie zaaranżowana wystawa. Z audioprzewodnikami poznajemy historię Kalisza przemieszczając się po kolejnych pomieszczeniach Ratusza. A na deser Wieża. Zegar. I piękne widoki miasta. No i miła obsługa. I dostępny Znaczek. Czegóż chcieć więcej?
 
Marlena i Jacek Treichel
Marlena i Jacek z Pokrzywna
Miła wizyta
Kalisz przywitał nas piękną pogodą i sympatyczną obsługą (panie Michalina i Paulina), w Informacja Turystyczna Kalisz, która znajduje się w Ratuszu Miejskim. Znaczek dostępny bez problemu + materiały promocyjne i pieczątki. Cena 12 zł.
 
Grzegorz Kaczmarczyk
1103
Na oglądanie wystawy najlepiej umówić się wcześniej telefonicznie . Mimo inwentaryzacji w punkcie informacji turystycznej Pan sprzedał znaczek za 12 zł i pozowali wejść na wieże ratuszowa. Mimo deszczowej aury widoki zacne .
 
Skała
Wystawa
Dzisiaj w dniu premiery ZT No1103 jestem kolejny raz w Kaliskim Ratuszu dokonałem zakupu jeszcze ciepłego krążka w cenie 8,00zł fajny poosiada dwie grafiki to widać, Zegar na Wieży mechanizm widziałem wspinając się krętymi schodami na punkt widokowy,panorama miasta robi wrażenie, wystawa multimedialna jest odpłatna zwiedzanie wieży 8,00 i 5,00zł Skała