Klub KolekcjonerówNiedawno zaczynaliśmy działalność Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach, a już odbyło się piąte spotkanie jego członków. Szybko przybywa też sympatyków, a ostatnio dołączyli do nas Marta i Michał z Poznania.

Po krótkim przywitaniu i omówieniu bieżących spraw, kolejnym ważnym tematem była deklaracja udziału członków Klubu w Spotkaniu Regionalnym w Kaliszu oraz planowane uczestnictwo w Łużyckim Spotkaniu w Łęknicy.

Ostatnim razem ustaliliśmy, że na kolejnych spotkaniach klubowicze będą przedstawiali swoje hobby. Pierwszym, który zaprezentował namiastkę swoich zbiorów był Jerzy Szubert z Komornik, który kolekcjonuje następujące przedmioty: długopisy, znaczki pocztowe, monety różne (w tym serie NBP 1995-2014, wszystkie 260 szt.), widokówki i karty pocztowe, breloczki, mini radia, kubki, otwieracze do piwa, medale i odznaki i wiele, wiele innych przedmiotów z Polski i świata. Niektóre zbiory stanowią setki i tysiące sztuk. Wielkie zainteresowanie wzbudził egzemplarz książki, o dywizjonach, której współwydawcą był wujek Jerzego p. Kazimierz Dolicher oraz "Zbrodnia Katyńska" z przedmową Władysława Andersa.

Gwoździem spotkania był konkurs wymyślony przez Jerzego. W swoich zbiorach ma pudełko w kształcie konturów granic naszego kraju, a w nim umieszczono 10 srebrnych monet upamiętniających bitwy ważne dla historii Polski. Pierwsze miejsce zdobyła Maria z Lubonia, kolejne Jan z Lubonia i Maria z Komornik. Gratulujemy !!!

W ten oto sposób po raz kolejny miło spędziliśmy czwartkowe popołudnie i już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.

Krystyna z Poznania

 

Pierwsze spotkanie w Komornikach w 2017 roku