Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1117
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1117!

No. 1089 Reduta Morast Kołobrzeg

GPS: 54.179577 15.557510

Zamki, pałace, twierdze

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1089 Reduta Morast Kołobrzeg

Reduta Morast wraz z Fortem Ujście stanowiły obiekty fortyfikacyjne służące obronie portu oraz ujścia Parsęty. Najsłabszym punktem obrony miasta był port i to m.in. na tej części miasta, skupili się projektanci nowych umocnień, podczas modernizacji twierdzy w latach 1770-1774. Przy ujściu Parsęty do morza powstał Fort Ujście i Szaniec Maikuhle. Razem z nimi miała współpracować nowa fortyfikacja, którą wykonano w widłach Parsęty i Kanału Drzewnego. Jest nią Reduta Bagienna, wzniesiona pod wpływem francuskiej szkoły fortyfikacyjnej. Nazywa się ją także Redutą Morast, z j. niemieckiego od moczarów, na których ją wykonano. Zaprojektowana została przez francuskiego inżyniera Madeleina Tourous hrabiego d’Heinze. Konstrukcję wzniesiono na palach, po czym zasypano ziemią. Od strony miasta wzniesiono dwa obiekty murowane, kryte ziemią. Była tam m.in. prochownia. Do obiektu prowadziła droga z mostem zwodzonym. Fortyfikację dostosowano do prowadzenia ognia z armat oraz broni strzeleckiej. W Reducie Morast funkcjonuje Klub Żeglarski. Miejsce to cieszy się dużym zainteresowaniem żeglarzy odwiedzających Marinę Solną Kołobrzeg, jak również turystów i mieszkańców Kołobrzegu.


Miejsca sprzedaży:
> Reduta Morast, Port Jachtowy, ul. Warzelnicza 1, Kołobrzeg


04.09.2021 - dostępny bez problemów
25.08.2021 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
17.08.2021 - znaczek zbyt drogi
10.08.2021 - dostępny bez problemów
08.08.2021 - znaczek niedostępny

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Krzysztof Ulka
krist58
No. 1089 Reduta Morast Kołobrzeg
Kołobrzeg odwiedzam za każdym razem gdy jestem w jego okolicach. Teraz chciałem zakupić znaczek z reduty. Byłem przed południem-zamknięte. Po zaciągnięciu języka, pojawiłem się po czternastej, gdyż miała pojawić się druga zmiana i co? Nic,zamknięte
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 1089
O miejscu już napisano sporo. Ja chciał bym tylko dodać, że to historyczne miejsce zostało zaadaptowane na Portową Tawernę gdzie serwują stosunkowo tanie i smaczne jedzenie. Za posiłek którym się najadłem do syta zapłaciłem 18 zł. Za to Znaczek Turystyczny został potraktowany zupełnie komercyjnie. Z byłem zapłaciłem 10zł(a to że względu na odległość jak mam do Kołobrzegu)a dodatkowo jest to towar z pod lady dla wtajemniczonych gdyż pusty stojak nie służy sprzedaży a także cena jest odstraszająca dla potencjalnego nabywcy.
 
Ewa
ZT 1089 Reduta Morast
Znaczek dostępny w sklepiku przy wejściu po lewej stronie. Wyeksponowany wraz z innymi turystycznymi pamiątkami. Cena: 10,00PLN :-( Samo miejsce - koniecznie trzeba zobaczyć, obowiązkowy punkt na mapie turystycznej Kołobrzegu.