Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 565 Zespół Pałacowo – Folwarczny w Siemczynie

zachodniopomorskie
GPS: 53.556304 16.133204

Zamki, pałace, twierdze

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 565 Zespół Pałacowo – Folwarczny w Siemczynie

Pałac w Siemczynie wybudowano w latach 1722-1726 przez barona Henryka Bernarda von Goltza. Wewnątrz znajdowały się pomieszczenia mieszkalne i sypialne, a także sala rycerska. W roku 1796 Henryk August von Arnim dokonuje rozbudowy pałacu, a w późniejszych latach majątek rozbudowuje o budynki gospodarcze. W drugiej połowie XIX wieku Siemczyno należy do największych majątków w okolicy. Niestety długi, w które popadli właściciele zmusiły ich do sprzedaży w 1895 roku majątku, który na przestrzeni kilkunastu lat kilkakrotnie zmieniał właścicieli. W marcu 1945 roku pałac będący wówczas majątkiem rodziny von Bredow zajmują Sowieci urządzając w nim szpital polowy. W kolejnych miesiącach pałac zostaje niemal całkowicie ograbiony z wyposażenia. Dopiero w roku 1950 za sprawą lokalnego nauczyciela Henryka Leszczyńskiego powstaje w pałacu szkoła, która mieści się w nim do 1985 roku. Od tego czasu pałac, mimo iż został sprzedany prywatnym właścicielom, pozostaje niezagospodarowany i popada w ruinę. Dopiero w roku 1999 poprzez licytacje komornicze budynek trafia w ręce nowych właścicieli, którzy zabezpieczają go przed dalszym niszczeniem. Obecnie pałac prawie całkowicie pozbawiony jest wyposażenia, jednak usytuowanie budowli w pięknym parku oraz poddane gruntowej renowacji budynki gospodarcze czynią obiekt niezwykle interesującym dając nadzieję na to iż w kolejnych latach i pałac odzyska swój dawny wygląd.


Miejsca sprzedaży:
> Recepcja Hotelu, Siemczyno 81

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 565 Zespół Pałacowo – Folwarczny w Siemczynie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 565 Zespół Pałacowo – Folwarczny w Siemczynie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 565 Zespół Pałacowo – Folwarczny w Siemczynie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 565 Zespół Pałacowo – Folwarczny w Siemczynie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 565 Zespół Pałacowo – Folwarczny w Siemczynie
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 565 Zespół Pałacowo – Folwarczny w Siemczynie
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 565 Zespół Pałacowo – Folwarczny w Siemczynie
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 565 Zespół Pałacowo – Folwarczny w Siemczynie
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 565 Zespół Pałacowo – Folwarczny w Siemczynie

01.06.2024 - dostępny bez problemów
30.04.2024 - dostępny bez problemów
10.08.2023 - dostępny bez problemów
30.08.2022 - znaczek zbyt drogi
14.06.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Ewa
No. 565
Znaczek ładnie wyeksponowany w recepcji hotelowej. Pałac z zewnątrz trochę wyremontowany. Przez drzwi wejściowe można dostrzec plakat z numerem telefonu kontaktowego, pod którym - niestety - włącza się automatyczna sekretarka. A szkoda - z plakatu wynika, że w pałacyku są wystawy, których niestety nie udało się zobaczyć. Pieczątka - typowo fakturowa - dostępna w recepcji.
 
Skała
Pałac
Prace nad renowacją Pałacu nadal w trakcie robót myślę że dużo potrzeba na to środków i czasu! W sumie całość otoczenia park hotel robią pozytywnie wrażenie. Doba hotelowa do niskiej nie należy! No ale ZT 565 pokazuje Pałac, znaczk w cenie 7,00 pln Recepcja z przywołaniem! Ja tak miałem.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Siemczyno
Pałac na razie w ruinie ale wierzę że uda się go wyremontować. A jeżeli zostanie to zrobione z taką starannością jak remont budynków folwarku to będzie to prawdziwa perełka regionu. Znaczek dostępny w recepcji. Można też dostać mapkę z przebiegiem szlaku henrykowskiego w Siemczynie. W ciekawych miejscach i na wielu budynkach umieszczone są tablice informacyjne przedstawiające ich historię. Warto poświęcić 2 godziny na zapoznanie się z historią Siemczyna.
 
Mariusz Cieluch
Cieluszek
nadprogramowo
Znaczek w standardowej cenie,w punkcie IT/recepcji. Pałac jeszcze czeka na remont, ale jak go zrobią tak jak pozostałe budynki to będzie bomba.
 
Hubert A.
Hubert
ZT 565
Gdyby nie znaczek to na bank byśmy tu nie wstąpili. Już po skręceniu z głównej drogi pojawił się zabytkowy pałac, który jeszcze czeka na renowację. Za to położone kilkadziesiąt minut dalej budynki gospodarcze to świetny przykład tego, że jak się czegoś chce to nawet z chlewiku można zrobić hotel. W recepcji znajduje się "Wiejski Punkt IT" gdzie zaopatrzyliśmy się w kilka interesujących materiałów krajoznawczych. Warto w te okolice wrócić na dłużej.
 
Rafał Łysiuk
budget-lodz
ZT 565
ZT nas tu przywiódł i się nie zawiedlismy. Obiekt pięknie odnowiony, jeszcze tylko na rewitalizację czeka perełka w koronie czyli pałacyk. Super miejsce od drogi takie niepozorne. ZT po 7 zł.
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT565
Bardzo miła obsługa. A sam obiekt wart obejrzenia. Kompleks w trakcie renowacji ale robi ogromne wrażenie
 
Samanta
ZT
Pałac niestety jeszcze w ruinie, ale budynki gospodarcze odrestaurowane, zostały przerobione na hotel. Bardzo ładny park. Znaczki wystawione w gablotce w recepcji, w cenie 7 zł.
 
ROBAS
pałac
znaczek za 7 zł. pałac do remontu kapitalnego ale chwała ludziom którzy starają się ratować tak piękne pałace
 
JAMNik
Pałac w Siemczynie
Nas również przywiódł w to miejsce ZT. Nie wiedzieliśmy o istnieniu tego Pałacu. Na razie jest on w remoncie, ale kiedyś z pewnością będzie perełką tego regionu. Życzymy tego. Znaczek w recepcji Hotelu, cena 7 zł. 
 
Leszek
SIEMCZYNO
Znaczek dostępny bez problemu, cena ogólnopolska 7 zł. Bardzo miła obsługa, piękne miejsce. Tyle razu tędy przejeżdżałem nie wiedząc o tak uroczym miejscu, dopiero Znaczek Turystyczny sprawił, że odkryłem to miejsce.