Wroclaw2016W sobotę 2 kwietnia 2016 roku w stolicy Dolnego Śląska spotkali się miłośnicy Znaczków Turystycznych. II Dolnośląskie Spotkanie rozpoczęło się częścią nieoficjalną, „znaczkomaniacy” spotkali się przy wejściu do Ogrodu Botanicznego – gdzie znajduje się ZT nr 187. Po zwiedzaniu Ogrodu wybrali się dalej aby zwiedzić Katedrę, Ostrów Tumski, udali się do Panoramy Racławickiej gdzie zdobyli ZT nr 514. Następnie krótka przerwa na posiłek i piwko i spacer po okolicy, zwiedzanie wrocławskiego Rynku. Później udali się na oficjalną część spotkania, które miało miejsce w siedzibie Oddziału PTTK Wrocław Fabryczna, siedziby Klubu ŁAZEK, gdzie ciepło powitali ich organizatorzy.


Kolekcjonerzy nie zawiedli i frekwencja była zadziwiająca. Przybyli kolekcjonerzy z Zielonej Góry, Krosna Odrzańskiego, Lwówka Śląskiego, Warszawy, Będzina, Wrocławia, Szczytnej, Bilej Vody, Poznania, Komornik, Rawicza, Dusznik Zdroju, Wałbrzycha, Obornik Śląskich. Koordynator Projektu Zbigniew Romankiewicz poinformował o nowych znaczkach, podzielił się ciekawymi zapowiedziami nowych projektów i oczywiście obdarował niespodziankami. Kolekcjonerzy podzielili się swoimi opowieściami i znaczkowymi doświadczeniami. Z wielką przyjemnością gościliśmy wszystkich pasjonatów, którzy okazują się bardzo interesującymi ludźmi.

Organizatorzy serdecznie dziękują za przybycie i uczestnictwo, za wspólne zwiedzanie Wrocławia i wspaniałą atmosferę. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania na Dolnym Śląsku - być może w jednym z bajecznych zakątków naszego województwa.

Kasia i Paweł z Wrocławia

 

Wrocław 2016