Poznań2014Po wielu trudnościach, niespodziankach meteorologicznych udało się skrzyknąć Kolekcjonerów z Wielkopolski na II Regionalne Spotkanie Znaczkomaniaków w Poznaniu. Tajnym szyfrem rozeszła się wiadomość, iż siedemnastego o siedemnastej spotykamy się w kawiarni Cafe Misja w samym sercu Poznania.  


W kameralnym gronie, chociaż z kilku rejonów Wielkopolski zasiedliśmy w murach dawnego kolegium jezuickiego. Na spotkanie stawili się Robert z rodziną z Kalisza, Hubert z Obornik Wlkp. Bogdan, Marta i Michał – cała trójka z Poznania. Wirtualnie byli z nami Kolekcjonerzy z innych województw, w tym i sam Zbyszek – w tym miejscu wszystkich pozdrawiamy! Znaliśmy się już wcześniej, ale niezwykle sympatycznie było zobaczyć się ponownie.

Rozmowom jak zwykle przy takiej okazji nie było końca. Łatwo było się przekonać, że wszyscy mamy podobne, jeśli nawet nie takie same doświadczenia ze znaczkowych miejsc. Podobnie podchodzimy do idei i jej rozwoju. Wymieniliśmy się wspomnieniami z wypraw, pierwszych zdobytych znaczków, podziwialiśmy zapełniające się Dzienniki Kolekcjonera i wzajemnie polecaliśmy kolejne miejsca do odwiedzenia. Dotarło do Nas parę pikantnych szczegółów dotyczących nowych miejsc znaczkowych, ale niech to pozostanie naszą słodką tajemnicą, a dla Kolekcjonerów będzie miłą niespodzianką.

Cały ten czas przeleciał jak w mgnieniu oka i przyszło nam się rozstać. Jak zwykle podbudowani, pełni wiary, że idea będzie się rozwijać, a takich jak my pozytywnie zakręconych będzie coraz więcej odeszliśmy w siną dal, a w głowach tłoczyły się setki pomysłów i myśli, a jedna z nich: „To kiedy robimy kolejne spotkanie?” :-)

Marta z Poznania