Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1271
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1271!

No. 1145 Zespół Pałacowo-Parkowy w Kwilczu

GPS: 52.557569 16.087627

Zamki, pałace, twierdze

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1145 Zespół Pałacowo-Parkowy w Kwilczu

Zespół pałacowy w Kwilczu obejmuje oficyny i budynki gospodarcze, a także przyległy do nich od wschodu park krajobrazowy. Sam pałac powstał w 1828 r. według projektu berlińskiego architekta Karla Friedricha Schinkla. Budowla na planie prostokąta posadowiona została na kamienno-ceglanym fundamencie i wzniesiona z cegły. Piętrowy, ale podpiwniczony pałac ma cechy neorenesansowe. Od frontu znajduje się płytki pseudoryzalit, a od ogrodu prostokątny ryzalit z zadaszonym tarasem wspartym na ozdobnej, drewnianej konstrukcji. Elewacje ozdobiono delikatnym boniowaniem i gzymsami. Okna parteru duże, natomiast okna piętra mniejsze, ujęte profilowanymi obramowaniami. W pomieszczeniach pałacu, na piętrze mieściły się pierwotnie pokoje mieszkalne. Na parterze znajdowały się hall, salon, biblioteka oraz jadalnia. Po 1945 r. majątek przejął skarb państwa. Przez wiele lat mieścił się tu kombinat PGR, po którego upadku pałac niszczał. Dopiero w 2013 r. majątek został odzyskany przez spadkobierców przedwojennych właścicieli, którzy stopniowo przywracają mu dawną świetność.


Miejsca sprzedaży:
> Pałac Kwileckich w Kwilczu, ul. 1 maja 7, Kwilcz (preferowany wcześniejszy kontakt telefoniczny 606 122 225)


04.10.2023 - dostępny bez problemów
07.09.2023 - dostępny bez problemów
13.07.2023 - dostępny bez problemów
07.05.2023 - dostępny bez problemów
23.08.2022 - dostępny bez problemów





Dodać komentarz



*) pola obowiązkowe

Krzykos
Krzykos
ZT 1145
Z całą świadomością mogę napisać, że to miejsce z klimatem! Tworzą go, oprócz budynków i otaczających ich pięknych "okoliczności przyrody", przede wszystkim Gospodarze!
Mimo, że przyjechaliśmy bez zapowiedzi, w środku tygodnia, mieliśmy możliwość zwiedzenia obiektu. Właściciele to niezwykle sympatyczni, pozytywnie nastawieni na turystów, serdeczni i gościnni ludzie. Dzięki uroczej pogawędce, dowiedzieliśmy się mnóstwa faktów o historii tego miejsca. Nie można tu też nie wspomnieć o sympatycznym towarzystwie trzech owczarków niemieckich...
Ponieważ czas nas gonił, z wielką przykrością, musieliśmy podziękować za zaproszenie na kawę i kontynuację przemiłej rozmowy.
Jeszcze raz pięknie dziękujemy Gospodarzom i szczerze polecamy wizytę w tym miejscu!
To miejsce, do którego chce się powrócić!
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
No. 1145 Zespół Pałacowo-Parkowy w Kwilczu
Pałac który niedawno powrócił do rąk właścicieli. Z ust Pana hrabiego Kwileckiego dowiedzieliśmy się troszkę o historii rodu i samej miejscowości. Dziękujemy i pozdrawiamy.
 
jerzy kinas
jerzy kinas
Zespół palacowo-parkowy
Klimatyczne miejsce warte odwiedzenia. Wnętrza pięknie odrestaurowane i choć stanowią część mieszkalną, chętnie udostępniane do zwiedzania przez bardzo miłych gospodarzy. Dziękujemy za poświęcony nam czas i ciekawe opowieści przy kawie. Trochę aura nie dopisała i nie zwiedziliśmy całego parku,lecz to co było w zasięgu naszego wzroku,zrobiło ogromne wrażenie.No i nie możemy nie wspomnieć o stróżach posiadłości -trzech niezwykle przyjaznych owczarkach niemieckich,dla których niestety nie zabraliśmy żadnych"smaczków",a w pełni na nie zasługują.
 
MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Podjechaliśmy pod bramę, zamkniętą ze względu na biegające psy i zadzwoniliśmy do właściciela, który zdalnie ją otworzył, znaczki dostępne w pałacu, zwiedziliśmy park i okolice pięknego jeziora, wnętrza zaczynają odzyskiwać blask, ponieważ dobra powróciły do spadkobiercy p. Krzysztofa w 2011 roku, pałac był zdewastowany i pusty po wcześniejszym użytkowaniu przez PGR,
 
Skała
Zespół pałacowo-parkowy
Udało mi się w dniu premiery znaczka 1145 zdobyć go w Pałacu Kwileckich właściciel miły Pan pokazał mi co nieco w przyszłości w miarę zdobywania środków będzie tu naprawdę fajnie na skraju Śierakowskiego