Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1121
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1121!

No. 539 Muzeum Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie

mazowieckie
GPS: 52.251710 21.008562

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 539 Muzeum Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie to jedyne muzeum uczonej na świecie. Powstało w 1967 r. przy Polskim Towarzystwie Chemicznym i mieści się w XVIII-wiecznej, klasycystycznej kamienicy przy ul. Freta 16 na Starym Mieście. Ma charakter biograficzny; proponuje stałą wystawę, zmienianą co pewien czas. Muzeum prezentuje zdjęcia, listy, dokumenty, rzeczy osobiste uczonej i małe laboratorium. Ekspozycja ukazuje Jej działalność w Polsce i we Francji, zaangażowanie w organizację nauki, Instytutów Radowych w Paryżu i Warszawie, kontakty z Polską. Pracownicy muzeum opowiadają o Marii Skłodowskiej-Curie nie tylko jako o uczonej, ale także o wspaniałej, wyprzedzającej swą epokę kobiecie. Wystawa nie wyczerpuje w pełni wiedzy o uczonej, lecz zgodnie z zamierzeniem jej twórców ma inspirować do własnych poszukiwań. Muzeum organizuje warsztaty i pokazy chemiczne, lekcje muzealne i wykłady. Prezentuje filmy biograficzne i chemiczne. W muzealnym sklepiku można kupić m.in. książki, pocztówki, znaczki, koszulki, filmy etc.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Marii Skłodowskiej - Curie, ul. Freta 16, Warszawa

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 539 Muzeum Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 539 Muzeum Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 539 Muzeum Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 539 Muzeum Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 539 Muzeum Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie

21.01.2022 - znaczek niedostępny
12.11.2021 - znaczek niedostępny
26.10.2021 - znaczek niedostępny
23.09.2021 - znaczek niedostępny
10.09.2021 - znaczek niedostępny

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Janusz Trzeciak
Seaman
Muzeum wielkiej Polki
Wspaniałe muzeum poświęcone życiu osobistemu, pracy zawodowej i naukowej naszej wybitnej noblistce. Historia przedstawiona w bardzo ciekawej multimedialnej formie oraz sporo eksponatów.
Znaczek Turystyczny dostępny przy wejściu w sklepiku bez problemu - cena standardowa.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek wystawiony w gablocie przy wejściu. Cena standardowa 7 zł.
Samo muzeum mieści się w domu, w którym nasza noblistka przyszła na świat.
Dużo fotografii. Ciekawe eksponaty.
Zaskakujące (dla mnie) drzewo genealogiczne.
Serdecznie polecam.
 
Sławomir Rzepecki
Sławomir Rzepecki
ZT 539
Znaczek w cenie 7 zł. dostępny w kasie muzeum. Bardzo miłe panie, bardzo zaangażowane w ideę ZT. Muzeum bardzo sympatyczne. Przybliża nam sylwetkę naszej noblistki. Naprawdę warto zobaczyć.
 
train_01
539
Znaczek na dzień 22.09 niedostępny. Pani w kasie powiedziała, że znaczki miały zostać dostarczone w ciągu dwóch dni, a czekają już dwa tygodnie i ciągle nie wiedzą kiedy mogą spodziewać się dostawy.
 
Agata Nikodem
Agata Nikodem
Re: 539
Sprawa rzekomego "czekania" została wyjaśniona, znaczki nie zostały zamówione, chociaż już się skończyły. Autorka powyższego cytatu to pani zastępująca...Czekamy za zamówienie ze strony muzeum...
 
Małgorzata Pałka
Małgorzata
Muzeum
Muzeum jest już po remoncie, w kamienicy na ul. Freta 16. Dla zwiedzających dostępne tablice z informacjami, zdjęciami, dokumentami. Kilka gablot z pamiątkami po uczonej, wyposażenie laboratorium chemicznego i gabinecik.
Znaczek nie jest wystawiony na ladzie, trzeba zapytać, ale cena 7 zł.
 
Natalka i Edyta Domaradzkie
Domarki
ZT 539
Znaczek dostępny bez problemów
 
Kasia
Muzeum zamknięte
Muzeum MS-C z powodu przeniesienia będzie zamknięte do 5.05.2017
 
Grzegorz Terpiłowski
Geodezjusz
ZT
Muzeum w chwili obecnej funkcjonuje po przeciwnej stronie ulicy, po remoncie wróci na swoje miejsce, prawdopodobnie już w tym roku.

Muzeum małe, może po powrocie na swoje właściwe miejsce będzie w pełni realizowało swoją "ofertę", zawartą chociażby w opisie znaczka.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Muzeum
Znaczek w kasie. Muzeum nieduże ale warte zobaczenia. Dużo zdjęć i ciekawostek z życia uczonej. Warto!
 
Andrzej Wacławek
Urodziny Marii Skłodowskiej-Curie
 Maria Skłodowska-Curie urodziła się 7 listopada 1867 roku w Warszawie w domu przy Freta 16 i tam było jej muzeum. Obecnie z powodu remontu kamienicy Freta 16 muzeum znajduje się prawie naprzeciwko ul. Freta 5. Dziś są urodziny Pani Marii Skłodowska-Curie to goście odwiedzają muzeum bezpłatnie. W muzeum wiele starych fotografii i pamiątek. Zanim kupiłem Znaczek (cena7 zł) długo rozmawiałem o idei drewnianego Znaczka Turystycznego z przemiłą Panią z kasy. Muzeum w 2016 też będzie pod tym adresem.
 
Samanta
znaczek
Unikać zwiedzania w poniedziałki - zamknięte
 
Gryf
ZT 539
Znaczek kosztuje standardowo (7 PLN) i jest do zdobycia bez problemu. Trzeba się tylko dobrze rozglądać dookoła siebie, bo zapowiedziana przeprowadzka stała się faktem. Muzeum chwilowo urzęduje przy ul. Freta 5, a pod "16" jest remont".
 
Sławek
ZT 539
Miłe Panie.O znaczku:jak niżej ,bez zmian.
INFORMACJA DLA PRZYSZŁYCH CHĘTNYCH ODWIEDZENIA MUZEUM:możliwa chwilowa zmiana siedziby.
Prosze śledzić stronę muzeum.
 
Krzykos
ZT 539
Cena bez zmian, stojak widoczny na ladzie kasy muzeum. Do zobaczenia 3 pomieszczenia, w których przeważają zdjęcia i przedmioty Noblistki, wykorzystywane w życiu prywatnym i zawodowym.
 
Marta i Michał
No. 539
Wzorowe miejsce znaczkowe! Znaczki wystawione na stojaku w kasie w cenie 7 zł, naklejka i niezwykła Pani w kasie, która o idei wypowiada się w samych superlatywach i z pewnościa zadba o to, aby znaczek cały czas był dostępny w muzeum. Goraco polecamy!
 
Grzegorz
ZT539
Znaczki dostepne w standardowej cenie 7zł. Na ladzie kasy ładnie widoczny stojaczek ze znaczkami, dodatkowo na drzwiach muzeum znaczkowe naklejki.