Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1302
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1302!

No. 40060 90 Lat Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielsku Podlaskim


Okolicznościowe

Obrázek č. 1, Znaczki Okolicznościowe, No. 40060 90 Lat Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielsku Podlaskim

Publiczna Biblioteka Miejska w Bielsku Podlaskim została założona w roku 1928, dziesięć lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Organizatorką i długoletnią kierowniczką placówki była Raisa Miłkowska (Parfjanowicz). Biblioteka liczyła 5229 książek i była ważnym ośrodkiem kultury i oświaty oraz symbolem odrodzonego państwa, ponieważ zapewniała czytelnikom dostęp do polskich książek po wielu latach zaborów. W czasie II wojny światowej jej księgozbiór był wielokrotnie niszczony przez okupantów. Po wyzwoleniu, w roku 1944, została reaktywowana, a od 1975 roku nosi nazwę Miejska Biblioteka Publiczna w Bielsku Podlaskim. Obecnie biblioteka posiada księgozbiór liczący ponad 80 tys. woluminów, czytelnię czasopism, czytelnię internetową oraz multimedia. W ostatnich latach, głównie dzięki projektom Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego biblioteka została zmodernizowana, wyremontowana i wyposażona w nowoczesny sprzęt. Jest otwarta na potrzeby osób niepełnosprawnych, seniorów i najmłodszych czytelników, oferując oprócz księgozbioru liczne i różnorodne imprezy kulturalno-oświatowe. Obecna MBP, jako sukcesorka Publicznej Biblioteki Miejskiej w Bielsku Podlaskim obchodzi w bieżącym (2018) roku jubileusz dziewięćdziesięciolecia istnienia.


Miejsca sprzedaży:
> Miejska Biblioteka Publiczna, ul Kazimierzowska 14, Bielsk Podlaski


14.09.2020 - dostępny bez problemów
04.01.2020 - dostępny bez problemów
18.12.2019 - dostępny bez problemów
09.12.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
biblioteka
ZT dostępny bez problemu. Biblioteka czynna również w soboty więc i w weekend da się zdobyć.
 
Zygmunt Stasiak
Lutek 53
ZT
Ten znaczek jest tylko dla mieszkających w okolicy dla wielu niedostępny! Ja gdybym chciał go mieć musiał bym przejechać 750 km,co jest bezsensem!!!
 
Hubert A.
Hubert
Re: ZT
Nikt nie powiedział, że trzeba mieć wszystkie znaczki jakie się ukazują. Równie dobrze podobnie o bezsensowności znaczków w Szczecinie mogą się wypowiedzieć mieszkańcy Rzeszowa i odwrotnie. To jest zabawa polegająca na zdobywaniu znaczków. W przypadku ZO masz na to pewien okres czasu, a jeśli w tym okresie nie uda się zdobyć znaczka to jest jeszcze jeden sposób, ale to już wymaga lektury przynajmniej jednego artykułu z lewego menu strony.