Warszawa2016Trzecie mazowieckie spotkanie kolekcjonerów stało się tak naprawdę spotkaniem bez granic. Oprócz Mazowszan przyjechali na nie bowiem Zbyszek z Centrali w Złotym Stoku, znaczkowicze z Wielkopolski (Jerzy, Roman i Wiktor) i Lubuskiego (Robert). Po raz kolejny gościło nas warszawskie bistro Trojka w Pałacu Kultury i Nauki. Tuż obok Trojki znajduje się kiosk z pamiątkami, w którym można kupić aż trzy znaczki turystyczne poświęcone zabytkowemu (tak, tak – od 2007 r. figuruje na liście zabytków) pałacowi oraz przystemplować jubileuszową pieczątkę. Skorzystaliśmy.


Spotkanie tradycyjnie rozpoczął Zbyszek, witając wszystkich, a potem już – jak zwykle – każdy z uczestników opowiadał o początkach swojej przygody ze znaczkami. Ponieważ skład naszego grona był nieco inny niż rok temu, miło było wysłuchać relacji osób, które zbierają znaczki od niedawna, a mają już całkiem pokaźne kolekcje. Podczas tych opowieści pojawiało się wiele wątków pobocznych i dygresji oraz pomysłów. Andrzej z Pruszkowa zaproponował np., by przedstawiać na wykresach liczbę znaczków sprzedanych w poszczególnych miejscach. Nie obyło się bez rozmów na temat sposobów promowania idei znaczkowej. Ma się ona nie najgorzej – Zbyszek przyznał, że w tym roku w Polsce przybędzie co najmniej 50 nowych znaczków! Trzymamy kciuki i życzymy wszystkim co najmniej 100!

W kwietniu na zamku w Będzinie odbędzie się historyczne wydarzenie w dziejach polskich ZT. Przez cały miesiąc będzie można oglądać pierwszą w Polsce wystawę znaczków, nie tylko polskich, lecz także z innych krajów – to dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Muzeum Zagłębia i pomocy centrali w Rýmařově!!!

Nie samymi znaczkami spotkanie żyło. Niektórzy pochwalili się również innymi pasjami. Kasia z Jackiem z Ząbek pokazali nam, jak uwieczniają swoje wyprawy turystyczne. Zaprezentowali kilka pięknie opracowanych fotoksiążek. Rozmawialiśmy też o innych kolekcjach: zbieraniu biletów różnego rodzaju, pocztówek, smyczy, długopisów, monet…

Nie obyło się oczywiście bez naciągactwa. Udało się wydobyć nieco informacji od Szefa na temat miejsca tegorocznego ogólnopolskiego spotkania. Tym razem środkowa Polska, być może [– – – –]. Rezerwujcie czas! Do zobaczenia!

Byli tam: Goście – Jerzy z Komornik, Roman z Lubonia i Wiktor z Łęczycy k/Poznania, Paweł z Wrocławia, Robert z Krosna Odrzańskiego, Zbyszek z Bílé Vody; Mazowszanie: Marta z Warszawy, Kasia i Jacek z Ząbek, Andrzej z żoną z Pruszkowa, Dariusz z żoną z Otwocka, Andrzej z Pruszkowa, Grzegorz z Warszawy, Krzysztof z Warszawy, Gosia, Piotr i Maciej z Wołomina.

Gosia z Wołomina

 

Warszawa2016