Poznań2015Na to spotkanie czekaliśmy od bardzo dawna, aż w końcu nadszedł ten dzień. 11 kwietnia stawiliśmy się w kmplecie 11 osób w poznańskiej kawiarni Cafe Misja, w ramach III Regionalnego Spotkania Kolekcjonerów ZT woj. wielkopolskiego. Przy okazji warto przypomnieć, że nasze poznańskie spotkania należą do najstarszych, a zaczęliśmy już w listopadzie 2012 roku kiedy to rozpoczęliśmy ekspansję Znaczków Turystycznych w Wielkopolsce.  


Dziś po 3 latach również mieliśmy świetną okazję do świętowania bo oto termin spotkania zbiegł się z premierą nowych ZT w Szamotułach. Oczywiście wielu z nas skorzystało z tej okazji i wspomniane znaczki z Szamotuł zdobyło, ale jednak naszym głównym celem stało się kolejne już spotkanie, wymiana doświadczeń i niekończące się opowieści.

Przybyliśmy do Poznania jak na nasze wielkopolskie warunki w rekordowym składzie. Okazało się, że spotkanie miało jednak charakter ponadregionalny, a to za sprawą gości z Łęknicy i Krosna Odrzańskiego (lubuskie), oraz Złotego Stoku (dolnośląskie). Ponadto w naszym gronie pojawiły się 3 nowe osoby, które od pewnego czasu namiętnie zbierają znaczki i z sukcesem rozbudowują swoje kolekcje.

Spotkanie rozpoczęło przemówienie Zbyszka, który krótko przywitał uczestników. Tradycyjnie każdy z uczestników przedstawił się kładąc szczególny akcent na początki swojej znaczkowej pasji. Następnie przedstawiono najbliższe znaczkowe nowości oraz nieco szerzej omówiono plany związane z ekspansją ZT w Wielkopolsce. Nie sposób było nie zahaczyć przy okazji tematu związanego z trudnościami z wdrażaniem ZT w naszych okolicach. Omówiliśmy także kwestię promocji ZT i tu zgodnie opowiedziano się za ponowną produkcją małych plakietek czy breloków. W ramach nowych wydawnictw Zbyszek zaprezentował najnowsze pocztowe kartki beznominałowe. Przedstawiono także Znamira czyli naszego pierwszego geokreta, który będzie promował ZT w środowisku związanym z geocachingiem (więcej na ten temat już wkrótce). Na koniec pokrótce streszczono udział Romana w targach Globalnie 2015, w których brał udział. Podczas spotkania cały czas uwaga uczestników skupiona była wokół jednej osoby, która łącząc przyjemość wspólnego spotkania planowała już kolejną wyprawę znaczkowym szlakiem.

Obrady zakończyły się o godz 22:30 choć nieoficjalnie i w węższym gronie trwały do godz 0:30 :-) Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy za udział i miłą, rodzinną atmosferę. Po raz kolejny dowiedliśmy że ZT łączą pokolenia.

Hubert z Obornik

3SpotkaniePoznan