Czeladz2016Z ogromną przyjemnością wspominamy sobotnie spotkanie. To już po raz czwarty kolekcjonerzy regionu śląskiego spotkali się, by wspólnie spędzić czas. W tym roku grono powiększyli kolekcjonerzy spoza woj. śląskiego. Byli reprezentanci województw: lubuskiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego. Ciepła atmosfera spotkania jaką dopełniali fantastyczni ludzie na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Poza kolekcjonerami i tradycyjnie szefem polskich ZT w spotkaniu uczestniczyli również goście specjalni. Spotkanie miało miejsce w restauracji "Oberża" w Czeladzi, w dniu 30 stycznia 2016 r. o godz. 16:00 


Kiedy przyjechaliśmy, na sali była już większa część uczestników. Pierwsze powitania, radości, uściski. W końcu nie widzieliśmy się od spotkania ogólnopolskiego, a z niektórymi nawet od ostatniego śląskiego. Upłynęło jeszcze kilka minut i byliśmy już w komplecie. Mogliśmy oficjalnie rozpocząć nasze spotkanie.

Po krótkim powitaniu ciepłymi słowami przez Zbyszka, nastąpiło tradycyjne przedstawienie się poszczególnych uczestników spotkania oraz rodzin znaczkowych. Historie o początkach kolekcjonowania, o zbiorach, o zabawnych sytuacjach związanych ze znaczkiem, czy sytuacjach, gdzie znaczek był powodem tych sytuacji. Ponieważ każda historia jest inna, każda wzbudzała zainteresowanie i była komentowana. Następnie głos zabrali zaproszeni goście z Muzeum Zagłębia w Będzinie Joanna Kobryń i Adam Sygacz, opowiadając o współpracy Muzeum i firmy Znaczki Turystyczne. Każdy z uczestników otrzymał foldery i kalendarzyki związane z obiektami muzeum. Bardzo dziękujemy. Czas upływał bardzo szybko, a my mieliśmy jeszcze tyle do omówienia. Niespodzianką miał być kolejny gość, o którym nie wiedzieliśmy. Z inicjatywy Piotra z Zielonej Góry mieliśmy przyjemność gościć wśród nas inicjatora odznaki Klubu Zdobywców Koron Polskich p. Mirosława Surmacza z Rudy Śląskiej. Przedstawił on historię powstania odznaki i zasady regulaminowe. Kilka osób zdecydowało się wstąpić do klubu. Spotkaniu towarzyszył cudowny nastrój i rodzinna atmosfera. Były fotki, o które prosimy na @, dołączymy je do galerii spotkania. Niekończące się dyskusje na tematy znaczkowe i nie tylko pochłonęły uczestników do tego stopnia, że straciliśmy kontrolę czasową. Niestety trzeba było się rozstać. Wcześniej, zanim opuścił nas pierwszy uczestnik, nie mogło obyć się bez wspólnej fotki.

W spotkaniu wzięło udział 31 osób: Joanna i Adam z Będzina, Mirosław z Rudy Śl., Piotr z Zielonej Góry, Zbyszek z miejscowości Bílá Voda, Sławek i Ewa z Piotrkowa Trybunalskiego, Agata, Jarek i Michał z Będzina, Małgosia i Michał z Dąbrowy Górniczej, Jurek z Siemianowic Śląskich, Adam, Sylwia i Amelka z Katowic, Zdzisław i Halina z Dąbrowy Górniczej, Jerzy z Komornik, Roman z Lubonia i Wiktor z Łęczycy k/Poznania, Michał z Sosnowca, Erwin i Rafał z Rydułtów, Jan, Renata, Małgosia i Marysia z Wolicy, Robert z Krosna Odrzańskiego, Paweł z Wrocławia, Mariusz ze Szczytnej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie, za trud dojazdu osób spoza województwa, życzliwość, uśmiech, pozytywną energię jaka towarzyszy na każdym ze spotkań. Przede wszystkim za przyjacielską atmosferę i dobre relacje jakie się nawiązały. Dziękujemy również restauracji "Oberża" w Czeladzi za przygotowanie i organizację spotkania.

Jeszcze raz serdeczne dzięki i do jak najszybszego zobaczenia.

Agata z Będzina

Galeria fotografii ze spotkania