Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 860 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 860 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 368 Zespół Pałacowo - Parkowy w Biedrusku

wielkopolskie
GPS: 52.542270 16.950480

Zamki, pałace, twierdze

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 368 Zespół Pałacowo - Parkowy w Biedrusku

Zespół Pałacowo Parkowy w Biedrusku zbudowany w 1877 r. po rozbiorach Polski przez rodzinę von Treskov z Owińsk, gdzie była ich siedziba rodowa. Po śmierci właściciela od 1904 r. obiekt ten przechodzi w ręce armii pruskiej. W latach 1918 – 1939 obiekt jest w administracji armii pruskiej, do 1945 r. stacjonuje tu armia niemiecka, a po 1945 r. należy do Ludowego Wojska Polskiego. Od 2009 r. właścicielem obiektu jest osoba prywatna, która przywraca obiekt do dawnej świetności. Odrestaurowany jest już pałac, w piwnicach którego mieści się restauracja, kawiarnia i winiarnia. Na parterze znajduje się sala balowa i bankietowa, jest też biblioteka i apartament myśliwski oraz inne sale. Muzeum wojskowe może poszczycić się znaczną kolekcją broni krótkiej oraz kolekcją broni białej (szable z całej Europy). W kolekcji zewnętrznej muzeum posiada samolot AN-2, Skota, BWP oraz kuter do budowy przepraw wodnych. Odbudowano piękny wjazd, amfiteatr, monopterosa, altankę zakochanych i rabatę ziołową, wieżę widokową oraz staw górny, a także częściowo park. Wszystko powyższe renowacje wykonano z własnych środków, mimo starań o zewnętrzne finansowanie. Do remontu pozostała jeszcze lodownia oraz tunel łączący lodownię z pałacem. Obiekt stale się zmienia (zarówno w środku jak i na zewnątrz), jest rozbudowywany i udostępniany przybyłym gościom, których po wszelkich zakamarkach oprowadza uprzejma obsługa.


Miejsca sprzedaży:
Zespół Pałacowo - Parkowy w Biedrusku (pytać w recepcji lub w pokoju tuż przy niej)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 368 Zespół Pałacowo - Parkowy w Biedrusku
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 368 Zespół Pałacowo - Parkowy w Biedrusku
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 368 Zespół Pałacowo - Parkowy w Biedrusku
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 368 Zespół Pałacowo - Parkowy w Biedrusku
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 368 Zespół Pałacowo - Parkowy w Biedrusku
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 368 Zespół Pałacowo - Parkowy w Biedrusku
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 368 Zespół Pałacowo - Parkowy w Biedrusku

28.07.2019 - dostępny bez problemów
14.07.2019 - dostępny bez problemów
14.07.2019 - dostępny bez problemów
19.05.2019 - dostępny bez problemów
04.05.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

MW
...............
Skoro znaczek kosztuje 5 zł, to warto zjeść w Pałacu obiad. Sama recepcja zamknięta, trzeba było zajrzeć do restauracji.....
 
Kamil Walensiak
Kamil Walensiak
ZT
Znaczek dostępny w cenie 5zl.wraz z piękną pieczątka w recepcji pałacyku. Polecam
 
Karolina
Pałac wart obejrzenia
Znaczek dostepny bez problemu, na razie najtańszy na naszej znaczkowej trasie..sam obiekt wart zobaczenia- przepiekny tajemniczy park z romantyczna altanka, sam pałac w srodku również piekny, mozna dobrze zjeśc w piwnicznej restauracji.. pałac na razie ma swój charakter, czuje ze wciąż jest odkrywany przez włascicieli, wszędzie mozna zajrzeć
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Biedrusko
Ładny pałacyk. Fajne wtażenie robi wystawa militariów w restauracji. Stali bywalcy chcą spokoknie zjeść a reszta plącze się między stolikami i ogląda :) Znaczek cały czas za 5 zł.
 
Danuta Świątek
Dana
Pałac w Biedrusku
Potwierdzam, ZT za 5zł. Dzisiaj kończył się rano jakiś raut, były flagi NATO. Ale ZT mogłam kupić i pieczątkę ładną dostać. W restauracji muzeum wojskowe!
Mała ekspozycja sprzętu wojskowego.
 
Paweł P.
Pałac w Biedrusku
Znaczek w świetnej cenie: 5zł (potwierdzam poniższe posty :))
Restauracja była akurat zamknięta, ale byłem tam po 18-ej. Za to Pani Recepcjonistka nalała mi szklankę pysznej, zimnej wody :) Jeszcze nigdzie tak mi nie smakowała po przepedałowaniu sporej ilości km.
Ekspozycja kilku modeli sprzętu militarnego bardzo przyciąga oko, zwłaszcza, czerwony dwupłatowiec :)
 
Samanta
ZT
Znaczki w bardzo przystępnej cenie - 5 zł. Znalazła się też okolicznościowa pieczątka. Fajne, ciekawe miejsce.
 
-Maciej-
Zespół Pałacowo - Parkowy w Biedrusku
09-04-2016 r.
Pałacyk wart obejżenia, szczególnie restauracja w piwnicy ze zgromadzonymi tam jednostkami broni jak i innymi eksponatami.
Niestety, brak znaczka, okolicznościowa pieczątka gdzieś się zapodziała, w dzienniczku tylko odbita firmowa.
 
Leszek
BIEDRSKO
PIĘKNA SPRAWA. A Z CENĄ TO MYŚLŁEM, ŻE TO TYLKO DLA PIEWRSZYCH ZWIEDZAJĄCYCH, NIE. DLA WSZYSTKICH CENA ZT 5 ZŁ.
 
Hubert
Pałac w Biedrusku
O pałacu w Biedrusku dowiedzieliśmy się niedawno - za sprawą znaczka turystycznego. Dziś zdecydowaliśmy się na odwiedziny w tym miejscu i jesteśmy głęboko zszokowani tym ile pracy trzeba było włożyć w doprowadzenie obiektu do dzisiejszego stanu. Po pałacu oprowadzał nas sam właściciel, któremu w tym miejscu serdecznie dziękujemy za gościnę i poświęcony czas. Niewiele jest miejsc mających takie podejście do turysty i potencjalnego klienta. Polecamy to miejsce szczególnie i zachęcamy do odwiedzin restauracji, z której na pewno nikt głodny nie wyjdzie. Zapraszamy zatem do Biedruska, tym bardziej, że w przyszłym tygodniu odbędzie się tu duża impreza, na której na pewno warto być.
 
Marta i Michał
No.368
Znaczek dostępny bez problemu w cenie 5 zł (to nie żart) w recepcji hotelu - należy wejść głównym wejściem. Ładnie wystawione, do Znaczka otrzymaliśmy jeszcze ulotkę. Oprowadzania jako takiego nie ma, ale każdy zwiedzający może samodzielnie wejść wszędzie, gdzie drzwi są otwarte. Widać, że to wspaniałe, historyczne miejsce ożywa dzięki naprawdę zaangażowanemu właścicielowi. Jesteśmy zadowoleni z odwiedzin. Oby więcej takich miejsc.
Dotarliśmy tam rowerami jadąc z Poznania przez Złotkowo, a następnie drogą przez Poligon, będący jednocześnie obszarem chronionego krajobrazu i obszarem siedliskowym Natura 2000. Droga ta jest udostępniona tylko dla rowerzystów w weekendy, jeśli nie są prowadzone manewry wojskowe. Polecamy - jest to teren praktycznie niedotknięty ręką człowieka.
PS. Byliśmy pierwszymi nabywcami Znaczka z Biedruska. :)