Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 828 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 828 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 338 Zamek Joannitów w Łagowie

GPS: 52.334620 15.292958

Zamki, pałace, twierdze

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 338 Zamek Joannitów w Łagowie

Zamek Joannitów został zbudowany na przesmyku dwóch jezior Trześniowskiego i Łagowskiego na wzgórzu otoczonym zabytkowym parkiem z wieloma pomnikami przyrody. Obecnie budynek składa się z bryły budowli wybudowanej w XVII w., czterech dwukondygnacyjnych skrzydeł które tworzą renesansowy dziedziniec. Nad zamkiem góruje wieża warowna, która jest widoczna z odległości kilku kilometrów. Budowę zamku rozpoczął Zakon Joannitów w 1350 roku.  Na początku XVI w. na rozkaz ówczesnego komandora Liboriusa von Schapelowa wybudowano 24 metrową wieżę. U podnóża warowni powstała służebna osada rzemieślnicza, zabezpieczona murami obronnymi z dwoma bramami. Podczas wojen, oraz najazdu Szwedów zamek znacząco nie ucierpiał. W 1810 roku zamek stał się własnością Prus, a potem własnością prywatną. Obecnie w zamku mieści się hotel i restauracja.


Miejsca sprzedaży:
Zamek Joannitów – recepcja, ul. Zamkowa 3, Łagów

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 338 Zamek Joannitów w Łagowie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 338 Zamek Joannitów w Łagowie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 338 Zamek Joannitów w Łagowie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 338 Zamek Joannitów w Łagowie

03.05.2019 - dostępny bez problemów
30.09.2018 - dostępny bez problemów
30.09.2018 - dostępny bez problemów
27.08.2018 - dostępny bez problemów
15.08.2018 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Rafał
Rafał
Łagów
Znaczek dostępny w cenie 7 zł w punkcie przy wejściu na wieżę. Ponadto, pieczątka do albumu do odciśnięcia w recepcji.
 
Marek Tyczyński
TIKSON
W Łagowie
Znaczek dostępny w recepcji w cenie 7zł i pieczątka. Zamek w sezonie zimowym nie zawsze czynny,ale miła pani recepcjonistka potrafi opowiedzieć kilka ciekawostek o zamku i zachęcić do ponownego przyjazdu!
Ok 100m od zamku IT ale też nieczynna a szkoda bo w krótkich godzinach w dni powszednie mogła by być otwarta
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Znaczek do kupienia w recepcji, w cenie 7zł.
 
Hubert A.
Hubert
ZT 338
Mówiąc szczerze nie lubię klimatu takich miejsc. Sam zamek i restauracja w nim się mieszcząca jest jeszcze ok - spełnia swoją turystyczną i komercyjną rolę. Widoki z wieży przepiękne (pewnie w słoneczne dni wręcz zachwycające), ale zaburzone wszechobecnymi punktami gastronomicznymi, gwarem "turystów" i warczeniem samochodów. Pewnie gdyby te niekorzystne czynniki wymazać z krajobrazu, byłoby zdecydowanie ładniej, ale cóż, jest jak jest choć można sobie wyobrazić jak bywało tu dawniej.
 
Mariusz Cieluch
Cieluszek
Łagów
No i pogoda w tym miejscu się załamała i zaczął padać deszcz. Chwila na wieży, chwila wokół zamku, dłuższa chwila na jedzeniu i dalej w drogę. Fajne miejsce i ładne widoczki.
 
Jan PERKOWSKI
Yogi410
Łagów
Znaczek dostepny całodobowo w recepcji zamku, a przy okazji można coś zjeść ;-)
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
TZ338
Cena standardowa. Bez problemów
 
Beata i Rafał Knaflewscy
Beata i Rafał z Poznania
No. 338 Zamek Joannitów w Łagowie
Znaczek dostępny w 2 miejscach (cena 7 zł.) - w recepcji i przy małym stoisku na dziedzińcu koło wejścia na wieżę. Warto wieżę odwiedzić bo rozpościerają się z niej przepiękne widoki.
 
Notelekseltis
Łagów
Miejsce piękne, czysta przejrzysta woda, charakterystyczne jezioro rynnowe, miejscowi nurkowie mówili, że głębokie na ok. 50 metrów. Zamek z zewnątrz prezentuje się całkiem przyzwoicie. Od środka... nie wiem, tylko czynna była wieża widokowa, a jej wnętrze zdecydowanie nie pasowało do zamkowych murów. Wejście na wieżę 5 zł, w pobliżu można skorzystać z wypożyczalni rowerków wodnych (2-os. 12zł/h a 4-os 16zł/h) i kajaków, a nawet i z rejsu skorzystać, ale nie wiem ile to kosztuje. Parking zaraz pod zamkiem jest darmowy. Co do jedzenia miałem mieszane uczucia, restauracja w zamku była nieczynna, więc pozostało wybrać coś na zewnątrz i tak padło na lokal "Pod lipami" obok wypożyczalni rowerków... jedzenie trochę w cenie na granicy opłacalności, obsługa niemiła, wręcz kelnerka na zadane pytanie odpowiedziała, że nie powie, bo jej i tak jutro już tu nie będzie. Najgorsze jednak było czekanie... 40 minut czekania na rosół nie mówiąc już o drugim daniu. Jedynie polecę jakby ktoś chciał piwo wypić, to można kupić piwo Łagowskie (choć nie jestem wielkim fanem browaru z Witnicy, piwo ma mało gazu, słabą i nietrwałą pianę), ale ze względu na czas oczekiwania nie warto zamawiać go z jedzeniem.. albo po dostaniu jedzenia dopiero piwo zamówić
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Zamek
Zameczek fajny z ciekawą historią. Z wieży piękne widoki. Łagów mimo, że malutki i trochę oszpecony budami z fasfoodem ma swój klimat, taki trochę wakacyjny. ZT w recepcji hotelu.
 
Katarzyna Czerkawska
Katarzyna Czerkawska
Zamek
Pięknie położony zamek. Najbardziej podobał mi się dziedziniec zaadaptowany na salę restauracji, którego ściany porastały zielone pnącza. Polecam wejście na wieżę zamkowa za 5 zł - piękne widoki. Znaczek dostępy na dziedzińcu a w recepcji można przybić sobie pieczątkę :)
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No.338
Zamek tokolejny przykład przywrócenie do życia obiektu zabytkowego.Wstarych murach mowa treść. W tym miejscu znaczek jest na honorowym miejscu w gabinecie przed wejściem na przepiękne zaadoptowanym na salę restauracji dziedzińcem zamku
 
Krzykos
Krzykos
ZT 338
Cena znaczka standardowa - 7 zł. Jak oświadczyła pani w recepcji, ZT cieszy się nadspodziewanie dużym zainteresowaniem - i nic dziwnego, skoro w gablocie z potrawami polecanymi przez szefa kuchni, usytuowanej przy wejściu do restauracji, umieszczono również Znaczek Turystyczny! Warto zobaczyć zamek, kościół i bramy, wszystko usytuowane ook
 
Rafał Trojanowski
Rafał 82
Łagów
Znaczek dobrze widoczny na dziedzińcu przed wejściem na wieże cena standardowa - 7 zł. Wejście na wieże w cenie 5 zł ale warto bo widok bardzo malowniczy na dwa jeziora między którymi położony jest zamek.