Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1117
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1117!

No. 595 Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach

śląskie
GPS: 50.253058 19.023470

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 595 Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach

Ze względu na interaktywność ekspozycji, MHKI to jednostka unikatowa na skalę światową. Stale uzupełniany zbiór liczy aktualnie około 3000 eksponatów, pochodzących z okresu od końca lat 70-tych do przełomu XX/XXI wieku. Zbiory gromadzone są w działach: komputery, nośniki pamięci, urządzenia sieciowe, oprogramowanie oraz prasa i dokumentacja drukowana. Wśród wielu prezentowanych obiektów, warto wymienić np. komputer ODRA 1305, czy radziecki ZX Spectrum o nazwie Radug. Dużą część zbiorów tworzą produkty polskie: MERITUM, ComPan, Bosman, Impol, Meraster czy linia sprzętowa ELWRO. Siedziba Muzeum mieści się w Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek przy Placu Sejmu Śląskiego 2


Miejsca sprzedaży:
> "Strefa Centralna" w Centrum Kultury, Plac Sejmu Śląskiego 2

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 595 Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 595 Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 595 Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 595 Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach

03.08.2021 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
01.08.2020 - znaczek niedostępny
13.07.2020 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
02.03.2020 - dostępny bez problemów
03.01.2020 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Jarosław Ochmann
Jarosław Ochmann
No.595
ZT.Dostępny na I piętrze w restauracji.Widoczny w kasie.cena 10 zł.
 
Aleksandra Starosta
IceFlowers92
No. 595
ZT dostępny jest w "Strefie Centralnej", w niedziele od 15, widoczny przy kasie, cena to 10 zł
 
Miroaław
informacja
znaczek dostępny w muzeum -sobota godzina 18,30 -cena 7zł
 
Marcel Kulig
Marcel Kulig
Zt
Restauracja strefa centralna otwarta chyba dlatego ze dzisiaj jest spektakl. Kelner ani szefowa nie wiedzą nic na temat znaczka. W ogóle jakby w życiu o nim nie słyszeli. W witrynie muzeum baner ze zwiedzanie tylko w soboty o 15.
 
Ernest Misiurek
Ernest Misiurek
,
Ferie i zamknięte idealna promocja.
 
Agata
Informacja
Informacja sprzed chwili bezpośrednio od zarządcy. ZT dostępny jest w "Strefie Centralnej". Przerwy dostępności dotyczyły przerwy wakacyjnej. Zapraszamy !!!
 
Artur Baranowski
Beuthen
Informacja dla kolekcjonerów
Kawiarnia "Strefa Centralna" w wakacje będzie zamknięta! Dlatego znaczka prawdopodobnie nie dostaniemy. Z tego co dowiedziałem się od ochroniarza kawiarnia będzie otwierana okazjonalnie przy niektórych przedstawieniach w Teatrze Korez.
 
Mateusz Muskała
Mateusz Muskała
OSTATNI
dziś kupiłem ostatni znaczek ale jak dla mnie to trochę za drogo bo kosztował 10 zł
 
Małgorzata Pałka
Małgorzata
Muzeum Komputerów
Niestety, w piątek nie da się odwiedzić muzeum. Znaczek był dostępny w kawiarni w Centrum Kultury, widoczny na stojaczku na ladzie, ale brak jakiegokolwiek oznaczenia przy wejściu do CK. Nie było podanej ceny, więc pan obsługujący bar sprzedał go za 7 zł.
 
Kuba, Patrycja i Wojtek Panek
J&P&W
595
Ciekawe muzeum,w którym odbyliśmy podróż od liczydła do najnowszych komputerów. Na koniec Pan pozostawia około 30 minut na granie "lub pracę".

Znaczki dostępne.
 
Joanna Paweł Gąsiorek
Joanna Paweł
Komputery
Muzeum w trakcie przeprowadzki , dlatego znaczki niedostępne. Tyle się dowiedzieliśmy wczoraj
 
Michał Janowski
Michał Janowski
ZT 595
Bardzo ciekawe miejsce, w którym można się sporo dowiedzieć i pograć na dawnych komputerach. Od października MHKI przeniesie się o piętro niżej i powiększy zajmowane dotąd miejsce. Jedynym minusem jest to, że Muzeum jest czynne w soboty od 15:00, a znaczek można kupić jedynie w Strefie Centralnej, która jest otwarta w nikomu nieznanych godzinach np. dziś dopiero od 19:00
 
Danuta Świątek
Dana
stare komputery
Na zwiedzanie trzeba się umawiać telefonicznie i jest chyba tylko jeden termin - sobota 15-ta. Pan opowiada całkiem ciekawie, ale bardziej fascynujące jest dla kogoś zajmującego się zawodowo programowaniem i pracą z komputerami. Na koniec można sobie pograć. Ja przyszłam głównie po ZT. Umawiając się na zwiedzanie wyraziłam nadzieję, że znaczek jest za 7 zł. Pan nie był zorientowany w temacie. Sprzedał po 7 zł. Nie było nigdzie informacji, że mają coś takiego w sprzedaży. Może ktoś jeszcze by kupił... Dla mnie pan przyniósł specjalnie!
 
Grzegorz
Muzeum
Znaczek dostępny w barze, chociaż zostały już tylko 2 sztuki. Cena, jak pisali poprednicy trochę wygórowana. Niestety zwiedzanie muzeum tylko w sobotnie popołudnia. Na szczęście dużo eksponatów stoi w holu na parterze i 1 piętrze więc nawet jak jest nieczynne i tak jest co pooglądać.
 
Rafał z Łodzi
Niezły klimat
Nie udało mi się zwiedzić całego muzeum, "odwiedziłem" jedynie bar, kawiarnie czy coś w tym stylu, gdzie jest prawdopodobnie najdroższy znaczek w Polsce... Zwróciłem uwage sprzedającemu chłopakowi ale co on może, wie przynjamniej że dobrze o tym miejscu przez tą cene nie mówią :) 
Ale komputery w holu, korytarzu zamazują w pamięci ten nie miły pazerny Gospodarza gest znaczkowy i można do woli grać w stare dobre gry jakie się pamięta z lat 80-90... 
 
 
ROBAS
komputery
zamkinęte a znaczek w kawiarence za 10 zł!!!!!!!!!!!!!
 
Jarek z Będzina
ZT nr 595
Muzeum bardzo ciekawe. Miła obsługa. Przewodnicy posiadają bardzo dużą wiedzę o zgromadzonych eksponatach. Możemy zobaczyć, dotknąć, a nawet pobawić się na wyeksponowanym sprzęcie. Cena biletu 5 zł. Czynne w soboty od 15:00 - 20:00. W inne dni tygodnia należy się umówić. Muzeum cały czas się rozwija i powiększa. Planowane jest otwarcie dodatkowych sal. Znaczek dostępny, wyeksponowany na stojaczku. Niestety cena 10 zł odstrasza.
 
Samanta
ZT
Niestety nie udało się tym razem. Przy dworcu nieczynne, a w Szopienicach też nikogo. Można umówić się na telefon, ale odbiera tylko automatyczna sekretarka. Podaję numer, może komuś się uda 515 630 813. 
 
and73mar
Muzeum Historii Komputerów
Niesamowite miejsce - szczególnie dla tych, którzy dorastali w latach 80-tych. Można przypomnieć sobie czasy dzieciństwa gdy szałem były 8 bitowe komputery z programami wgrywanymi magnetofonem. Największą frajdą muzeum jest to, iż zdecydowana większość "eksponatów" jest na chodzie. I można znowu zagrać! Panowie (pasjonaci) bardzo interesująco opowiadają i oprowadzają po salach, z których większość mieści się w piwnicach. Aż szkoda, że tak niezwykłe przedsięwzięcie nie ma bardziej odpowiednich pomieszczeń na ekspozycje. I ważna uwaga! Bezwzględnie należy się umawiać na zwiedzanie telefonicznie lub mailowo. Muzeum korzysta z pomieszczeń Wyższej Szkoły Bankowej - i na miejscu zwykle ich nie ma. Powyższe odnosi się do lokalizacji w Katowicach Szopienicach. Punkt w Centrum Katowic uruchamiany jest tylko w okresie letnim. Gorąco zachęcam do odwiedzin. Dwie godziny mijają jak z bicza strzelił!