Łęknica2014Kto nie był niech żałuje! Kto był na pewno nie żałuje! Zbyszek - “kolekcjoner” z Czech, Jarek i Grażyna z Żarek Wielkich, Roman - przewodnik z Łęknicy, Zbyszek - regionalista przewodnik z Jasienia, Agata, Jarek i Michał z Będzina, Tomek i Kasia z Łodzi, Bogdan z Poznania, Sławek i Ewa z Piotrkowa, Robert z Krosna Odrzańskiego, Berta z Wrocławia, Marta i Michał z Poznania, Marek i Kamil z Rawicza, Piotr i Teresa z Zatonia k. Zielonej Góry, Halina i Zenon z Wrocławia, Danuta i Tadeusz z Wrocławia oraz kolekcjonerzy z Niemiec : David i Constance z Berlina. 


Spotkanie świetnie zorganizowane przez Jarka Bębenka przy współpracy Romana Sobery - przewodnika Mużakowskiego oraz Zbyszka Kasprzaka - regionalisty, zaowocowało zdobyciem 12 Znaczków Turystycznych promujących przepiękne miejsca Ziemi Łużyckiej. ŁUŻYCE to bogactwo natury (Ośrodek Edukacji Przyrodniczo - Leśnej i Kompleksu "Bory Lubuskie", Ścieżka geoturystyczna "Kopalnia Babina", Park Mużakowski), historyczne znaczenie (Baszta Pachołków Miejskich w Lubsku, Kościół Farny i Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego w Żarach), sagi rodów (Pałac Brühla w Brodach) oraz inne ciekawostki.

Klimatyczna gospoda i kwatera w Ośrodku Kultury Łużyckiej w Buczynach (mili i gościnni gospodarze Zdzisława i Jan Solarzowie), bogaty program, ciekawi ludzie - kolekcjonerzy, wieczorne i nocne rozmowy przy piwie, anegdoty. Opowieści o przygodach na znaczkowym podboju Polski i świata, prezentacja "wypasionych" dzienników kolekcjonerskich oraz pomysły na oznaczenie nowych, atrakcyjnych miejsc.

Czas biegł galopem my też! Smutno było, gdy nadszedł moment pożegnania... JARKU, ROMKU, ZBYSZKU WARTO BYŁO ODWIEDZIĆ ŁUŻYCE - DZIĘKUJEMY!! Wracając do domów, każdy starał się zwiedzić, odwiedzić, obejrzeć i zdobyć kolejne Z.T.. Kolekcjonerzy tak już mają!

Kasia i Tomek z Łodzi

 SpotkanieLuzyce