Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1120
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1120!

No. 1022 Rzeźba Jednorożca w Łodzi

GPS: 51.759001 19.458292

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1022 Rzeźba Jednorożca w Łodzi

W październiku 2015 roku u zbiegu ulic Piotrkowskiej i Mickiewicza został oddany do użytku zupełnie nowy przystanek tramwajowy, na którym krzyżuje się połowa łódzkich linii tramwajowych. Konstrukcja przystanku nawiązuje do łódzkiej secesji, ale najbardziej charakterystycznym elementem budowli jest wykonany z membrany, kolorowy dach. Pomimo, że oficjalna nazwa przystanku to Piotrkowska – Centrum, to chyba żaden łodzianin nie używa tej nazwy. Jego najbardziej rozpowszechnioną nazwą jest Stajnia Jednorożców. W pobliżu przystanku, w 2018 roku odsłonięto prawie trzymetrowy pomnik Jednorożca. Postać mitologicznego zwierzęcia sprawia wrażenie jakby rozpływała się w powietrzu, jednocześnie poruszając się przy tym cwałem. Dodaje to rzeźbie dynamiki i pobudza wyobraźnię odbiorcy.


Miejsca sprzedaży:
> Łódzka Informacja Turystyczna, ul. Piotrkowska 28 lok. 2U, Łódź


22.12.2021 - dostępny bez problemów
30.09.2021 - dostępny bez problemów
25.09.2021 - dostępny bez problemów
08.09.2021 - dostępny bez problemów
15.08.2021 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Adam
????
Pytanie do zgłaszającego ZT : Czy w mieście Łodzi nie ma miejsc zasługujących na znaczek turystyczny? Tandetny kicz sfinansowany z budżetu obywatelskiego za kwotę 400tys.zł
 
Radosław Mierzwa
Radzioactive
1022
"Serce Łodzi" i jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc tego miasta. Przyznam jednak, że sama rzeźba nie budzi we mnie wielkich emocji, i gdyby nie znaczek, możliwe że nie zwróciłbym na nią większej uwagi.
 
makowpodroze
Stajnia jednorożców
Jedyne miejsce w Polsce, gdzie można zobaczyć jednorożca, a nawet całą ich stację :) Mieniący się tysiącami barw dach przystanku tramwajowego potrafi zachwycić. Bez wątpienia jest to jeden z najdziwniejszych przystanków tramwajowych w Polce. Więcej o tym miejscu jak i o samej Łodzi możecie przeczytać na naszym blogu www.makowpodroze.pl
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
jednorożec
Trochę nie rozumiem dlaczego akurat ta rzeźba znalazła się na ZT. Moim zdaniem nie jest specjalnie atrakcyjna ani rzucająca się w oczy. Ale może trzeba być mieszkańcem Łodzi żeby zrozumieć jej znaczenie.
 
Adam
Re: jednorożec
Większość mieszkańców Łodzi nie rozumie znaczenia ani celu postawienia tego szkaradztwa.
 
Marcin
Jednorożec
Pojawił się znaczek, a ja zacząłem się zastanawiać jak to możliwe, że jednorożca nie widziałem kiedy byłem ostatni raz w Łodzi. Czy było to tak dawno temu? Nie. Ale po chwili okazało się, że w tej części miasta byłem, ale przez tłok w tramwaju pewnie nie zerknąłem gdzie trzeba. Tym razem przespacerowałem się koło rzeźby, która jest bardzo interesująca.Znaczek w standardowej cenie 8 zł, w IT. Cieszę się, że wreszcie powstały jakieś znaczki w Łodzi. Mam nadzieję, że to nie koniec.