Opłatek w KomornikachTradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia odbywają się spotkania „wigilijne” czy „opłatkowe”. Różnie się nazywają ale cel jest taki sam. Członkowie Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach już od kilku tygodni starali się, by nasze spotkanie było jak najbardziej uroczyste. Odświętnie przystrojony stół, na którym oprócz dekoracji świątecznych, owoców, orzechów i ciasta nie zabrakło akcentów znaczkowych – stojaczki z różnego rodzaju znaczkami. Zawsze ktoś się tym zainteresuje.

W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością: Sekretarz Gminy Komorniki p. Olga Karłowska, Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury p. Karolina Kuster, Dyrektor p. Antoni Pawlik – „ojciec chrzestny” naszego klubu oraz Terenia i Piotr Lewandowscy z Zielonej Góry/Zatonia. Bardzo dziękujemy, że zechcieliście Państwo podzielić się z nami opłatkiem.

Z uwagi na to, że tych spotkań jest coraz więcej na terenie gminy i nie tylko, to kilka osób spóźniło się biorąc udział w innych spotkaniach. Po przywitaniu gości i pozostałych członków złożyliśmy sobie życzenia świąteczno - noworoczne łamiąc się opłatkiem. Jest to zawsze najważniejsza część tych spotkań.

Miłe było pojawienie się Gwiazdora i Śnieżynki. Przynieśli prezenty ale rózgę też mieli. Każdy został obdarowany upominkiem lecz największą niespodzianką były żółte długopisy z napisem „KLUB KOLEKCJONERÓW ZNACZKÓW TURYSTYCZNYCH W KOMORNIKACH”, ufundowane przez Urząd Gminy Komorniki. Bardzo, bardzo dziękujemy.

Pani Sekretarz otrzymała od nas pieczątkę Kolekcjonera Znaczków Turystycznych z napisem „Olga z Poznania”. Życzymy wielu spotkań na trasie. Po dojechaniu „spóźnialskich” i tradycyjnym barszczu z uszkami zaczęły się Polaków rozmowy trwające do późnej nocy.

Ogromne podziękowanie dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że spotkanie mogło się odbyć.

Krystyna Nowak – Górska

 

Spotkanie opłatkowe w Komornikach