Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 669 Zamek w Sulechowie

GPS: 52.086621 15.627802

Zamki, pałace, twierdze

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 669 Zamek w Sulechowie

Pierwsza osada w miejscu obecnego Sulechowa powstała już w połowie XIII wieku przy szlaku handlowym z Poznania. Już w XIV w z inicjatywy księcia Henryka III Głogowskiego, jeszcze przed założeniem miasta, na miejscu wcześniejszych umocnień, powstał zamek obronny. Nawet po powstaniu miasta, zamkowe zabudowania były wyodrębnione i oddzielone od miejskiej murami i fosą. Dla zapewnienia większej samowystarczalności, w tym okresie, na zamkowym dziedzińcu wybudowano młyn kieratowy. W XVI wieku zamek rozbudowano, powstał wtedy między innymi obecnie istniejący budynek dobudowany do wieży z XIV. Niedługo potem zamek znalazł się w rękach margrabiów brandenburskich, którzy w XVIII w przeprowadzili kolejną rozbudowę. Właśnie z tego okresu pochodzi obecny kształt sulechowskiego zamku. Pod całym obiektem znajduje się jednoprzestrzenna piwnica, nakryta sklepieniem kolebkowym. Ostatnia gruntowna przebudowa miała miejsce w XIX wieku. Rozebrano wtedy skrzydła wschodnie i północne, a na ich miejscu zbudowano nowe pomieszczenia.  W 2010 roku została przeprowadzona kompletna renowacja zamku w Sulechowie dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej i dziś zamek i Zbór Kalwiński  są ze sobą połączone, a wraz z budynkiem Sulechowskiego Domu Kultury tworzą kompleks kulturalny w mieście. 


Miejsca sprzedaży:
> Sulechowski Dom Kultury, Aleja Wielkopolska 3, Sulechów (web)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 669 Zamek w Sulechowie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 669 Zamek w Sulechowie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 669 Zamek w Sulechowie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 669 Zamek w Sulechowie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 669 Zamek w Sulechowie
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 669 Zamek w Sulechowie
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 669 Zamek w Sulechowie
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 669 Zamek w Sulechowie
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 669 Zamek w Sulechowie
Obrázek č. 10, Znaczki Turystyczne, No. 669 Zamek w Sulechowie

27.05.2024 - dostępny bez problemów
06.09.2023 - dostępny bez problemów
22.05.2023 - dostępny bez problemów
08.02.2023 - dostępny bez problemów
16.01.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
Zamek
Zamek do obejrzenia tylko na zewnątrz. był zamknięty dla zwiedzających. Obok w Sulechowskim Domu Kultury zakupiłem ostatni komplet znaczków.
 
Mirosław Borysiuk
Zamek
Czy jest czyny zamek w sulechowie.
 
Ewa
No. 669
Wszystkie trzy znaczki dostępne za 20,00PLN. Przy okazji zakupu drewnianych krążków można wzbogacić swoją kolekcję pieczątek o stemple z Sulechowa. Obsługa turystyczna na najwyższym poziomie - zostałam poinformowana o wszystkich ciekawych miejscach miasta i wyszłam obdarowana w materiały informacyjne o mieście i okolicach.
 
Natalka i Edyta Domaradzkie
Domarki
ZT 669
Znaczek dostępny w pokoju nr 15 na pierwszym piętrze. Komplet 3 ZT kosztuje 20 zł
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Tak jak napisał mój przedmówca:
-Trzeba zadzwonić dzwonkiem w Domu Kultury
-komplet 3 ZT kosztuje 20 zł
-Płatność tylko gotówką

Zamek do podziwiania tylko z zewnątrz. Z tego co się dowiedzieliśmy to do oglądania było przeznaczone ostatnie piętro w wieży, do której schody są w fatalnym stanie technicznym. Wielka szkoda, że nic z tym nie robią.
 
Paweł Przybylak
Paweł Przybylak
ZT
Trzy znaczki z Sulechowa dostępne w cenie 20 zł za komplet. Należy zadzwonić dzwonkiem przy drzwiach wejściowych i pani z Domu Kultury otworzy.
 
Krzysztof Czupryński jczupryn
jczupryn
Miła obsługa
Pomimo zawirowań z koronawirusem i zamknięcia Domu Kultury do odwołania, po moim telefonie Pani sprzedała mi znaczki ;-)
Polecam, bardzo ładne miasto, miłe podejście do turystów.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Zamek
Niestety nie udało się zwiedzić zamku ponieważ pan przewodnik był dziś nieobecny. Zresztą niewiele jest obecnie do zwiedzania ponieważ najstarsza część zamku, czyli wieża, jest zamknięta na stałe z powodu złego stanu schodów. Punkt IT również nieczynny, na szczęście ZT udało się kupić w domu kultury. Miasto ma parę fajnych zabytków, niestety jest kompletnie nie przyjazne turystom. Żadnych opisów zabytków, tablic informacyjnych. Pozostaje internet i zwiedzanie z nosem w telefonie.
 
Katarzyna Weber
Katarzyna Weber
Zamek w Sulechowie
Jakoś nie mamy szczęścia w zdobyciu ZT z Sulechowa. Pierwszym razem byliśmy w niedzielę i było zamknięte. Innym razem zajechaliśmy w sobotę i również na teren zamku się nie dostaliśmy. Dzisiaj, przy kiepskiej pogodzie dotarliśmy do Sulechowa w godzinach popołudniowych ale kiedy jeszcze Dom Kultury był otwarty. Ale znaczków znów nie kupiliśmy ponieważ były zamknięte za szybą i nikt nie był w stanie otworzyć i sprzedać :( Pozostaje zakup przez Centralę. Miasto ładne i zamek ciekawy :)
 
Radosław Gwóźdź
Gwozdzik
ZT
Super miejsce , ciekawa architektura , historia i do tego fajny klimat w tej lokalizacji . Warto się tu zatrzymać na dluzsza chwile i odpocząć . Odbywaja się w tym miejscu także dni Sulechowa w maju kazdego roku , gdzie sa rozne atrakcje , koncerty i punkty gastronomiczne
 
Hubert A.
Hubert
Zamek
Nie mieliśmy złudzeń i pogodziliśmy się z faktem iż zwiedzając Sulechów w niedzielę nie mamy co liczyć na możliwość zdobycia znaczków. Sam zamek i otoczenie pięknie odnowione, czyściutko i tak jak wszędzie być powinno. Nieopodal niewielki parking, a na nim m.in. tablica ku czci Powstańców Wielkoposlskich i pomnik poświęcony weteranom walk o Wolną Polskę. Można też zobaczyć spory fragment pozostałych murów miejskich, ale co tam będziemy wyprzedzać fakty - przyjedźcie i sami zobaczcie.
 
Marek Gieniusz
Vilku
Weekendowo
Niestety nie dla weekendowych turystów znaczki, przydałby się alternatywny punkt dystrybucji..
 
Edyta i Piotr Truś
Edyta i Piotr Truś
ZT
Z nastawieniem na brak możliwości zakupu znaczka w sobotę w SULECHOWIE podjeżdżamy pod Zamek celem zrobienia fotki a tu niespodzianka zamek otwarty ZT Nr 668 669 670 ładnie wyeksponowane w gablocie i miła pani która nam je sprzedała plus kartki plus ładna pieczątka no i na koniec za komplet 3 ZT CENA DALEJ 20 ZŁOTYCH.Zostało tylko udać się pod Ratusz i Bramę Krośnieńską zrobienie fotek i sukces pełny.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No.669
Jest to kolejny obiekt w Sulechowie, który udało mi się obejrzeć z zewnątrz(sobota niedziela zamknięte) obiekt położony w ładnym parku. W Sulechowie jest wiele miejsc, którym trzeba poświęcić trochę uwagi. Staromiejskie kamieniczki, Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, czy układ uliczek staro miejskich. Niestety żadnych pomocniczych tablic informacyjnych na miejscu nie ma Wiedzę na temat zwiedzanych obiektów trzeba uzupełnić samemu. Gdyby nie Znaczki Turystyczne to bym tu nie trafił. Wspomnianego wyżej ZT nie nabyłem, ale za to Ciekawe miejsca zobaczyłem.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 669
Znaczki do nabycia w Sulechowskim Domu Kultury, przy zakupie kompletu 3 sztuk, cena wynosi 20 zł. Na drzwiach widoczna znaczkowa naklejka.
Warto zobaczyć zrewitalizowany zamek. Zwiedzanie:
poniedziałek, wtorek, piątek w godz. 8.00 – 14.00, środa, czwartek w godz. 14.00 – 20.00.
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.669
Zamek to ogromne zaskoczenie - piękna rewitalizacja obiektu i otaczającego go parku. I właściwie na tym pozytywy się kończą. Obiektu w weekend zwiedzić się nie da, a to właśnie najczęściej sobota i niedziela to dni kiedy turyści ruszają na szlak. Zamek zamknięty na głucho. Patrząc na to jak został odrobiony pozostaje nam mieć nadzieję, że w środku jest równie atrakcyjny co z zewnątrz. Główne wejście do parku przypałacowego zamknięte, wejście jedynie od zaplecza, zresztą mocno ukryte. W ramach zaspokojenia wiedzy szukaliśmy chociaż tablicy z historią zamku i tego też niestety brakuje. Nastawiliśmy się, że znaczka w weekend nie zdobędziemy, ale już fakt, że nic o zamku się nie dowiedzieliśmy, kompletnie zbił nas z tropu. Miejsce odwiedziliśmy, ale trudno w tym przypadku mówić o zwiedzeniu i dowiedzeniu się czegoś nowego.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Ciekawe miejsce, więc warto je zwiedzić, a przy okazji zdobyć nowe znaczki.
 
Robert Salwowski
Bobik
Zamek
Warto zobaczyć i posłuchać przewodnika. W ogóle Sulechów to urokliwe miasteczko z wspaniałymi zabytkami. Polecam