Eko Majówka1 maja to dzień, na który wielu znaczkomaniaków czekało od dawna. Dla jednych był to pierwszy dłuższy weekend w tym roku, a więc i okazja do ruszenia na znaczkowy szlak. Dla pewnej grupy kolekcjonerów znaczków turystycznych z Poznania i okolic data ta wyznaczała jednak inny cel, a mianowicie zaprezentowanie znaczkowej idei w ramach Eko Majówki, która tego dnia miała miejsce w podpoznańskich Komornikach.

 

O wydarzeniu mówiło się od dawna i wstępnie zawiązała się grupa osób gotowa do obsługi znaczkowego namiotu w tym dniu. Na dwie godziny przed planowanym startem imprezy większość składu znaczkowej drużyny była już na miejscu i raźno uwiajała się przy budowaniu stoiska, wieszając banner, tablice ze znaczkami, układając ulotki i wiele innych materiałów udostępnionych przez organizatorów spotkania. A organizatorem Eko Majówki był Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach.

 

Punktualnie o godzinie 14-stej nastąpiło rozpoczęcie Eko Majówki i od tej chwili plac przy stadionie w Komornikach zaczął się wypełniać przybywającymi gośćmi. Ci niemal natychmiast udali się w kierunku stoisk, na których prezentowały się lokalne organizacje, w tym, w imieniu komornickich kolekcjonerów także stoisko promujące Znaczki Turystyczne.

Trzeba jeszcze dodać pewną istotną informację. Eko Majówka w Komornikach była oficjalnym dniem premiery Znaczka Turystycznego No. 383 przedstawiającego herb Komornik. Z tego też względu oprócz silnej grupy kolekcjonerów obsługujących znaczkowe stoisko, wkrótce pojawili się kolekcjonerzy z innych mniej lub bardziej oddalonych zakątków Polski. Przybyli na imprezę kolekcjonerzy Znaczkó Turystycznych przyjechali tutaj nie tylko z oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów Rokietnicy, Obornik czy pobliskiego Poznania, ale także z Tczewa. Znaczną grupę stanowili także kolekcjonerzy z terenu Komornik i Łęczycy. Pierwszy komornicki Znaczek Turystyczny mimo wielkiego nim zainteresowania został zakupiony nie przez turystę/kolekcjonera, a przez miejscowego radnego p. Zenona Guzka. W ślad za nim i kolekcjonerami do zakupów przystąpili innni mieszkańcy, którym nie obca jest turystyka, a kto wie może nawet i kolekcjonerstwo.

Znaczkowe stoisko, było jednym z wielu uruchomionych tego dnia przy płycie stadionu, ale jednym z nielicznych tak licznie obleganych przez odwiedzających. Tak duże grono przybyłych kolekcjonerów, ale i dopiero co raczkujących miłośników Znaczków Turystycznych sprawiło, że namiot, w którym prezentowano znaczki był bardzo wesołym miejscem, w którym chętnie dzielono się wiedzą o ZT, turystyce i obiektach turystycznych godnych uwagi, a tych na terenie Gminy Komorniki nie brakuje. Pozostaje mieć nadzieję że w ślad za istniejącymi już znaczkami w Komornikach czy Wielkopolskim Parku Narodowym, do miejsc posiadających swój znaczek dołączą także inne niezwykle ciekawe miejsca położone na terenie gminy.

Zgromadzeni na stadionie goście mieli okazję, prócz możliwości zapoznania się z ofertą lokalnych organizacji, zażyć strawy duchowej uczestnicząc w występach równolegle prowadzonych na scenie. Obok dzieci i młodzieży na scenie pojawiła się także przedstawicielka Znaczków Turystycznych czyli kolekcjonerka Marta, która pokrótce opowiedziała o najnowszym ZT i zachęciła wszystkich do wizyty w naszym pawilonie.

Za możliwość zaprezentowania naszej pasji i znaczkowej idei w ramach Eko Majówki chcielibyśmy w tym miejscu serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego przedsięwzięcia, a szczególnie dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury panu Antoniemu Pawlikowi. Dzięki przychylnemu spojrzeniu na naszą pasję i dostrzeżeniu możliwości promocyjnych kryjących się za niewielkim Znaczkiem Turystycznym, mogliśmy podzielić się naszą pasją z innymi osobami. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia okazja by spotkać się w takim gronie i wspólnie działać na rzecz promocji Znaczków Turystycznych i lokalnych atrakcji. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie stoiska. Marcie i Michałowi za sprawną obsługę "sklepiku" oraz godne reprezentowanie Znaczków Turystycznych podczas przemówienia na scenie, Wiktorowi i Jerzemu za pomoc w budowie stoiska, a licznemu gronu przybyłych kolekcjonerów za wsparcie i miłe towarzystwo, a później także za pomoc przy demontażu wystawy.

Mamy nadzieję, że w podobnym lub nawet większym składzie już wkrótce spotkamy się w innym miejscu ku chwale Znaczków Turystycznych :-)

Krystyna i Hubert

 

Eko Majówka w Komornikach