Wrocław201521. maja 2015r we Wrocławiu, w siedzibie Oddziału PTTK Wrocław Fabryczna, spotkali się po raz pierwszy Kolekcjonerzy Znaczków Turystycznych z Dolnego Śląska. Na spotkanie przybył także Piotr z Zielonej Góry. Natomiast nasz kolega Piotr Staniów opowiedział o swoich doświadczeniach i zbiorach czeskich ZT, których ma w zbiorze grubo ponad tysiąc.  


Po każdy z tych znaczków Piotr jeździł sam, czasem wielokrotnie... Tytuł jego pokazu -“TURYSTYCKE ZNAMKY Czy w tym szaleństwie jest metoda“ mówi sam za siebie. Opowiedział o szczegółach ZT itd..., ale najciekawsze były informacje o trudnościach zdobywania i wszelkie ciekawostki związane z zakupami i czasem okolicznościami towarzyskimi przy nich... Wszystkie te informacje były zresztą bardzo zachęcające i często pomocne dla kolekcjonerów...

Potem tradycyjnie każdy powiedział kilka słów o sobie (niektórzy więcej). No i potoczyły się rozmowy, opowieści o doświadczeniach, kłopotach i radościach "kolekcjonerskich". Przy kawie, ciastkach oraz piwie czeskim, które przywiózł Zbyszek Romankiewicz oczywiście. W trakcie spotkania dotarła do nas informacja o spocie na temat Znaczków Turystycznych, który ukazał się w Teleexpressie, od razu wszyscy mieli okazję go zobaczyć. Spotkanie trwało do późnych godzin wieczornych.

Do zobaczenia za rok.

Wanda Haas z Wrocławia

3SpotkaniePoznan