czeladz20012013Planowane od kilku tygodni spotkanie kolekcjonerów Znaczków Turystycznych z terenu woj. śląskiego przeszło już do historii. Dzięki zaangażowaniu Agaty w krótkim czasie udało się skrzyknąć kilkanaście osób i całą imprezę dopiąć na ostatni guzik. A spotkaliśmy się po to by porozmawiać o przyszłości ZT w Polsce, by wymienić doświadczenia związane ze zdobywaniem znaczków i wreszcie by odpowiedzieć na wiele pytań, które nurtują kolekcjonerów. Za spotkanie i poświęcony czas wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję zapraszając jednocześnie do zapoznania się ze szczegółową relacją ze spotkania.  

Powiązane materiały
 Galeria fotografii
 Inne artykuły:

 

 

Agata z Będzina

Czas oczekiwania, emocje, jeszcze kilka dni….

20 stycznia 2013 r. w mroźny, śnieżny dzień w przytulnej, kameralnej sali Restauracji „Oberża” w Czeladzi, przy trzaskającym ogniu w kominku miało miejsce pierwsze i mamy nadzieję, że nie ostatnie spotkanie Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych z woj. śląskiego.

W spotkaniu wzięło udział 12 osób z różnych, nawet odległych miejscowości województwa. Pierwsi uczestnicy – Erwin z synem Rafałem pojawili się już przed godz. 16:00. Najmłodszym uczestnikiem – Kolekcjonerem był 7- letni Michał, który przybył z rodzicami Agatą i Jarkiem. Ciekawe informacje ze swoich wypraw zaprezentował nam Artur, który przyjechał ze swoim Tatą. Gościliśmy również pierwszego zdobywcę drugiego Znaczka Kolekcjonerskiego Krzysztofa z małżonką Iloną. Spotkał się również z nami Przemek oraz Jerzy – uczestnik I Spotkania Kolekcjonerów w Bílé Vodě. Gospodarzem spotkania był Zbyszek, który przyjechał do nas prosto z Targów Regiontour 2013 w Brnie. W telegraficznym skrócie przedstawił relację z targów, mieliśmy również możliwość zobaczyć czeski znaczek wydany z tej okazji.

W ciepłej i serdecznej atmosferze omawialiśmy najróżniejsze tematy dotyczące bohatera naszego spotkania Znaczka Turystycznego, m.in. polskiej mapy miejsc znaczkowych, znaczka przechodniego i komercyjnego, problemów z zakupem znaczków w miejscach „znaczkowych”. Kolekcjonerzy dzielili się różnymi doświadczeniami w temacie planowania podróży Szlakiem Znaczka oraz jego zdobywaniu. Atrakcją było „pomacanie” jeszcze świeżego, pachnącego drewnem znaczka –wizytówki, niestety niedostępnego dla kolekcjonerów.

Rozmowy trwały do późnych godzin wieczornych, szkoda tylko, że ten miło spędzony czas tak szybko minął. Miłym zaskoczeniem były pozdrowienia SMS-em od Kolekcjonerów. Spotkanie zwieńczyło wspólne grupowe zdjęcie wszystkich uczestników, które z pewnością będzie miłą pamiątką.

Było ciepło i serdecznie, po prostu udanie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom – Kolekcjonerom, Restauracji „Oberża” w Czeladzi, Kolekcjonerom, którzy w tym dniu łączyli się z nami duchowo i oczywiście przesympatycznemu Gospodarzowi spotkania.