czeladz31012015To już trzeci raz jak bierzemy udział w regionalnym spotkaniu kolekcjonerów Znaczków Turystycznych. Zgodnie z tradycją rozpoczyna ono w danym roku kalendarzowym cykl spotkań kolekcjonerów ZT. W tym roku spotkaliśmy się w restauracji „Te Klimaty” w Czeladzi. Udział wzięło 27 osób, kolekcjonerów zarówno z woj. śląskiego jak i z Łodzi oraz z Piotrkowa Trybunalskiego.  


Otwarcie spotkania nastąpiło po słowie wstępnym i przywitaniu gości przez Zbyszka Romankiewicza –koordynatora ZT w Polsce. Całe spotkanie obfitowało w rozmowy na temat zarówno nowych miejsc znaczkowych jak i tych istniejących. Niespodzianką było przedpremierowe przedstawienie dwóch nowych, tegorocznych ZT, Zamek Grodno i Sztolnie Walimskie, a także trzech kolejnych Znaczków Kolekcjonera.

Wieczorem mieliśmy zaszczyt gościć przedstawiciela jednego z miejsc znaczkowych – Panią Violettę Mikułę- dyr. Muzeum Zagłębia z Będzina. W rozmowach z kolekcjonerami Pani dyr. odpowiadała na pytania i sugestie uczestników.

Nie bylibyśmy sobą gdyby nie wspólna fotka wszystkich uczestników. I tak w miłej, ciepłej atmosferze „Tych Klimatów”, pomimo mroźnej zimy, spędziliśmy sobotni wieczór. Restauracji „Te Klimaty” w Czeladzi dziękujemy za udostępnienie sali i miłą obsługę, Pani Violetcie za obecność, a kolekcjonerom za przyjazd, szczególnie tym z daleka. Wszystkich tegorocznych uczestników spotkania, jak również nowych kolekcjonerów serdecznie zapraszamy już za rok.

3SpotkanieSlaskie