Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1271
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1271!

No. 299 Zamek Pokrzyżacki w Radzyniu Chełmińskim

kujawsko-pomorskie
GPS: 53.388423 18.935599

Zamki, pałace, twierdze

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 299 Zamek Pokrzyżacki w Radzyniu Chełmińskim

Zamek w Radzyniu Chełmińskim wybudowany na przełomie XIII i XIV wieku to jedna z największych krzyżackich budowli w kraju. Do dnia dzisiejszego zachwyca swą potęgą. Wędrowców witają strzeliste wieże, z których rozciąga się przepiękny widok na okolicę. Po przekroczeniu XIV-wiecznego, granitowego portalu i wkroczeniu do szyi bramnej, odsłaniają się mniejsze i większe sale zamkowe oraz wszelkie perełki architektoniczne. Ten niepowtarzany klimat sprawił, że to właśnie tutaj zostały nagrane dwa pierwsze odcinki serialu „Pan samochodzik i templariusze”, czego pozostałością są tajemne znaki wyryte w murach. Obecnie zamek udostępniany jest do zwiedzania ale także organizowane są turnieje rycerskie, festyny, żywe lekcje historii ale i zaręczyny, śluby, imprezy integracyjne, prelekcje, konferencje.


Miejsca sprzedaży:
> Zamek w Radzyniu Chełmińskim (czynne od 1.05 do 30.09 w godz. 10:00 - 18:00, poza sezonem po wcześniejszym kontakcie telefonicznym)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 299 Zamek Pokrzyżacki w Radzyniu Chełmińskim
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 299 Zamek Pokrzyżacki w Radzyniu Chełmińskim
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 299 Zamek Pokrzyżacki w Radzyniu Chełmińskim
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 299 Zamek Pokrzyżacki w Radzyniu Chełmińskim
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 299 Zamek Pokrzyżacki w Radzyniu Chełmińskim
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 299 Zamek Pokrzyżacki w Radzyniu Chełmińskim
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 299 Zamek Pokrzyżacki w Radzyniu Chełmińskim
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 299 Zamek Pokrzyżacki w Radzyniu Chełmińskim
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 299 Zamek Pokrzyżacki w Radzyniu Chełmińskim
Obrázek č. 10, Znaczki Turystyczne, No. 299 Zamek Pokrzyżacki w Radzyniu Chełmińskim

01.09.2023 - dostępny bez problemów
27.08.2023 - dostępny bez problemów
15.08.2023 - dostępny bez problemów
05.08.2023 - dostępny bez problemów
19.07.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Mirosław Maziarz
Mirosław Maziarz
ZT 299
Zamek, który trzeba zobaczyć, robi ogromne wrażenie polecam
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Zamek
Jeden z ładniejszych zamków jakie widziałem. Można wejść na obie wieże - ale jest to trudna ekspedycja dla osób zwinnych i nie tych dużych :-)
Na dziedzińcu można postrzelać z łuku. klimatyczne miejsce.
 
Agnieszka i Wojciech PĘPEK
Wojt787
ZT 299
Miejsce godne polecenia. Przemiła pani przewodnik. Zamek jak i okolice robią wrażenie spokojnej a zarazem pięknej okolicy....
 
Radzioactive
ZT
Spokojna okolica, klimatyczny zamek, i przemiła Pani przewodnik. Co prawda duża część zamku została zburzona, jednak nadal można wspiąć się na 2 zachowane wieże.
 
Iwona
Zamek krzyżacki w Radzyniu Chełmińskim
Zamek krzyżacki, który odwiedził sam Pan Samochodzik...ślady zostały do dzisiaj. Bardzo chętnie tu wracamy, a zwłaszcza, że można tu spotkać sympatycznych gospodarzy. Znaczki turystyczne, naklejki, magnesy, przewodniki, dobra wszelakie, dla każdego zbieracza coś miłego w sklepiku, a co najważniejsze zabierasz ze sobą na pamiątkę piękne wspomnienia. Dla zgłodniałych jest możliwość grillowania w zamkowych murach. Polecam :)
 
Rafał T
Rafał 82
ZT
Znaczek dostępny w kasie w cenie 7 zł.
 
MW
............
Tutaj chyba nigdy nie będzie problemu z dostępnością. Znaczek (znaczki) świetnie wyeksponowany, doskonała promocji idei...
 
Kacper Grzyb
Kafejka
ZT 299
Bardzo ładny Zamek,eksponaty można dotykać i zakładać na siebie, obsługa bardzo miła. Widać, że są tu ludzie z pasją, Znaczek po 7 zł.
 
Piotr Uba
Piotr Uba
Zamek
Zamek robi wrażenie. Przy wejściu kasa, która powinna być wzorem dla wielu innych obiektów. Wyeksponowane bardzo dobrze to, co dla każdego turysty potrzebne: informatory, przewodniki i oczywiście znaczek turystyczny plus nalepki/wizitki (Wanderkards). Dopiero nieco z tyłu maczugi, drewniane miecze i coś do zakucia łba ;-) Obsługa bardzo sympatyczna, można pogadać nie tylko o samym zamku. Brawo.
 
Jacek Pawłowski
Dropsik
ZT 299
Warto zobaczyć te ruiny,ciekawa ekspozycja w piwnicach zamkowych,polecam.
 
Kuba, Patrycja i Wojtek Panek
J&P&W
ZT
Zamek robi wrażenie, piękne widoki z wież.
Znaczek dostępny ;-).
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.299
Pomimo, iż zamek to ruiny i zachowało się niewiele do dzisiaj to wchodząc czuje się potęgę, która w tym miejscu nadal drzemie. Potężna budowla ze sporą historią, z którą koniecznie trzeba się zapoznać. Znaczek idealny wyeksponowany przy kasie, ładna pieczątka i pamiątkowy bilet w zestawie. Drewniany krążek w cenie 7 zł.
 
Dana
Radzyń
Zamek jest zimą nieczynny, ale można umówić się na specjalne jego udostępnienie. Bardzo miła Pani przyszła na umówioną godzinę, otworzyła wszystkie drzwi i kłódki. Oglądnęliśmy wszystko, łącznie z wejściem na wieżę. Pieczątka ładna, bilet bardzo ładny i ZT zdobyty. Zaznaczone przeze mnie "pewne trudności" to było umawianie się na przyjazd, ale zwiedzało się bardzo dobrze!
 
Grzegorz
zamek
Fajne ruinki, szkoda, że nie zachowało się więcej. Wielki plus za godziny otwarcia do 18, tylko dzięki temu udało się dzisiaj odwiedzić zamek. Znaczek dostępny w standardowej cenie.
 
s4ny4
Super zamek
Mimo tego ze jest maly i częściowo tylko ruiny, zamek w Radzyniu jest bardzo ciekawy. Można wejść nawet na wieże. Super widok, fajna zabawa.Znaczek przy kasie dobrze widoczny i dostępny za 7 PLN.
 
JAMNik
Radzyń Chełmiński
Zamek konieczny do zwiedzenia. Zaangażowanie gospodarzy jest niesamowite. Sam zamek kryje w sobie wiele tajemnic. Znaczek bardzo dobrze wyeksponowany. Cena 7 zł.
 
Samanta
ZT
Niestety nie udało się zdobyć znaczka. Wprawdzie pisze na tabliczce, że zamek otwarty codziennie, ale żadnych godzin otwarcia nie ma. Byłam tam po godz. 10-tej, ale było zamknięte. Szkoda...