Wysłanie kuponów, zamówienie znaczków i opłacenie zamówienia to dopiero połowa sukcesu. Po skompletowaniu całości zamówienia i jego zapakowaniu, rozpoczyna się proces jego przesyłki z centrali do miejsca przeznaczenia. Poniżej znajdziecie wszystkie informacje na temat przesyłek, począwszy od ich rodzajów, poprzez koszty na możliwościach doręczenia kończąc. Mamy nadzieję, że wszystko opisaliśmy jasno i logicznie i już nikt nie będzie miał z tą kwestią problemów.

Operator

W związku ze zmianą warunków nadawania przesyłek, jak i ich cen, w roku 2024 zmuszeni jesteśmy w swojej działalności rozszerzyć grono współpracujących z nami firm kurierskich, co z pewnością ucieszy wiele osób, które od lat o to zabiegały. Pozostawiamy usługi Poczty Polskiej, ale wysyłkę paczek realizować będzie także Inpost oraz Orlen Paczka. Mamy nadzieję, że każdy w tej ofercie znajdzie coś dla siebie.

Rodzaj przesyłki

Przesyłki pocztowe realizujemy w następujących opcjach: 

  • Poczta Polska - kurier
  • Poczta Polska - odbiór w punkcie
  • Inpost - kurier
  • Inpost - paczkomat
  • Orlen paczka - odbiór w punkcie

Całkowicie rezygnujemy z przesyłek listownych, wysyłkę zamówionych towarów realizujemy jedynie w formie paczki.

Jak wybrać konkretny rodzaj przesyłki  

Chcąc otrzymać przesyłkę na adres zamieszkania do wyboru mamy dwóch operatorów:

  • wysyłka na adres zamieszkania (Poczta Polska i Inpost)

Zamawiając znaczki z opcją doręczenia do domu, koniecznie należy podać jaki rodzaj przesyłki został wybrany (w tym przypadku "Poczta Polska - kurier" lub "Inpost - kurier") oraz podać niezbędne dane adresowe (imię i nazwisko, adres zamieszkania, bezwzględnie numer telefonu).

Chcąc odebrać przesyłkę w dogodnym punkcie i czasie, do wyboru mamy z kolei trzech operatorów:

  • odbiór w punkcie/paczkomacie (Poczta Polska, Inpost, Orlen Paczka)

​Zamawiając znaczki z opcją odbioru w punkcie podajemy rodzaj wybranej przesyłki (w tym przypadku "Poczta Polska - odbiór w punkcie" lub "Inpost - paczkomat" lub "Orlen Paczka - odbiór w punkcie"), oraz dane adresowe punktu (patrz poniżej) wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu.

W przypadku wybrania opcji odbioru w punkcie postępujemy następująco:

Wybieramy jednego z operatorów po czym przechodzimy na stronę, na której można dokonać wyboru odpowiedniego miejsca doręczenia:

Poczta Polska Inpost Orlen Paczka
wybierz docelowy punkt odbioru  - >> wybierz docelowy punkt odbioru >> wybierz docelowy punkt odbioru >>
Zobacz infografikę Zobacz infografikę Zobacz infografikę
Pobierz instrukcję PDF Pobierz instrukcję PDF Pobierz instrukcję PDF

UWAGA! Zamówienia niekompletne (bez podanych wszystkich wymaganych danych nt. opertora i punktu doręczenia), wysyłane będą domyślnie jako przesyłka kurierska realizowana przez Pocztę Polską.

Koszty wysyłki

Cennik wysyłki Znaczków Turystycznych w zależności od wybranej metody i operatora przedstawia się następująco:

Operator Forma dostarczenia Cena przesyłki
Poczta Polska kurier 16 zł
Poczta Polska odbiór w punkcie 16 zł
Inpost kurier 17 zł
Inpost paczkomat 17 zł
Orlen Paczka odbiór w punkcie 13 zł

Podane ceny zawierają koszty opakowania i wysyłki. 

Przy zamówieniu 41 i więcej znaczków, przesyłka realizowana jest na nasz koszt.

Przesyłki „za pobraniem” realizowane są w trybie przesyłek kurierskich (koszt 25 zł)

Wysyłka znaczków kolekcjonera

Wysyłka ZK odbywa się raz w miesiącu. Koszt przesyłki w całości ponosi osoba ubiegająca się o weryfikację i na etapie składania dokumentacji weryfikacyjnej również zobowiązana jest dokonać wyboru metody wysyłki. W ramach kosztów wysyłki zawarta jest również weryfikacja.  

Niezbędne dane

Dane adresowe oraz nr telefonu podajemy w każdym zamówieniu, bez względu na to czy już kiedyś to robiliśmy czy nie. Każdorazowe podawanie danych eliminuje ewentualne pomyłki (zdarzają się osoby o tym samym imieniu i nazwisku) i nie powoduje opóźnienia w realizacji zamówienia.

Zwroty

Wszystkie przesyłki nieodebrane w terminie i zwrócone do centrali (ponosimy koszty zwrotu) będą mogły być ponownie nadane po opłaceniu kosztów wysyłki i zwrotu.