Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

7-10.09.2023 - Czeskie Spotkanie Kolekcjonerów ZT w Ústí nad Orlicí

W dniach 7-10 września mieliśmy przyjemność uczestniczyć w kolejnym czeskim spotkaniu kolekcjonerów ZT w mieście Ústí nad Orlicí, które było pełne emocji, wrażeń i pięknych miejsc. Chcielibyśmy  podzielić się z Wami przeżyciami z tego wyjątkowego wyjazdu.

Pierwszy dzień, czwartek, to już tradycyjnie dzień "zjazdowy". W drodze do hotelu miasto oczarowało nas swoim historycznym charakterem, kolorowymi fasadami domów i mnóstwem kwietnych ozdobników.

Następnego dnia czekała na nas przygoda na rzece Tichá Orlice. Wyruszyliśmy pieszo do miejsca spływu kajakowego, który okazał się emocjonujący i pełen śmiesznych sytuacji. Rzeka zaskoczyła nas, na  szczęście, spokojem, bo inaczej kajaki przysporzyłyby nam o wiele więcej emocji. W trakcie spływu walczyliśmy z wychodzącymi nam naprzeciw gałęziami drzew, konarami i krzaczkami, które wyrastały nam jak grzyby po deszczu. To była prawdziwie magiczna przygoda.


Więcej informacji

30.09.2022 - 6. Urodziny Klub Kolekcjonerów ZT w Komornikach

Od sierpnia trwały przygotowania do obchodów 6. rocznicy powstania Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach. Tegoroczne święto przypadło na 30 września. Już 2 dni wcześniej trwały gorące prace nad wystrojem Sali PIWNICA w Komornikach, pomysłów nie brakowało.

Była potrójna okazja do świętowania. Pierwsza, to obchody Urodzin Klubu, druga, to promocja kolejnego Znaczka Turystycznego No. 1177 STACJA KOLEJOWA W SZRENIAWIE i trzecia, to przyznanie Klubowi medalu na Spotkaniu w Czechach. Trudno powiedzieć co było ważniejsze. Wszystko działo się we wrześniu.


Więcej informacji

3.09.2022 - Dzień otwartych drzwi w Rýmařově

Dzień otwartych dni w RýmařověW 2022 r. mija 25 lat od powstania pierwszego znaczka turystycznego z najwyższym szczytem Moraw - Pradziadem. Pomysł, który zrodził się w Czechach, w mieście Rýmařov, miał być zabawą dla młodzieży, a zarazem motywacją do poznania okolic swojego miejsca zamieszkania. Nieoczekiwanie stał się grą krajoznawczą nie tylko w Republice Czeskiej, ale w większości państw Europy. W sobotę, 3 września, w nowej siedzibie czeskich ZT, miał miejsce dzień otwartych drzwi. Można było poznać sekrety powstawania znaczka - od pomysłu, poprzez projekt, wygrawerowanie matrycy i wypalanie. Przez chwilę mogliśmy poczuć moc adrenaliny przez … samodzielne wypalenie specjalnie na ten dzień przygotowanego znaczka okolicznościowego. W godzinach dopołudniowych tajniki produkcji znaczka zwiedzaliśmy z polską grupą z zaprzyjaźnionego miasta. Było miło, ciekawie i … wesoło, a to za sprawą polskiego przewodnika, który niczym profesjonalista oprowadził po poszczególnych etapach produkcji. Dziękujemy Panu przewodnikowi.


Więcej informacji

17.09.2021 - 5. Urodziny Klubu Kolekcjonerów ZT w Komornikach

Pięć lat temu rozpoczął swą działalność Klub Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach, a tydzień temu jego członkowie obchodzili jubileusz 5-lecia działalności.

Wszystko zaczęło się w 2016 roku, po regionalnym spotkaniu kolekcjonerów w Poznaniu. To właśnie tam okazało się, że w gronie gości znajduje się kilku znaczkowych kolekcjonerów z Komornik i to właśnie wtedy pojawiła się pierwsza myśl, by stworzyć klub zrzeszający osoby o podobnej pasji.


Więcej informacji

Opłatek w Klubie Kolekcjonerów ZT w Komornikach - 19.12.2019

Opłatek w KomornikachTradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia odbywają się spotkania „wigilijne” czy „opłatkowe”. Różnie się nazywają ale cel jest taki sam. Członkowie Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach już od kilku tygodni starali się, by nasze spotkanie było jak najbardziej uroczyste. Odświętnie przystrojony stół, na którym oprócz dekoracji świątecznych, owoców, orzechów i ciasta nie zabrakło akcentów znaczkowych – stojaczki z różnego rodzaju znaczkami. Zawsze ktoś się tym zainteresuje.

W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością: Sekretarz Gminy Komorniki p. Olga Karłowska, Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury p. Karolina Kuster, Dyrektor p. Antoni Pawlik – „ojciec chrzestny” naszego klubu oraz Terenia i Piotr Lewandowscy z Zielonej Góry/Zatonia. Bardzo dziękujemy, że zechcieliście Państwo podzielić się z nami opłatkiem.


Więcej informacji

3. Urodziny Klubu Kolekcjonerów ZT w Komornikach - 19.09.2019

Wiele osób z różnych środowisk nie wierzyło w sens istnienia Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach. Na założycielskim spotkaniu było 8 osób, a w tej chwili klub liczy 37. członków. Jesteśmy jedynym takim Klubem, więc nie mamy żadnego wzorca. Program naszej działalności wypracowujemy drogą prób i błędów. Bardzo cenimy sobie uwagi i podpowiedzi kolekcjonerów i sympatyków Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach. W dniu 19.09.2019 roku odbyło się uroczyste spotkanie będące podsumowaniem 3. lat działalności.


Więcej informacji

Spotkanie opłatkowe w Komornikach - 20.12.2018

Opłatek w KomornikachTo już trzecie Spotkanie Opłatkowe Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach. Jak zawsze oczekiwane i uroczyste, ale w tym roku aura i kłopoty z dojazdem spowodowały opóźnienie w jego rozpoczęciu.

Na spotkaniu tym razem obecnych było około 30 osób. Kolejny raz zawitał do nas Prezes Firmy Znaczki Turystyczne p. Zbigniew Romankiewicz, wśród gości obecni byli: Przewodniczący Rady Gminy Komorniki p. Marian Adamski oraz Dyrektorzy Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach p. Andrzej Trzeciak oraz p. Antoni Pawlik.


Więcej informacji

2. Urodziny Klubu Kolekcjonerów ZT w Komornikach - 27.09.2018

2. urodziny w KomornikachTo spotkanie członków Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach było wyjątkowe. Aż trudno uwierzyć, że już minęły dwa lata od powstania naszego klubu

W uroczystości udział wzięło 31. gości. Obecni byli przedstawiciele Urzędu Gminy w Komornikach, Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach, firmy Znaczki Turystyczne ze Złotego Stoku, członkowie Klubu oraz jego sympatycy. Bardzo cenimy sobie obecność kolekcjonerów z innych stron Polski, a tym razem swoją obecnością zaszczycili nas przyjaciele z Zielonej Góry, Tczewa i Rawicza. Bardzo dziękujemy za Waszą obecność.


Więcej informacji

Spotkanie opłatkowe w Komornikach - 21.12.2017

Opłatek w KomornikachNiedawno obchodziliśmy pierwszą rocznicę powstania, a już odbyło się drugie Spotkanie Opłatkowe w Klubie Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach, podczas którego zebrało się ok. 25 osób. Największą niespodzianką było oczywiście przybycie Prezesa Firmy Znaczki Turystyczne w Złotym Stoku p. Zbigniewa Romankiewicza. Wielki to dla nas zaszczyt, że odwiedził Gminę Komorniki. Wśród zaproszonych gości był także Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach p. Antoni Pawlik. Panowie wcześniej znali się tylko z rozmów telefonicznych, ale dało się zauważyć, że mieli wspólne tematy. Ziarenko zostało zasiane, poczekamy na owoce. Nie zawiódł również nasz serdeczny przyjaciel Piotr z Zielonej Góry oraz sympatycy: Arek z Wojnowic i Piotr z Lubonia.


Więcej informacji

Pierwsze urodziny Klubu Kolekcjonerów ZT w Komornikach - 21.09.2017

1. urodziny w Komornikach21 września w sali „Piwnica” Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach miało miejsce spotkanie podsumowujące pierwszy rok działalności komornickiego Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych. Przygotowania do tego wydarzenia trwały od dawna toteż na długo przed godziną 17:00 wszystko było dopięte na ostatni guzik, a organizatorzy czekali już tylko na przybycie zaproszonych gości.

Uroczystość rozpoczęło przemówienie Prezes Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach Krystyny Nowak – Górskiej, która w kilku zdaniach przywitała przybyłych gości. Ci na uroczystość przyjechali nie tylko z Komornik, ale również z Zielonej Góry, Rawicza, Obornik, Opalenicy czy pobliskiego Poznania. Wśród przybyłych znaleźli się również przedstawiciele miejscowych władz w osobie Wójta Gminy Komorniki p. Jana Brody, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach p. Antoniego Pawlika, Kierownik GOK p. Karoliny Kustner i Głównej Księgowej GOK p. Małgorzaty Szewczyk.


Więcej informacji

Pierwsze w 2017 roku spotkanie Klubu Kolekcjonerów ZT w Komornikach - 26.01.2017

Klub KolekcjonerówNiedawno zaczynaliśmy działalność Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach, a już odbyło się piąte spotkanie jego członków. Szybko przybywa też sympatyków, a ostatnio dołączyli do nas Marta i Michał z Poznania.

Po krótkim przywitaniu i omówieniu bieżących spraw, kolejnym ważnym tematem była deklaracja udziału członków Klubu w Spotkaniu Regionalnym w Kaliszu oraz planowane uczestnictwo w Łużyckim Spotkaniu w Łęknicy.


Więcej informacji

V Spotkanie węgierskich kolekcjonerów ZT - Budapeszt 1.12.2016

Spotkanie w BudapeszcieJednym z gości Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów w Sulejowie był przedstawiciel węgierskich ZT – Mirek. Zostaliśmy wtedy zaproszeni na V już spotkanie kolekcjonerów z Węgier. Później ukazało się na naszym FB oficjalne zaproszenie. Szybka decyzja – jedziemy. Nawiązywanie współpracy między krajami znaczkowej idei jest dla nas bardzo ważne. Wymiana doświadczeń różnych kultur daje wiele nowych inspiracji. Okazuje się, że podejście ZMT na Węgrzech jest podobne jak u nas. Trzeba czasami dużo czasu, aby dojrzeć do decyzji, że ZT to więcej niż drewniany krążek…..


Więcej informacji

Andrzejkowe spotkanie w Komornikach - 24.11.2016

Klub Kolekcjonerów24 listopada nastał w końcu dzień, który wielokrotnie został oznaczony w moim kalendarzu. Tego dnia zapowiedziałem swoją wizytę w Klubie Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach. I pewnie o tym wydarzeniu bym zapomniał, ale skutecznie molestowany zarówno przez organizatorów spotkania jak i innych kolekcjonerów musiałem tak oznaczyć datę spotkania, by nie wyleciała mi z głowy. Każdy zatem kalendarz posiadał tajemnicze kółeczka, wykrzykniki nabazgrolone długopisem, a w telefonach i komputerze zostały uaktywnione przypominadła, które tegoż dnia miały drzeć się i przypominać o spotkaniu. Na szczęście obyło się bez nich i tego dnia wyjątkowo pamięć nie spłatała figla, choć z czasem już tak wesoło nie było, bo na ostatnią chwilę pakowane były paczki z pieczątkami.


Więcej informacji

Spotkanie założycielskie Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych - Komorniki 29.09.2016

Klub Kolekcjonerów29 września 2016 roku w Sali „PIWNICA” Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach odbyło się spotkanie założycielskie Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych. W inauguracyjnym spotkaniu udział wzięli: Dyrektor GOK p. Antoni Pawlik oraz pokaźne grono „znaczkomaniaków” z terenu gminy Komorniki i okolic. Obecni na spotkaniu kolekcjonerzy wyrazili wdzięczność za umożliwienie spotkań w stałym miejscu i od tej pory ustalili, że comiesięczne spotkania klubu odbywać się będą w każdy IV czwartek miesiąca w Sali „PIWNICA” z tyłu budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach ul. Stawna o godz. 18.00.


Więcej informacji

15-17.07.2016 Wycieczkowe spotkanie kolekcjonerów w Łęknicy

Spotkanie w ŁęknicyKlub Seniora, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Komornikach koło Poznania, zorganizował w dniach 15-17 lipca br. wycieczkę po Łużycach. Atrakcje turystyczne tej krainy prezentował sympatycznym gościom miejscowy Przewodnik Mużakowski - jednocześnie kolekcjoner Znaczka Turystycznego. Seniorzy z Komornik zwiedzili wszystkie miejsca znaczkowe ulokowane na terenie Światowego Geoparku UNESCO Łuk Mużakowa, włącznie z "najmłodszym" na tym terenie ZT Nr 439 "Wieża Głodowa w Przewozie".


Więcej informacji

27.07.2016 - Spotkanie przy okazji premiery ZT w Tczewie

Znalec Republiki Ceskiej 2016Dokładnie w 165. rocznicę wmurowania kamienia węgielnego pod budowę mostu kolejowo-drogowego przez Wisłę w Tczewie można było po raz pierwszy kupić Znaczek Turystyczny nr 567 - „Most Tczewski - Międzynarodowy Zabytek Inżynierii Budowlanej”. Miejsce sprzedaży ZT w kawiarni „Mała Czarna Cafe” mieszczącej się na Bulwarze Nadwiślańskim - dokładnie na ul. Żeglarskiej 4 wybrane jest nieprzypadkowo. To z okien tej przytulnej kawiarenki rozciąga się widok na zabytkowe mosty przez Wisłę w Tczewie. Oczywiście postanawiam wybrać się po ten bliski mi ZT razem z całą rodziną - z żoną Wiesławą, synem Pawłem i oczywiście z córką Martą, z którą razem zbieramy znaczki turystyczne.


Więcej informacji

8.07.2016 Wręczenie tytułu "Znawca Republiki Czeskiej 2016"

Znalec Republiki Ceskiej 2016W piątek 8 lipca br., w Janovicach koło Rymarova w Republice Czeskiej odbyło się spotkanie, w ramach którego dokonano uroczystego odznaczenia kolekcjonerów znaczków turystycznych tzw. "Znalec Republiki Czeskiej ". Tytuł ten zyskują kolekcjonerzy, którzy posiadają minimum 200 znaczków kolekcjonera czyli w swej kolekcji mają ok. 2000 numerowanych ZT. Piątkowe spotkanie w Rymarovie było już trzecim spotkaniem. Najważniejszą częścią spotkania była uroczyste wręczenie tytułu osobom spełniającym w.w kryterium.


Więcej informacji

31.10 – 1.11.2012 - Spotkanie osób odpowiedzialnych za ZT w poszczególnych państwach

Spotkanie w CzechachW dniach 31.10 – 1.11.2012 roku odbyło się w Rymařově w Czechach coroczne spotkanie osób odpowiedzialnych za rozwój idei Znaczków Turystycznych w poszczególnych państwach. Przez cały ranek osoby te zjeżdżały się do siedziby Znaczków Turystycznych z różnych stron Europy. Do godziny 12.00 każdy mógł spotkać się osobiście i porozmawiać z twórcami tej idei, p. Holubem i p. Šinem. Była też możliwość porozmawiania z grafikami, paniami zajmującymi się wypalaniem i wysyłką ZT. To wszystko po to, aby poznać osoby, które często znane są tylko z wysyłanej poczty mailowej a przcież ciężko pracują nad powstaniem znaczków w naszych krajach. 


Więcej informacji