Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 831 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 831 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 801 Zespół Pałacowo – Parkowy w Brzegu Dolnym

GPS: 51.260165 16.723170

Zamki, pałace, twierdze

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 801 Zespół Pałacowo – Parkowy w Brzegu Dolnym

Brzeg Dolny położony jest na prawym brzegu rzeki Odry w odległości 31 km na północny-zachód od Wrocławia. Funkcjonuje na prawach miejskich od 1663 roku. Największą atrakcją turystyczną miasta jest zespół pałacowo-parkowy. Dawny pałac rodu von Hoym jest siedzibą Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury natomiast oficyna pałacowa pełni funkcję Urzędu Miejskiego. Wzdłuż rzeki Odry poprowadzony został bulwar spacerowy, skąd można obserwować nadodrzańską przyrodę. Obok pałacu znajduje się taras widokowy oraz wykonane w stylu barokowym ogrody w których podziwiać można pomniki Nimfy i Garonny - kopie rzeźb znajdujących się w ogrodach wersalskich. Blisko Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury znajdują się odnowione budynki dawnej stajni i wozowni.  Ciekawym punktem turystycznym na mapie Brzegu Dolnego, jest malowniczy park miejski, który stanowi równocześnie przedłużenie zespołu pałacowo-parkowego. W głębi parku znajduje się Mauzoleum rodu von Hoym wybudowane w latach 1800-1807.


Miejsca sprzedaży:
Biuro Promocji Urzędu Miejskiego (Oficyna pałacowa, II p., pok.205), ul. Kolejowa 29, Brzeg Dolny
Sklep Spożywczy "Minutka", ul. Kochanowskiego 11, Brzeg Dolny

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 801 Zespół Pałacowo – Parkowy w Brzegu Dolnym
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 801 Zespół Pałacowo – Parkowy w Brzegu Dolnym
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 801 Zespół Pałacowo – Parkowy w Brzegu Dolnym
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 801 Zespół Pałacowo – Parkowy w Brzegu Dolnym
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 801 Zespół Pałacowo – Parkowy w Brzegu Dolnym
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 801 Zespół Pałacowo – Parkowy w Brzegu Dolnym

18.06.2019 - dostępny bez problemów
08.06.2019 - dostępny bez problemów
08.06.2019 - dostępny bez problemów
01.05.2019 - dostępny bez problemów
14.04.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Robert Salwowski
Bobik
ładny
Ładny obiekt o i panujących rozmiarach jak na tą dość małą miejscowość. Rzeczywiście szkoda, że nie można obejrzeć wnętrz
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Pałac
Urokliwe miejsce. Ładny pałac malowniczo położony tuż nad brzegiem rzeki. Szkoda że nie można zwiedzać wnętrz. Niestety remont elewacji chyba niezbyt udany. Widać że robiony niezbyt dawno a w wielu miejscach tynk odpada.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 801
Stojaki ze znaczkami widoczne na regale sklepu "Minutka", cena standardowa.
Miejsce, które spodobało nam się od pierwszego wejrzenia - ciekawe budynki, ogród z tarasem widokowym, bulwar nad Odrą oraz urokliwy park miejski, sprawiły, że przyjemnie spędziliśmy tu czas. Warto to zobaczyć na własne oczy i zrelaksować się podczas spaceru.
Wierzę, że i mauzoleum doczeka się rewitalizacji...
Polecam odwiedzić Brzeg Dolny!
 
Krzysztof
Brzeg Dolny
Teraz w weekend chciałem wpaść do Brzegu Dolnego, ale wybrałem inny kierunek. Mam nadzieję, że w maju też będzie znaczek jeszcze dostępny. Szkoda, że nie ma nr kontaktowego do sklepiku z znaczkami :)
 
Danuta Świątek
Dana
Brzeg Dolny
Znaczek dostępny - 7 zł Bardzo się cieszę, że powstał ten znaczek! Gdy przyjechałam tu parę lat temu i zobaczyłam obiekt po raz pierwszy, zrobił na mnie duże wrażenie. Park jest bardzo ładny i mam nadzieję na dalsze jego ulepszanie. Aż trudno sobie wyobrazić, że w 1997 roku obiekt był zalany przez Odrę aż do parku. Teraz można sobie popatrzeć z bulwaru na płynącą w dole Odrę...
 
Serduszko
ZT-801
Ładnie utrzymany obiekt, w dniu dzisiejszym można było zobaczyć część wnętrza- bo był Jarmark Wielkanocny. Warto zwiedzić park oraz pospacerować bulwarem nad Odrą.
 
Natalka i Edyta Domaradzkie
Domarki
ZT 801
W dniu premiery znaczek dostępny bez problemu w obu miejscach sprzedaży. Spokojne małe miasteczko z przepięknym parkiem - rozkwitająca wiosna, śpiewające wszystkimi głosami ptaki, dzięcioł i fotosesja z kaczkami. Super miejsce do odpoczynku. Dziękujemy.