Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

Relacja z Regionalnego Spotkania w Szczecinie - 25.05.2024

Zaczniemy trochę nietypowe od podziękowań dla: osób, które przyjechały, tych, które z różnych powodów nie mogły przyjechać, ale na pewno myślały o nas i wielu innych. Przepraszamy również, że nie udało się na Spotkanie stworzyć nowego znaczka, ale pracujemy nad tym.

Jak już na FB wspomniano, pogoda dopisała i samopoczucie uczestników również. Zaczynaliśmy na placu Tobruckim pod fontanną z kotwicą i tam też skończyliśmy. Trasa wycieczki w dużej mierze prowadziła przez tzw. czerwony szlak miejski, obejmujący wiele ciekawych zabytków w Szczecinie, a z których kilka dodatkowo jest na znaczku turystycznym....


Więcej informacji

Relacja z Regionalnego Spotkania w Kaliszu - 7.05.2022

Maj 2022 roku był miesiącem wyjątkowym, w którym po pandemicznej przerwie aż dwa razy było nam dane spotkać się w gronie kolekcjonerów znaczków turystycznych, pozwiedzać i przy okazji poznać nowe miejsca.

Już w lutym zatelefonował do nas Boguś z Kalisza i oznajmił, że na wiosnę odbędzie się spotkanie organizowane przez Kaliski Klub Znaczkomaniaków. Termin został ustalony i jedyne co pozostało, to czekać na wiosnę i trzymać kciuki za to, aby nie nastąpiły żadne obostrzenia związane z pandemią.


Więcej informacji

Relacja z Regionalnego Spotkania w Kaliszu - 18.05.2019

Piękną, słoneczną pogodą powitał w minioną sobotę Kalisz uczestników Spotkania Regionalnego Kolekcjonerów Znaczka Turystycznego, którzy po raz drugi przybyli do grodu nad Prosną z różnych stron Polski. 43-osobowa grupa znaczkomaniaków zameldowała się przed południem tuż przy budynku Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego. Właśnie z tego miejsca rozpoczęła ona swoją wędrówkę pod wodzą przewodnika PTTK, p. Andrzeja Matysiaka, oraz członków Kaliskiego Klubu Znaczkomaniaków. Po krótkim przywitaniu rozpoczęło się wyczekiwane przez wszystkich zwiedzanie miasta


Więcej informacji

Relacja z Regionalnego Spotkania w Zakopanem - 30.03.2019

Szczecin2018Spotkanie Regionalne w Zakopanem dla większości z obecnych rozpoczęło się już w piątek. Wielu z nas wyjechało z domów wcześniej, by jeszcze po drodze zahaczyć o znaczkowe miejsca. Chyba już nikt z nas nie potrafi jeździć prostą i najkrótszą drogą. No, cóż… to powikłania znaczkowego wirusa.

W piękne słoneczne sobotnie przedpołudnie spotykamy się na parkingu OW KABEL i samochodami udajemy się do Kaplicy Najświętszego Serca Jezusa w Jaszczurówce. Przewodnik tatrzański – pan Maciej Krupa przybliża nam historię zaprojektowanej przez Stanisława Witkiewicza kaplicy. I tu pierwsza niespodzianka – premiera ZT z jej wizerunkiem. Potem wracamy do OW i już pieszo wyruszamy na poszukiwanie innych budynków w stylu zakopiańskim.


Więcej informacji

Relacja z Regionalnego Spotkania w Szczecinie - 17.02.2018

Szczecin2018Pewnego razu w grudniu, po wymianie kilku wiadomości e-mail i sms-ów, w Szczecinie spotkała się grupa osób, którą łączyło tylko jedno – kolekcjonowanie znaczków turystycznych. I jak w przypadku wszystkich pasji zaowocowało to pewnym pomysłem – a może… zorganizować w Szczecinie regionalne spotkanie kolekcjonerów? Oczywiście pojawiło się wiele pomysłów – co pokazać w Szczecinie, w jakiej kolejności itd. pamiętając o tym, że przyświeca nam jeden cel. Organizujemy spotkanie dla osób, dla których najważniejszą sprawą jest zobaczenie miejsc ze znaczkami turystycznymi. Fajna sprawa, ale mamy przecież wiele ciekawostek, w których ich nie ma, ale kto powiedział że nie może ich być.


Więcej informacji

Relacja z II Łużyckiego Spotkania Kolekcjonerów w Łęknicy - 9-11.06.2017

Łęknica2017W dniach 9-11 czerwca 2017 odbyło się II Łużyckie Spotkanie Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Łęknicy na Ziemi Łużyckiej. Ciekawy program zachęcił tak wiele osób (ok. 60), że organizatorzy przygotowali kwatery w Zajeździe „Park” w Łęknicy oraz oddalonym o 20 km Hostelu „Bike Park” w Przewozie. Gospodarze Zjazdu zaprosili do udziału lokalne władze samorządowe, koło PTTK, zaangażowali własne rodziny i entuzjastów turystyki z okolic. W grupie uczestników wyróżniał się liczebnością, kolorem koszulek i doskonałym humorem Klub Kolekcjonerów ZT w Komornikach koło Poznania, ale inni też dobrze się bawili…


Więcej informacji

Relacja z Regionalnego Spotkania w Kaliszu - 29.04.2017

Poznań201629 kwietnia 2017 roku w Kaliszu spotkali się pasjonaci Znaczków Turystycznych i turyści, którzy by uczestniczyć w spotkaniu czasem musieli przemierzyć znaczne odległości. Pojawili się więc znaczkomaniacy z Poznania, Warszawy, Kolbuszowej, Piotrkowa Tryb.,Wrocławia, Będzina, Szczytnej, Bystrzycy Kłodzkiej, Stargardu i wielu innych miejscowości, w tym także z Czech. Było to drugie w tym roku spotkanie kolekcjonerów, podobnie jak spotkanie w Mysłowicach zorganizowane wg. tzw. "nowej formuły", która zakłada spotkanie typowo turystyczne powiązane z częścią integracyjną.


Więcej informacji

Relacja z III Regionalnego Spotkania Kolekcjonerów woj. łódzkiego - Lódź 23.04.2016

Poznań2016W sobotę, 23.04.2016 filmowa Łódź była świadkiem kolejnego odcinka pełnego akcji serialu o Znaczkach Turystycznych. O godzinie 16:00 padł pierwszy klaps tej produkcji. Obsada: jak zwykle - najlepsza. Pierwszy raz Łódź gościła kolekcjonerów z tak wielu zakątków Polski. Z 30 osób najliczniejszą grupą byli przedstawiciele województwa... wielkopolskiego :) Miejsce akcji: Restauracja Stara Piekarnia. Autentyczny lokal, w którym niegdyś w piecu opalanym drewnem wypiekano wyśmienity chleb. Teraz, serwując pyszne jedzenie i czeskie piwo jest idealny dla Znaczkomaniaków.


Więcej informacji

Relacja z IV Regionalnego Spotkania Kolekcjonerów woj. wielkopolskiego - Poznań 9.04.2016

Poznań2016Sezon regionalnych spotkań kolekcjonerów powoli dobiega końca i jako przedostatnie spotkanie, 9 kwietnia odbyło się najstarsze czyli wielkopolskie Spotkanie Kolekcjonerów ZT. Tym razem postawiliśmy na coś zupełnie innego czyli Poznań, ale w nieco innej odsłonie. Miejscem spotkania w tym roku była stosunkowo młoda restauracja o tajemniczej nazwie "Hyćka", znajdująca się w historycznej dzielnicy Poznania – Śródce. Pierwsi uczestnicy imprezy na miejscu pojawili się tuż po godzinie 15-stej, ale oficjalnie spotkanie rozpoczęło się nieco po godzinie szesnastej.


Więcej informacji

Relacja z II Regionalnego Spotkania Kolekcjonerów woj. dolnośląskiego - Wrocław 2.04.2016

Wroclaw2016W sobotę 2 kwietnia 2016 roku w stolicy Dolnego Śląska spotkali się miłośnicy Znaczków Turystycznych. II Dolnośląskie Spotkanie rozpoczęło się częścią nieoficjalną, „znaczkomaniacy” spotkali się przy wejściu do Ogrodu Botanicznego – gdzie znajduje się ZT nr 187. Po zwiedzaniu Ogrodu wybrali się dalej aby zwiedzić Katedrę, Ostrów Tumski, udali się do Panoramy Racławickiej gdzie zdobyli ZT nr 514. Następnie krótka przerwa na posiłek i piwko i spacer po okolicy, zwiedzanie wrocławskiego Rynku. Później udali się na oficjalną część spotkania, które miało miejsce w siedzibie Oddziału PTTK Wrocław Fabryczna, siedziby Klubu ŁAZEK, gdzie ciepło powitali ich organizatorzy.


Więcej informacji

Relacja z I Regionalnego Spotkania Kolekcjonerów woj. lubuskiego - Zielona Góra 19.03.2016

Warszawa2016Lubuscy kolekcjonerzy Znaczka Turystycznego zorganizowali w dniu 19.03.2016 r. pierwsze spotkanie kolekcjonerów, w którym uczestniczyło 45 osób z Zielonej Góry, Krosna Odrzańskiego, Łęknicy, Bolesławca, Warszawy, Łodzi, Będzina, Wrocławia, Szczytnej, Stargardu, Bilej Vody, Poznania, Lubonia, Komornik, Łęczycy k/Poznania, Rawicza, Kostrzyna n/Odrą, Obornik. Spotkanie odbyło się w Zielonej Górze w Českiej Hospodzie u Švejka.


Więcej informacji

Relacja z III Regionalnego Spotkania Kolekcjonerów woj. mazowieckiego - Warszawa 12.03.2016

Warszawa2016Trzecie mazowieckie spotkanie kolekcjonerów stało się tak naprawdę spotkaniem bez granic. Oprócz Mazowszan przyjechali na nie bowiem Zbyszek z Centrali w Złotym Stoku, znaczkowicze z Wielkopolski (Jerzy, Roman i Wiktor) i Lubuskiego (Robert). Po raz kolejny gościło nas warszawskie bistro Trojka w Pałacu Kultury i Nauki. Tuż obok Trojki znajduje się kiosk z pamiątkami, w którym można kupić aż trzy znaczki turystyczne poświęcone zabytkowemu (tak, tak – od 2007 r. figuruje na liście zabytków) pałacowi oraz przystemplować jubileuszową pieczątkę. Skorzystaliśmy.


Więcej informacji

Relacja z IV Regionalnego Spotkania Kolekcjonerów woj. śląskiego - Czeladź 30.01.2016

Czeladz2016Z ogromną przyjemnością wspominamy sobotnie spotkanie. To już po raz czwarty kolekcjonerzy regionu śląskiego spotkali się, by wspólnie spędzić czas. W tym roku grono powiększyli kolekcjonerzy spoza woj. śląskiego. Byli reprezentanci województw: lubuskiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego. Ciepła atmosfera spotkania jaką dopełniali fantastyczni ludzie na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Poza kolekcjonerami i tradycyjnie szefem polskich ZT w spotkaniu uczestniczyli również goście specjalni. Spotkanie miało miejsce w restauracji "Oberża" w Czeladzi, w dniu 30 stycznia 2016 r. o godz. 16:00 


Więcej informacji

Relacja z I Regionalnego Spotkania Kolekcjonerów woj. dolnośląskiego - Wrocław 21.05.2015

Wrocław201521. maja 2015r we Wrocławiu, w siedzibie Oddziału PTTK Wrocław Fabryczna, spotkali się po raz pierwszy Kolekcjonerzy Znaczków Turystycznych z Dolnego Śląska. Na spotkanie przybył także Piotr z Zielonej Góry. Natomiast nasz kolega Piotr Staniów opowiedział o swoich doświadczeniach i zbiorach czeskich ZT, których ma w zbiorze grubo ponad tysiąc.  


Więcej informacji

Relacja z III Regionalnego Spotkania Kolekcjonerów woj. wielkopolskiego - Poznań 11.04.2015

Poznań2015Na to spotkanie czekaliśmy od bardzo dawna, aż w końcu nadszedł ten dzień. 11 kwietnia stawiliśmy się w kmplecie 11 osób w poznańskiej kawiarni Cafe Misja, w ramach III Regionalnego Spotkania Kolekcjonerów ZT woj. wielkopolskiego. Przy okazji warto przypomnieć, że nasze poznańskie spotkania należą do najstarszych, a zaczęliśmy już w listopadzie 2012 roku kiedy to rozpoczęliśmy ekspansję Znaczków Turystycznych w Wielkopolsce.  


Więcej informacji

Relacja z II Regionalnego Spotkania Kolekcjonerów woj. łódzkiego - Łódź 28.03.2015

Łódź2015Do wszystkich Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych*STOP* II Regionalne spotkanie Kolekcjonerów województwa łódzkiego uważamy za zakończone. Grad, śnieg i deszcz i słońce nie przeszkodziły nam dotrzeć na miejsce spotkania. Na zaproszenie wysłane poprzednim telegramem odpowiedzieli turyści z Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Zgierza oraz, co bardzo nas cieszy, prezes Zbigniew. Wirtualnie i myślami byli z nami również Agata, Jarek i Michał z Będzina.


Więcej informacji

Relacja z II Regionalnego Spotkania Kolekcjonerów woj. mazowieckiego - Warszawa 14.03.2015

Warszawa2015Regionalne spotkania kolekcjonerów Znaczków Turystycznych stają się już tradycją. Podobnie, jak w zeszłym roku, Mazowsze spotkało się w Warszawie w Bistro "Trojka" w Pałacu Kultury i Nauki. Zebralismy się 14 marca 2015 r. o godz. 16:00 przy wspólnym stole w kameralnym gronie 15 osób. Oprócz Zbyszka Romankiewicza – koordynatora ZT w Polsce, w spotkaniu udział wzięli: kolekcjonerzy ZT z Mazowsza oraz wędrowcy spoza granic województwa, czyli Piotr i Teresa Lewandowscy z Zielonej Góry.


Więcej informacji

Relacja z III Regionalnego Spotkania Kolekcjonerów woj. śląskiego - Czeladź 31.01.2015

czeladz31012015To już trzeci raz jak bierzemy udział w regionalnym spotkaniu kolekcjonerów Znaczków Turystycznych. Zgodnie z tradycją rozpoczyna ono w danym roku kalendarzowym cykl spotkań kolekcjonerów ZT. W tym roku spotkaliśmy się w restauracji „Te Klimaty” w Czeladzi. Udział wzięło 27 osób, kolekcjonerów zarówno z woj. śląskiego jak i z Łodzi oraz z Piotrkowa Trybunalskiego.  


Więcej informacji

Relacja z I Łużyckiego Spotkania Kolekcjonerów w Łęknicy - 30.05 - 1.06.2014

Łęknica2014Kto nie był niech żałuje! Kto był na pewno nie żałuje! Zbyszek - “kolekcjoner” z Czech, Jarek i Grażyna z Żarek Wielkich, Roman - przewodnik z Łęknicy, Zbyszek - regionalista przewodnik z Jasienia, Agata, Jarek i Michał z Będzina, Tomek i Kasia z Łodzi, Bogdan z Poznania, Sławek i Ewa z Piotrkowa, Robert z Krosna Odrzańskiego, Berta z Wrocławia, Marta i Michał z Poznania, Marek i Kamil z Rawicza, Piotr i Teresa z Zatonia k. Zielonej Góry, Halina i Zenon z Wrocławia, Danuta i Tadeusz z Wrocławia oraz kolekcjonerzy z Niemiec : David i Constance z Berlina. 


Więcej informacji

Relacja z II Regionalnego Spotkania Kolekcjonerów woj. wielkopolskiego - Poznań 17.05.2014

Poznań2014Po wielu trudnościach, niespodziankach meteorologicznych udało się skrzyknąć Kolekcjonerów z Wielkopolski na II Regionalne Spotkanie Znaczkomaniaków w Poznaniu. Tajnym szyfrem rozeszła się wiadomość, iż siedemnastego o siedemnastej spotykamy się w kawiarni Cafe Misja w samym sercu Poznania.  


Więcej informacji

Relacja ze Spotkania Kolekcjonerów ZT z woj. łódzkiego - Łódź 29.03.2014

czeladz20012013Tym razem Znaczki Turystyczne zaprosiły na spotkanie regionalne kolekcjonerów z województwa łódzkiego. Miejscem spotkania była Stara Piekarnia w Łodzi, miejsce, które warto odwiedzić i posilić ciało i duszę po intensywnych turystycznych wędrówkach. Może w naszych okolicach Znaczków Turystycznych jeszcze wielu nie ma, ale głęboko wierzymy w to, że niebawem się to zmieni. Silna grupa zawirusowanych jest na dobrej drodze, by wypełnić lukę na polskiej mapie. Rozmowom i pomysłom na ten temat nie było końca.  


Więcej informacji

Relacja z II Regionalnego Spotkania Kolekcjonerów woj. śląskiego - Czeladź 8.02.2014

czeladz20012013Z wielką przyjemnością wspominamy sobotnie spotkanie w restauracji „Oberża” w Czeladzi. To już nasze II Regionalne Spotkanie Kolekcjonerów województwa śląskiego. Spotkanie nosiło nazwę Kolekcjonerów woj. śląskiego, ale oczywiście było otwarte dla wszystkich, którzy wyrazili chęć przybycia. Ucieszył nas przyjazd Ani z rodziną z Łodzi, jak widać odległość nie jest przeszkodą, aby spotkać się w gronie znaczkomaniaków. W spotkaniu uczestniczyły osoby nie tylko z ubiegłorocznego spotkania, przywitaliśmy bowiem nowych kolekcjonerów.  


Więcej informacji

Relacja ze spotkania kolekcjonerów ZT z woj. śląskiego - Czeladź 20.01.2013

czeladz20012013Planowane od kilku tygodni spotkanie kolekcjonerów Znaczków Turystycznych z terenu woj. śląskiego przeszło już do historii. Dzięki zaangażowaniu Agaty w krótkim czasie udało się skrzyknąć kilkanaście osób i całą imprezę dopiąć na ostatni guzik. A spotkaliśmy się po to by porozmawiać o przyszłości ZT w Polsce, by wymienić doświadczenia związane ze zdobywaniem znaczków i wreszcie by odpowiedzieć na wiele pytań, które nurtują kolekcjonerów. Za spotkanie i poświęcony czas wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję zapraszając jednocześnie do zapoznania się ze szczegółową relacją ze spotkania.  


Więcej informacji

Relacja ze spotkania kolekcjonerów ZT z woj. wielkopolskiego - Poznań 23.11.2012

poznanZazwyczaj w tym miejscu znajduje się informacja, że oto zakończyło się jakieś spotkanie i niniejszym zachęcamy do zapoznania się z relacją z tego spotkania. Tym razem będzie inaczej, bowiem spotkanie miało miejsce dwa miesiące przed opublikowaniem tego tekstu, który niestety z różnych przyczyn nie mógł powstać prędzej. A powstał, bo wreszcie nadszedł czas na uporządkowanie pewnych materiałów na stronie Znaczków Turystycznych i troszkę brakowało nam niniejszej relacji. Tradycyjnie jednak w tym miejscu złożymy podziękowania. Tym razem chcemy podziękować Zbyszkowi, który poświęcając wiele swojego czasu wybrał się w te nasze wielkopolskie strony by tu propagować Znaczek Turystyczny i by porozmawiać


Więcej informacji