czeladz20012013Z wielką przyjemnością wspominamy sobotnie spotkanie w restauracji „Oberża” w Czeladzi. To już nasze II Regionalne Spotkanie Kolekcjonerów województwa śląskiego. Spotkanie nosiło nazwę Kolekcjonerów woj. śląskiego, ale oczywiście było otwarte dla wszystkich, którzy wyrazili chęć przybycia. Ucieszył nas przyjazd Ani z rodziną z Łodzi, jak widać odległość nie jest przeszkodą, aby spotkać się w gronie znaczkomaniaków. W spotkaniu uczestniczyły osoby nie tylko z ubiegłorocznego spotkania, przywitaliśmy bowiem nowych kolekcjonerów.  


Miłym akcentem była obecność najstarszego uczestnika, świeżo zarażonego wirusem ZT p. Eugeniusza, który przyjechał do nas z Katowic. Byliśmy dość liczną grupą w ilości 22 osób. Spotkanie rozpoczęliśmy o godz. 16:00 przywitaniem przybyłych gości przez Prezesa firmy Znaczki Turystyczne Polska Zbigniewa Romankiewicza. Przy kawie i herbacie mogliśmy słuchać niekończących się ciekawych opowieści o stanie obecnym i planach rozwoju Znaczka Turystycznego w Polsce i w pozostałych krajach. Każdy z uczestników przedstawił się i w krótkich słowach opowiedział o początkach swojej przygody ze znaczkiem. Zaskoczeniem dla wszystkich, a zarazem radością dla Adama było wręczenie 4 kompletów kuponów na 4 pierwsze Znaczki Kolekcjonera zdobyte wspólnie z rodziną. Było miło, ciepłą atmosferę wprowadzali sami kolekcjonerzy, którzy dzielili się doświadczeniami , wrażeniami i ciekawostkami z pobytów w znaczkowych obiektach. Na koniec tradycyjnie wspólna fotka wszystkich uczestników spotkania. Zbyszek nie byłby sobą gdyby nie sprawił radości niespodzianką, wszyscy otrzymali czeski znaczek okolicznościowy z VIII Międzynarodowego Zimowego Spotkania Turystów Králíky 2014 wraz ze słodkim dodatkiem. Kolekcjonerzy, którzy nie mogli z nami być osobiście przesłali SMS-owe pozdrowienia.

Czas szybko minął, myślimy, że w każdym z nas pozostaną miłe wspomnienia, oby równie szybko minął czas do następnego spotkania i oby grono było jeszcze większe. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami obecni, i którzy byli z nami myślami, a przede wszystkim dziękujemy Gospodarzowi spotkania za ciepłe i miłe prowadzenie. Dziękujemy również Restauracji „Oberża” za obsługę i zorganizowanie spotkania.

Kolekcjonerzy obecni na spotkaniu