Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 828 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 828 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 669 Zamek w Sulechowie

GPS: 52.086621 15.627802

Zamki, pałace, twierdze

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 669 Zamek w Sulechowie

Pierwsza osada w miejscu obecnego Sulechowa powstała już w połowie XIII wieku przy szlaku handlowym z Poznania. Już w XIV w z inicjatywy księcia Henryka III Głogowskiego, jeszcze przed założeniem miasta, na miejscu wcześniejszych umocnień, powstał zamek obronny. Nawet po powstaniu miasta, zamkowe zabudowania były wyodrębnione i oddzielone od miejskiej murami i fosą. Dla zapewnienia większej samowystarczalności, w tym okresie, na zamkowym dziedzińcu wybudowano młyn kieratowy. W XVI wieku zamek rozbudowano, powstał wtedy między innymi obecnie istniejący budynek dobudowany do wieży z XIV. Niedługo potem zamek znalazł się w rękach margrabiów brandenburskich, którzy w XVIII w przeprowadzili kolejną rozbudowę. Właśnie z tego okresu pochodzi obecny kształt sulechowskiego zamku. Pod całym obiektem znajduje się jednoprzestrzenna piwnica, nakryta sklepieniem kolebkowym. Ostatnia gruntowna przebudowa miała miejsce w XIX wieku. Rozebrano wtedy skrzydła wschodnie i północne, a na ich miejscu zbudowano nowe pomieszczenia.  W 2010 roku została przeprowadzona kompletna renowacja zamku w Sulechowie dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej i dziś zamek i Zbór Kalwiński  są ze sobą połączone, a wraz z budynkiem Sulechowskiego Domu Kultury tworzą kompleks kulturalny w mieście. 


Miejsca sprzedaży:
Sulechowski Dom Kultury, Aleja Wielkopolska 3, Sulechów (web)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 669 Zamek w Sulechowie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 669 Zamek w Sulechowie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 669 Zamek w Sulechowie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 669 Zamek w Sulechowie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 669 Zamek w Sulechowie
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 669 Zamek w Sulechowie
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 669 Zamek w Sulechowie
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 669 Zamek w Sulechowie
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 669 Zamek w Sulechowie
Obrázek č. 10, Znaczki Turystyczne, No. 669 Zamek w Sulechowie

22.02.2019 - dostępny bez problemów
01.02.2019 - dostępny z małymi problemami
26.10.2018 - dostępny bez problemów
20.10.2018 - dostępny bez problemów
14.10.2018 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Hubert A.
Hubert
Zamek
Nie mieliśmy złudzeń i pogodziliśmy się z faktem iż zwiedzając Sulechów w niedzielę nie mamy co liczyć na możliwość zdobycia znaczków. Sam zamek i otoczenie pięknie odnowione, czyściutko i tak jak wszędzie być powinno. Nieopodal niewielki parking, a na nim m.in. tablica ku czci Powstańców Wielkoposlskich i pomnik poświęcony weteranom walk o Wolną Polskę. Można też zobaczyć spory fragment pozostałych murów miejskich, ale co tam będziemy wyprzedzać fakty - przyjedźcie i sami zobaczcie.
 
Marek Gieniusz
Vilku
Weekendowo
Niestety nie dla weekendowych turystów znaczki, przydałby się alternatywny punkt dystrybucji..
 
Edyta i Piotr Truś
Edyta i Piotr Truś
ZT
Z nastawieniem na brak możliwości zakupu znaczka w sobotę w SULECHOWIE podjeżdżamy pod Zamek celem zrobienia fotki a tu niespodzianka zamek otwarty ZT Nr 668 669 670 ładnie wyeksponowane w gablocie i miła pani która nam je sprzedała plus kartki plus ładna pieczątka no i na koniec za komplet 3 ZT CENA DALEJ 20 ZŁOTYCH.Zostało tylko udać się pod Ratusz i Bramę Krośnieńską zrobienie fotek i sukces pełny.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No.669
Jest to kolejny obiekt w Sulechowie, który udało mi się obejrzeć z zewnątrz(sobota niedziela zamknięte) obiekt położony w ładnym parku. W Sulechowie jest wiele miejsc, którym trzeba poświęcić trochę uwagi. Staromiejskie kamieniczki, Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, czy układ uliczek staro miejskich. Niestety żadnych pomocniczych tablic informacyjnych na miejscu nie ma Wiedzę na temat zwiedzanych obiektów trzeba uzupełnić samemu. Gdyby nie Znaczki Turystyczne to bym tu nie trafił. Wspomnianego wyżej ZT nie nabyłem, ale za to Ciekawe miejsca zobaczyłem.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 669
Znaczki do nabycia w Sulechowskim Domu Kultury, przy zakupie kompletu 3 sztuk, cena wynosi 20 zł. Na drzwiach widoczna znaczkowa naklejka.
Warto zobaczyć zrewitalizowany zamek. Zwiedzanie:
poniedziałek, wtorek, piątek w godz. 8.00 – 14.00, środa, czwartek w godz. 14.00 – 20.00.
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.669
Zamek to ogromne zaskoczenie - piękna rewitalizacja obiektu i otaczającego go parku. I właściwie na tym pozytywy się kończą. Obiektu w weekend zwiedzić się nie da, a to właśnie najczęściej sobota i niedziela to dni kiedy turyści ruszają na szlak. Zamek zamknięty na głucho. Patrząc na to jak został odrobiony pozostaje nam mieć nadzieję, że w środku jest równie atrakcyjny co z zewnątrz. Główne wejście do parku przypałacowego zamknięte, wejście jedynie od zaplecza, zresztą mocno ukryte. W ramach zaspokojenia wiedzy szukaliśmy chociaż tablicy z historią zamku i tego też niestety brakuje. Nastawiliśmy się, że znaczka w weekend nie zdobędziemy, ale już fakt, że nic o zamku się nie dowiedzieliśmy, kompletnie zbił nas z tropu. Miejsce odwiedziliśmy, ale trudno w tym przypadku mówić o zwiedzeniu i dowiedzeniu się czegoś nowego.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Ciekawe miejsce, więc warto je zwiedzić, a przy okazji zdobyć nowe znaczki.
 
Robert Salwowski
Bobik
Zamek
Warto zobaczyć i posłuchać przewodnika. W ogóle Sulechów to urokliwe miasteczko z wspaniałymi zabytkami. Polecam