Skąd się wzięło zainteresowanie znaczkami? Samymi znaczkami trochę przez przypadek;-) jak przeglądałem strony internetowe jakoś natrafiłem na stronę znaczkową, a było to bodajże wiosną tego roku. Po zapoznaniu się z wiadomościami, wyglądem znaczków uświadomiłem sobie, że już wcześniej w sklepach z pamiątkami widziałem takie i to zarówno w Polsce, Czechach, Słowacji czy Ukrainie i....... było co żałować... tyle miejsc tyle byłoby pamiątek tożsamych ( do tej pory zwoziło się przeróżne obrazki gipsowe (szczególnie zamków jak były dostępne), kule śnieżne, magnesy czy jeszcze z lat osiemdziesiątych, drewniane chatki góralskie, statki itp. .., a tu piękny jednolity zbiór :-) .

Szybki podgląd na mapę lokalizacji i .... niestety w mojej okolicy bardzo ubogo :-( Moim konikiem jest historia i "łażenie' po zamkach i ruinach, a że zbliżał się maj i turniej rycerski w Czersku, a znaczek pojawił się w kwietniu - co było dodatkowym atutem do podróży... tak więc pierwszy znaczek to znaczek "zamkowy" który na załączonym zdjęciu prezentuje moja córka ( to dla niej także zamawiam dziennik znaczkowy) może będzie włóczyć się po kraju jak jej tata:-) Oj, to były czasy obozy wędrowne, rajdy, zloty .... wędrowało się z plecakiem od schroniska do schroniska, zbierało się pkt PTTK-u, zaliczone wszystkie najwyższe szczyty poszczególnych pasm (prócz Bieszczad:-((), spanie na kempingach czy pod namiotem, a teraz ...... u młodzieży tylko tv i wygodne hotele. Może to będzie bakcyl do zwiedzania naszego pięknego kraju? Zobaczymy :-)

A obecna kolekcja nie jest wielka... Na pierwszy wolny weekend wybraliśmy się w pobliże do sąsiadów za miedzę do Wolborza, Piotrkowa i Sulejowa, co w efekcie dało 8 znaczków + 2 okolicznościowe (w tym jeden za 5 zł - 800 lat Piotrkowa). Cóż można powiedzieć.... ładna starówka, przepiękne kościoły i klasztor (odsłonięte polichromie) i wisienka na torcie  - opactwo cystersów w Sulejówku, niestety nie starczyło czasu na następny znaczek - muzeum Pilicy w Tomaszowie - niestety moje kobiety (liczba 3) wybrały roty Nagórzyckie. Następny weekend to termy Uniejów (któryś tam raz, ale tym i z zamiarem kupna znaczków - niestety brak:-(, po odpoczynku w ciepłym wodach następny przystanek to Łęczyca (także w tych dniach z turniejem rycerskim:-)), zagroda wsi łęczyckiej i Tum - i tu także rozczarowanie - brak znaczków. udało się tylko w zagrodzie chłopskiej w Kwiatkówku. Brak znaczków rekompensuje zwiedzanie kolegiaty - robi wrażenie (a tu mogły być dwa znaczki w tym jeden okolicznościowy 1050-lecie chrztu.. wielka szkoda:-(. Także kolekcja na razie skromna. Stan na dziś to 11 ZT, 2 okolicznościowe