Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 991 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 991 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 942 Zamek Krzyżacki w Działdowie

GPS: 53.234324 20.182709

Zamki, pałace, twierdze

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 942 Zamek Krzyżacki w Działdowie

Idea budowy działdowskiego zamku sięga roku 1306. Wtedy właśnie, Zakon Krzyżacki – po ujarzmieniu pruskiego plemienia sasińskiego – począł budować drewnianą strażnicę graniczną, oddzielającą tereny Mazowsza, od rodzącego się państwa krzyżackiego. Strażnica stopniowo przeobrażała się w zamek, zbudowany na kwadracie o boku 46 m, osadnictwo postępowało, intensyfikował się rozwój gospodarczy i ekonomiczny, słowem: zaczynało rodzić się Działdowo. To właśnie wiek XIV okazał się przełomowym dla miasta, wówczas to: 14 sierpnia 1344 r., wielki mistrz krzyżacki Ludolf König, podpisał akt lokacyjny. Jedno z gotyckich skrzydeł zamku, przetrwało do dziś. Obecnie mieści się w nim wystawa stała: „Działdowo – miasto i ludzie dawnego pogranicza”. Chronologicznie uporządkowana ekspozycja, obejmuje dzieje Działdowszczyzny od pradziejów aż do połowy XX wieku.


Miejsca sprzedaży:
Muzeum Pogranicza w Działdowie (ratusz) pl. Mickiewicza 43, Działdowo


05.06.2020 - dostępny bez problemów
30.05.2020 - dostępny bez problemów
22.05.2020 - dostępny bez problemów
16.05.2020 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
zamek
Do opisu Grzegorza (zewnętrznego) mogę tylko dodać, że nie udało mi się zwiedzić muzeum bo trafiłem na nigdzie nie opisaną przerwę tj.: od 12.00 do 14.00. Nie wiem czy to tylko chwilowe czy na stałe.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Zamek
Zamek po ostatnim remoncie prezentuje się bardzo ładnie. Ciekawe, multimedialne muzeum. Bilet darmowy. Na razie niestety nie jest czynna cała ekspozycja. Zamknięte są refektarz i kaplica na piętrze zamku. Ale i tak warto odwiedzić. ZT można jedynie obejrzeć w gablotce a do kupienia jest w muzeum w ratuszu.
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 942
Co prawda znaczek do kupienia w kasie muzeum w ratuszu, ale zamek, po odbudowie części murów i zagospodarowaniu wyremontowanych pomieszczeń, wart obejrzenia. Co prawda część zamku zajmowana przez urząd pasuje - moim zdaniem - wyglądem do bryły zamku jak pięść do oka, ale teraz można to łyknąć.