Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 717 Żnińska Kolej Powiatowa

GPS: 52.848654 17.735514

Trasy turystyczne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 717 Żnińska Kolej Powiatowa

Żnińska Kolej Powiatowa znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim. Trasa kolejki przebiega z miejscowości Żnin (stacja Żnin Wąskotorowy) do wsi Gąsawa. Długość całej trasy to 12 km, a czas trwania przejazdu w jedną stronę to około godziny i piętnastu minut. W miesiącach od maja do sierpnia kolejka po trasie kursuje codziennie, często także w dodatkowych terminach. Na trasie kolejki leży m.in. Biskupin, zrekonstruowana starożytna osada będąca muzeum archeologicznym, dostępnym dla zwiedzających. W Wenecji znajduje się natomiast Muzeum Kolei Wąskotorowej. W posiadaniu Żnińskiej Kolei Powiatowej jest jedyny na świecie czynny egzemplarz parowozu Px38, pieszczotliwie nazywany „Leonem”.


Miejsca sprzedaży:
> Żnińska Kolej Powiatowa - bar na terenie obiektu, ul. Dworcowa 1, Żnin

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 717 Żnińska Kolej Powiatowa
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 717 Żnińska Kolej Powiatowa
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 717 Żnińska Kolej Powiatowa
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 717 Żnińska Kolej Powiatowa
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 717 Żnińska Kolej Powiatowa
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 717 Żnińska Kolej Powiatowa
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 717 Żnińska Kolej Powiatowa
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 717 Żnińska Kolej Powiatowa
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 717 Żnińska Kolej Powiatowa
Obrázek č. 10, Znaczki Turystyczne, No. 717 Żnińska Kolej Powiatowa
Obrázek č. 11, Znaczki Turystyczne, No. 717 Żnińska Kolej Powiatowa

24.02.2024 - znaczek niedostępny
11.06.2023 - dostępny bez problemów
10.06.2023 - dostępny z małymi problemami
30.07.2022 - znaczek niedostępny
01.05.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Piotr
znaczek 717
Znaczek można kupić w Muzeum Ziemi Pałuckiej - kolo Baszty
 
Radzioactive
717
Znaczek dostępny w barze na terenie stacji. Interesujące miejsce, choć ciekawsze eksponaty znajdziemy w Muzeum Kolei Wąskotorowej w pobliskiej Wenecji.
 
Artur
Muzeum Kolei Wąskotorowej wWenecji
Polecam
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Kolej Żnińska
Trochę naszukaliśmy się Znaczka ale w końcu trafiliśmy do Biura gdzie bardzo miła Pani sprzedała nam poszukiwany ZT. Tak więc nawet w zimie można zobaczyć same pociągi i zakupić ZT.
 
Grzegorz Żeligowski
Grzegorz Żeligowski
717
Dziś powtórzyłem wizytę. Faktycznie znaczek można nabyć w biurze stacji. Jest też dostępny ZO wydany w ubiegłym roku z okazji Zlotu Kolejek Wąskotorowych. Pani sprzedająca mi znaczki, poinformowała mnie, że w soboty i dni świąteczne można nabyć ZT Kolejki w kasie Muzeum Ziemi Pałuckiej.
 
Grzegorz Żeligowski
Grzegorz Żeligowski
717
Jak mnie poinformował maszynista, przygotowujący się do odjazdu, barek na terenie stacji został zamknięty. Obecnie znaczek można zakupić w biurze stacji, które w sobotę i niedzielę jest nieczynne.
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.717
Fantastyczne miejsce! Cieszy fakt, że w sezonie wakacyjnym kolejka ma najlepszą ofertę (tj. najwięcej kursów) dla turystów spośród okolicznych atrakcji tego samego typu. Zdecydowanie warto zainwestować w bilet całodzienny, który nie daje żadnych ograniczeń co do liczby przejazdów. Kursy są zaplanowane w taki sposób, że jedynie przy pomocy kolejki można spokojnie zwiedzić Wenecję, Biskupin i Gąsawę. Polecamy zostawienie auta w Żninie i wspomaganie się kolejką przy zwiedzaniu Pałuk. Na miejscu można zobaczyć tabor i zaplecze techniczne i koniecznie trzeba zaliczyć całą trasę Żnin - Gąsawa. Dla kolekcjonerów mamy również dobre wiadomości. Znaczek dostępny był zarówno w baszcie na rynku, jak i biurze kolejki. Bar był nieczynny. Cena standardowa. W biurze kolejki dostępna również pamiątkowa pieczątka.
 
WioletaZuziaDarek Lemańscy
WioletaZuziaDarek Lemańscy
717 Żnińska Kolej Powiatowa
Lekkie rozczarowanie niestety. Punkt sprzedaży zamknięty - pomimo wiszącej informacji, że czynne codziennie. Warsztaty pozamykane również, ale z tym się liczyliśmy planując wizytę. Można bez problemu pooglądać wszystko na zewnątrz. No i największa atrakcja tego miejsca to stąd można wyruszyć (jako pasażerowie oczywiście) wąskotorówką kierując się do Biskupina.
 
Hubert A.
Hubert
ZT 717
Dziś będąc przejazdem w Żninie postanowiliśmy wskoczyć na stację kolejki. Akurat trafiliśmy na przyjazd składu z Wenecji, więc była radość. A potem pomyszkowaliśmy po pomieszczeniach warsztatu porozmawialiśmy z miłą obsługą, zrobiliśmy całą masę fotek i mamy nadzieję wrócić tu niebawem jak już się okolica po wichurach ogarnie. Wtedy konieczne będzie przejechanie się kolejką do Biskupina, a nawet do Gąsawy.
 
Robert Salwowski
Bobik
ŻKP
Jedne z niewielu czynnych torów o rozstawie 600 mm. Są jeszcze w Poznaniu na Malcie i w Białośliwiu. Warto zrobić przejażdżkę. Po drodze piękne widoki
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 717
cena standardowa. Znaczek dobrze wyeksponowany w Barze przy dworcu ŻKP
 
Kacper Grzyb
Kafejka
ZT 717
Znaczek dostępny w barze przy stacji kolejki , obsługa oferowała również materiały reklamujące ZT
 
Rafał Łysiuk
budget-lodz
ZT 717
Byłem na miejscu w dniu emisji ZT, niestety obsługa pociągu była zaskoczona moim pytaniem, w barze kolejowym też nic nie wiedzieli a adres sprzedaży to dom mieszkalny przy samej kolei :-( szkoda, next time