1. urodziny w Komornikach21 września w sali „Piwnica” Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach miało miejsce spotkanie podsumowujące pierwszy rok działalności komornickiego Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych. Przygotowania do tego wydarzenia trwały od dawna toteż na długo przed godziną 17:00 wszystko było dopięte na ostatni guzik, a organizatorzy czekali już tylko na przybycie zaproszonych gości.

Uroczystość rozpoczęło przemówienie Prezes Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach Krystyny Nowak – Górskiej, która w kilku zdaniach przywitała przybyłych gości. Ci na uroczystość przyjechali nie tylko z Komornik, ale również z Zielonej Góry, Rawicza, Obornik, Opalenicy czy pobliskiego Poznania. Wśród przybyłych znaleźli się również przedstawiciele miejscowych władz w osobie Wójta Gminy Komorniki p. Jana Brody, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach p. Antoniego Pawlika, Kierownik GOK p. Karoliny Kustner i Głównej Księgowej GOK p. Małgorzaty Szewczyk.

Po oficjalnym przywitaniu nadeszła pora na symboliczny toast i degustację przygotowanych pyszności. Tu trzeba zatrzymać się na dłużej, bowiem największą uwagę uczestników spotkania wzbudziły trzy torty przyozdobione kolejno logotypami Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach, Znaczków Turystycznych i Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach. Torty nie tylko wyglądały przepysznie, ale i tak samo smakowały.

Podczas gdy jedni kosztowali słodkości, na przygotowanym ekranie wyświetlana była prezentacja dotychczasowego dorobku klubu, która jednak nie ograniczała się do minionego roku, ale sięgała także wstecz do okresu sprzed oficjalnego powstania formacji. Dzięki temu mogliśmy się dowiedzieć, że komornicki klub wśród licznie przeprowadzonych spotkań, wielokrotnie promował lokalne walory turystyczne, kładąc także nacisk na promocję za pośrednictwem znaczka turystycznego. Udział w spotkaniach regionalnych, krajowych i tych o charakterze międzynarodowym to kolejny powód do chluby, a trzeba przyznać, że „żółte koszulki” członków klubu widziane są licznie na każdym spotkaniu kolekcjonerów ZT.

W trakcie prezentacji przedstawiono także lokalne znaczki turystyczne, które promują Gminę Komorniki i są magnesem przyciągającym turystów nie tylko z Polski, ale jak się dowiedzieliśmy także z Czech czy Słowacji. Oczywiście uczestnicy spotkania wyrazili także pragnienie oznakowania znaczkiem turystycznym kolejnych ciekawych miejsc, tak by okresowo powiększać grono odwiedzających Komorniki turystów.

Głos w dyskusji zabrał także Wójt Gminy Komorniki pan Jan Broda, który składając okolicznościowe życzenia wyraził swój podziw dla naszej kolekcjonerskiej i turystycznej pasji i obiecał pomoc w promowaniu za pomocą znaczków kolejnych obiektów. Z kolei pan Antoni Pawlik opowiedział o swoich wrażeniach w codziennym obcowaniu z komornickim klubem i działającymi w nim kolekcjonerami, o tym, że pasja to jedno, a ludzie i sposób w jaki swoją pasją zarażają innych to drugie.

Po części oficjalnej spotkania nastąpiło wręczenie kwiatów na ręce obecnej Prezes Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych, a następnie każdy z przybyłych gości krótko opowiedział o swojej pasji, bo mimo że w większości się znamy to jednak na spotkaniu pojawiło się wiele nowych osób, które niezupełnie orientują się w tym kto skąd pochodzi, jak długo zbiera znaczki i jakie dodatkowe pasje posiada.

Spotkanie przebiegało jak zwykle w przyjacielskiej atmosferze i trwałoby zapewne do późnych godzin nocnych gdyby nie cichaczem rzucone z pobliskiej kuchni hasło nawołujące do zmywania naczyń. Zrobiło ono szczególne wrażenie na męskiej części uczestników spotkania i zmotywowało do powrotu do swych miejsc zamieszkania :-) Prawdę powiedziawszy byłem chyba pierwszą osobą, która opuściła spotkanie, ale kto mnie zna, ten wie, że naczynia zmywam zwykle w środku nocy i wcale się tego nie boję.

Tak zakończył się pierwszy roczek w Komornikach, wiadomo, że będą kolejne, a jak wywnioskowaliśmy ze składanych życzeń będzie ich jeszcze przynajmniej 99. Tym razem na urodzinach udało się skupić 30 osób, a jak będzie w przyszłości - czas pokaże ...

Hubert z Obornik (znany także jako admin)

 

Pierwsze spotkanie w Komornikach w 2017 roku