Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1261
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1261!

Targi, wystawy, prelekcje ...

1 2 3 >>

Reguły Śniadaniowe - piknik w parku i znaczki turystyczne

Ostatnimi czasy to mi czasu brakuje, tyle rzeczy mnie interesuje. Tuż za miedzą jakieś 15 metrów mam gminę Michałowice, z której terenami „związany jestem” można by rzec od urodzenia. Prędzej nauczyłem się chodzić po bagnach i rozlewiskach przy Utracie i Raszynce niż po ulicach Pruszkowa, w którym mieszkam. Przez ostatnie kilka lat bardzo się gmina zmieniła, stała się bardziej otwarta i przyjazna, i dba o to, co dla mnie też jest bardzo cenne, to jest o Dolinę Utraty i Raszynki. To moje kręcenie się po gminie Michałowice zaowocowało tym, że miałem szczęście trafić na wielu pozytywnie zakręconych ludzi. A to na ekipę z ABC Stowarzyszenie Aktywnie, Bezpiecznie, Ciekawie (pływanie kajakiem spacery po parkach gminnych i wiele innych) a ostatnio zaciekawił mnie Michałowicki Uniwersytet Otwarty Wszelkiego Wieku, a to za sprawa wykładu o historii Michałowic wygłoszonego przez panią Dominikę Małgowską, na którym koniecznie musiałem być.


Więcej informacji

1.03.2020 - Znaczki na III Kaliskich Spotkaniach z Podróżą i Turystyką

Po raz trzeci Kaliskie Spotkania z Podróżą i Turystyką gościły 1 marca w sali studio Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Tym razem ich pomysłodawca Paweł Krymarys, znany fotograf, podróżnik i miłośnik kolei, zaprosił na spotkanie z uczestnikami wypraw przez Azję, Arktyczną Północ i Afrykę. Jako pierwsi o swojej motocyklowej podróży do podnóży gór Tienszan, na granicy z Chinami opowiedzieli: Robert Krymarys i Zbigniew Świątnicki. Obydwaj panowie objechali już swoimi mechanicznymi rumakami odległe tereny Europy. Azja przyniosła nowe, czasami trudne doświadczenia, ale także pokazała swoją odmienność i piękno.


Więcej informacji

15.02.2020 - Klub z Komornik na Targach Tour Salon

Kolejny raz członkowie Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach odwiedzili Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2020 w Poznaniu. To jedne z największych targów turystycznych, na których przedstawiciele sektora turystycznego wymieniają swoją wiedzę i doświadczenia. Tegoroczne odbywały się pod hasłem „ODKRYJ SMAK PRZYGODY”. Wielu ze zwiedzających korzystało z dodatkowych atrakcji i spotkań z podróżnikami. Naszym zadaniem było promowanie walorów turystycznych Gminy Komorniki. W stu procentach sprawdziły się żółte koszulki z nadrukiem. Wzbudzaliśmy zainteresowanie wśród zwiedzających i wystawców, którzy dopytywali się o Komorniki i Klub Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych. 


Więcej informacji

26.09.2019 - Znaczki na wystawie "Kolekcjonerzy" w Żarach

Członkowie Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach wzięli udział w otwarciu wystawy zorganizowanej przez Zarząd Oddziału PTTK powiatu żarskiego. W budynku Biblioteki Miejskiej w Żarach regionalni kolekcjonerzy wystawili swoje niezwykle ciekawe zbiory. Wśród wystawców byli także nasi przyjaciele. Roman z Łęknicy zaprezentował swoje zbiory Znaczków Turystycznych i kart magnetycznych, natomiast Piotr z Zielonej Góry wystawił odznaki PTTK oraz zdjęcia z wieżami ciśnień z całej Polski.

Ciekawa była kolekcja minerałów, którą prezentował uczeń miejscowej Szkoły Podstawowej. Były prezentowane nakrycia głowy, obrazy Matki Boskiej wykonane w różnych technikach, medale i numizmaty, pióra ptasie, autografy oraz eksponaty z tworzącego się muzeum z epoki napoleońskiej i wiele innych.


Więcej informacji

15.09.2019 - Śniadanie w Parku Kościuszki w Pruszkowie i wystawa znaczków turystycznych

15 września br. uczestniczyłem w społecznikowskim projekcje „Śniadanie w Parku Kościuszki”. To cykliczna impreza, podczas której miejscowi aktywiści mogą spotkać się i zaprezentować swoje pasje, zainteresowania lub ciekawą działalność komercyjną. Na tegorocznym podsumowaniu piątego sezonu „Śniadań” prowadzono akcję charytatywną dla ratowania zdrowia dziecka „Serce dla Filipa”. Było też spotkanie z ociemniałym i jego psem – przewodnikiem. Promowano ideę adoptowania ze schronisk – zamiast kupowania psów. Były stoiska ze zdrową żywnością oraz ekologicznymi samodzielnie wykonywanymi gadżetami dla domu. Rodzice z dziećmi mogli zagrać w grę terenową „Na Tropie Żbika” (Żbik to pruszkowski kociak). W tej grupie pasjonatów znalazłem się i ja.


Więcej informacji

14.09.2019 - Wystawa znaczków w Warszawie podczas gali IX edycji "Gry międzymuzealnej"

14 września na dziedzińcu Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie odbyła się gala z okazji zakończenia warszawskiej gry turystycznej „Raz, dwa trzy warszawiakiem jesteś Ty!”. W dużym skrócie akcja ta, która jest koordynowana przez Muzeum Powstania Warszawskiego, ma na celu propagowanie muzeów, miejsc historycznych Warszawy i okolicy. Projekt skierowany jest przede wszystkim do rodzin. By zostać laureatem tego konkursu, wystarczyło rodzinnie „zaliczyć” osiem placówek, z tych które uczestniczyły w programie i rozwiązać zadania, jakie czekały w tych placówkach. W tej edycji w programie brały udział 33 placówki. Laureatów było naprawdę dużo, a 33 rodzinom udało się być we wszystkich 33 obiektach i rozwiązać wszystkie zadania!


Więcej informacji

16.06.2019 - Znaczki turystyczne podczas "Śniadania w Parku Kościuszki" w Pruszkowie

Długo oczekiwany dzień stał się faktem. Chyba wszystko co mieliśmy przygotować mamy poukładane, więc najwyższa pora ruszyć w drogę. Jedziemy niedaleko, bo do centrum Pruszkowa na imprezę cykliczną pod nazwą „Śniadanie w Parku Kościuszki”. O godzinie 10:30 zameldowaliśmy się z żoną na miejscu i zaczęliśmy tworzyć swój punkt informacyjny oraz to co tego dnia było dla nas najważniejsze - wystawę znaczków turystycznych.

Po rozpięciu bannera na gałęziach pobliskiej lipy pojawiła się gospodyni imprezy stwierdzając, że to jest do lipy, (czyli lipa) i dostaliśmy nowe miejsce pod wspólnym namiotem. Tam też powstał nasz śniadaniowy punkt informacyjny połączony z mała wystawą Znaczka Turystycznego. Zainteresowanie było duże, przychodzili ludzie młodzi, którym pomysł wypoczynku ze znaczkiem turystycznym bardzo się podobał.


Więcej informacji

8.06.2019 - Sprzątanie okolic mostu łukowego w Wirach

Pierwszy raz w historii naszego kraju znaczek turystyczny stał się motywatorem, który pozwolił uporządkować przedstawione na nim miejsce, skrzyknąć lokalnych działaczy i pokazać całemu światu, że chcieć, to móc.

Od połowy ubiegłego roku członkowie Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach starali się w różnych instytucjach o pozwolenia na uporządkowanie terenu i wycięcie „samosiejek” z sąsiedztwa Ceglanego Mostu Łukowego w Wirach.


Więcej informacji

2.06.2019 - Klub Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych podczas Dni Gminy Komorniki

KomornikiTo już czwarty rok członkowie  Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach promowali znaczkową ideę podczas festynu z okazji XXVI Dni Gminy Komorniki. Festyn kolejny raz odbył się na Stadionie Sportowym, który jest idealnym miejscem do tego typu imprez oferując odpowiednią przestrzeń i warunki..

W tym roku na naszym klubowym stoisku tradycyjnie wystawialiśmy znaczki turystyczne, ale również inne materiały informacyjne Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach, Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie, Urzędu Gminy oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach. Dla znaczkowych kolekcjonerów pojawiła się również możliwość zdobycia okolicznych znaczkó turystycznych. Prócz nich na stoisku rozprowadzano znaczki okolicznościowe oraz  tegoroczny Noworoczny Znaczek Turystyczny z wizerunkiem Stanisława Moniuszki.


Więcej informacji

18.05.2019 - Wystawa znaczków turystycznych podczas Nocy Muzeów w Warszawie

Noc Muzeów, to dla wszystkich wielbicieli turystyki wielkie święto. Przede wszystkim dlatego, że w tym czasie zobaczyć można miejsca, które często na codzień są zamknięte dla zwiedzających, a przy tym poznać kraj i nasze zabytki z trochę innej strony. Inicjatywa, która ma już swoją dość długą tradycję w Polsce, z roku na rok, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dlatego też grono znaczkomaniaków, postanowiło zorganizować w tym dniu wystawę znaczków turystycznych. Gdzie? Wybór był dość prosty, ponieważ na wystawę swój zbiór udostępnili, znani w naszym gronie, kolekcjonerzy z Pruszkowa – Hanna i Andrzej Wacławkowie. Właśnie z tego powodu, postanowiliśmy zorganizować wystawę w Warszawie. 


Więcej informacji

19.03.2019 - Wręczenie Maxi Znaczka znaczkomaniakom z Kalisza

Wtorek, 19 marca, był dla Kaliskiego Klubu Znaczkomaniaków, działającego przy Stowarzyszeniu Stacja Inspiracja, dniem szczególnym. W sali recepcyjnej Urzędu Miejskiego odebrali oni z rąk Zbigniewa Romankiewicza, przedstawiciela Centrali Znaczków Turystycznych w Polsce, specjalny Maxi Znaczek Turystyczny.

Znaczek ten stanowi wyróżnienie za turystyczną działalność i krzewienie znaczkowej idei przez miejscowych kolekcjonerów. Wśród nich znajduje się znany ze swojej sportowo-turystycznej działalności kaliszanin - Bogusław Monczyński. To dzięki jego staraniom Kalisz zajmuje szczególne miejsce na znaczkowej mapie Polski. Na chwilę obecną gród nad Prosną posiada największą ilość znaczków turystycznych wśród wszystkich miast w Polsce, bo aż 11. Jeśli dodamy do tego jeszcze znaczki, które znajdują się w okolicznych miejscowościach, to uzyskamy imponującą ilość 17 krążków.


Więcej informacji

9.03.2019 - Znaczki turystyczne podczas Kaliskich Spotkań z Podróżą i Turystyką

Na zaproszenie pomysłodawcy i organizatora Kaliskich Spotkań z Podróżą i Turystyką, p. Pawła Krymarysa, Kaliski Klub Znaczkomaniaków gościł 9 marca w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Uczestnicy II edycji Spotkań dowiedzieli się, jak aktywnie, ale niestereotypowo można spędzać czas wolny.

Na początku wysłuchali opowieści Pawła Krymarysa o weekendowych podróżach koleją, o tym jak ekonomicznie podróżować pociągami po kraju i jak pasja do kolejnictwa może być impulsem do poznawania nowych miejsc.


Więcej informacji

5.03.2019 - Kaliskie spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Klaster Turystyczny „Szlak Piastowski w Wielkopolsce”

Pełną parą idą przygotowania do organizacji IV edycji Weekendu na Szlaku Piastowskim. W tym roku odbędzie się on w dniach 21-23 czerwca pod hasłem „Gry i zabawy małych Słowian”.

Tymczasem w Kaliszu we wtorek, piątego marca, w Villi Calisia odbyło się spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia Klaster Turystyczny „Szlak Piastowski w Wielkopolsce”. Gród nad Prosną reprezentowała p. Agata Wierzejska-Holewska. To na jej zaproszenie przed członkami Klastra zaprezentowali się przedstawiciele Kaliskiego Klubu Znaczkomaniaka: Bogusław Monczyński i Ewa Mąkowska.


Więcej informacji

23.02.2019 - Promocja znaczków na spotkaniu w Lednogórze

W sobotę, 23 lutego, przedstawicielki Kaliskiego Klubu Znaczkomaniaków odwiedziły Centrum Edukacji Regionalnej Kasztelanii Ostrowskiej w Lednogórze. Wspólnie z przedstawicielami Kasztelanii, Fundacji Varietae z Szamotuł oraz Stowarzyszenia Razem dla Konarzewa wzięły udział w spotkaniu pn. „W poszukiwaniu tożsamości regionu”. Jego głównym tematem było poznawanie i promocja unikatowych walorów regionu, na terenie którego działają wymienione organizacje. W pierwszej części opracowano zestaw 8 elementów wartych szerszego promowania, które staną się ich rozpoznawalnymi markami. Z kolei w drugiej ułożono scenariusze gier, inspirowane wybranymi walorami.


Więcej informacji

20.02.2019 - "Magia zbierania" - znaczkowa prelekcja w Kaliszu

Na zaproszenie Stowarzyszenia Stacja Inspiracja Kaliski Klub Znaczkomaniaków wziął udział w akcji społecznej „Przyjdź, posłuchaj, wkręć się !" Odbyła się ona 20 lutego 2019 r. w Restauracji Komoda Club Residence w Kaliszu. Członkini Klubu – Anna Lisewska – przybliżyła zebranym ideę znaczka turystycznego, zaprezentowała portal internetowy im poświęcony oraz aplikację na urządzenia mobilne. Następnie znany nie tylko mieszkańcom Kalisza i okolic kolekcjoner znaczków - Bogusław Monczyński, opowiedział o swojej pasji zbierania owych znaczków. Jego wystąpienie wzbogaciła bezpośrednia prezentacja drewnianych krążków oraz wesołe anegdoty.


Więcej informacji

17.11.2018 - Znaczki turystyczne na Warsztatach Umiejętności Rozmaitych w Zdunach

W sobotę, 17 listopada, członkinie Kaliskiego Klubu Znaczkomaniaka gościły, na zaproszenie Konarzewskiej Inicjatywy Sąsiedzkiej, na Warsztatach Umiejętności Rozmaitych, w miejscowości Zduny niedaleko Krotoszyna.

Spotkanie organizacji pozarządowych z Krotoszyna oraz bliższych i dalszych okolic było okazją do zaprezentowania idei znaczka turystycznego jako inspiracji do prowadzenia działań społecznych, łączących turystykę z edukacją regionalną.


Więcej informacji

1-8.09.2018 - Kaliski Klub Znaczkomaniaków na Święcie Ulicy Niecałej oraz Pikniku NGO

KomornikiMiesiąc wrzesień okazał się dla członków Kaliskiego Klubu Znaczkomaniaków bardzo pracowity. Członkowie klubu dwukrotnie zachęcali kaliszan do zainteresowania się znaczkami turystycznymi i tworzenia własnych kolekcji.

Na początek pokaźne znaczkowe zbiory zaprezentowano podczas Święta Ulicy Niecałej, odbywającego się w tym roku 1 września. Od rana do późnego wieczora krótka, urokliwa uliczka tętniła życiem za sprawą tłumu osób odwiedzających stoiska przygotowane przez ludzi z pasją. Jedno z nich zajmowali wymienieni wyżej członkowie Kaliskiego Klubu Znaczkomaniaków.


Więcej informacji

8.06.2018 - Inauguracja Znaczków Turystycznych w Sopocie

Komorniki8 czerwca br. kilkuosobowa grupa kolekcjonerów znaczków turystycznych, zrzeszona w Klubie Kolekcjonerów ZT w Komornikach, wybrała się na uroczystą inaugurację sopockich znaczków. Uroczystość miała się rozpocząć punktualnie o godzinie 17:00, więc po drodze do Sopotu zawitaliśmy w kilka znaczkowych miejsc (Radzyń Chełmiński, Iława), by ostatecznie dotrzeć do Tczewa, gdzie czekał już na nas zaprzyjaźniony kolekcjoner – Adam.


Więcej informacji

27.05.2018 - Premiera ZO w Komornikach

Komorniki27 maja w ramach obchodzonych w tym czasie Dni Gminy Komorniki, na stadionie w Komornikach miał miejsce festyn, podczas którego swoją działalność zaprezentował miejscowy Klub Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych. 

Okazja do spotkania i przedstawienia swojej działalności była podwójna, bowiem tego dnia zaprezentowano także nowy znaczek okolicznościowy poświęcony pamięci mieszkańców Gminy Komorniki, biorących udział w walce o niepodległość podczas Powstania Wielkopolskiego. Znaczek ten ma także na celu promocję miejsca pamięci jakim jest Ogród Pamięci w Komornikach.


Więcej informacji

22.05.2018 Otwarcie IT w Złotym Stoku i największy znaczek turystyczny w Polsce

KomornikiZłoty Stok słynie przede wszystkim ze znanej Kopalni Złota. Na turystycznej mapie Polski zaznaczył się też obecnością Średniowiecznej Osady Górniczej, a turyści licznie przybywający do miasteczka kojarzą je także z zespołu zabytkowych wapienników. Jest też spora grupa turystów, której Złoty Stok kojarzy się z niewielkich rozmiarów drewienkiem zaopatrzonym w zawieszkę czyli znaczkiem turystycznym.

Ale tym razem nie będzie to opowieść tylko o znaczkach, ale o wydarzeniu, które z założenia doprowadzi do tego, by wszystkim turystom w Złotym Stoku żyło się lepiej. Otóż 22 maja mieliśmy przyjemność uczestniczyć w oficjalnym otwarciu "Punktu Informacji Turystycznej Złoty Stok – Bila Voda".


Więcej informacji

1.05.2018 Eko Majówka i ZT w Komornikach

Komorniki1 maja br. miała miejsce kolejna Eko Majówka zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury, w której udział wzięli członkowie Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach. Tradycją stało się promowanie nowych znaczków turystycznych. Tym razem podczas imprezy promowany był znaczek turystyczny nr 278 przedstawiający kościół św. Floriana w Wirach.

Stoisko Klubu Kolekcjonerów ZT było licznie odwiedzane przez znaczkomaniaków oraz mieszkańców gminy Komorniki, którzy znaczek z kościołem i ceglanym mostem traktowali jako pamiątkę z tego wydarzenia. Kto wie, może przynajmniej dla części tych osób znaczek stanie się pretekstem do odwiedzin innych znaczkowych miejsc turystycznych, a może zaczątkiem przyszłej, kolekcjonerskiej pasji.


Więcej informacji

22.03.2018 - Wręczenie certyfikatu "Znaczek Roku" przedstawicielom Gminy Komorniki

KomornikiNa początku marca, po niemal miesięcznym głosowaniu internautów i kolekcjonerów znaczków turystycznych, wyłoniliśmy kolejnego zdobywcę tytułu „Najładniejszy znaczek turystyczny roku...” Tym razem tytuł ten trafił do Gminy Komorniki, która sfinansowała znaczek z mostem kolejowym w Wirach. I to właśnie ten znaczek w drodze głosowania wybrany został najładniejszym znaczkiem 2017 roku. Zaproszeni przez Klub Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach na spotkanie w dniu 22 marca, postanowiliśmy osobiście przekazać przedstawicielom Gminy Komorniki certyfikat „Znaczka Roku”.


Więcej informacji

10.02.2018 - Kolekcjonerzy z Komornik na Targach „Tour Salon” w Poznaniu

Tour Salon 2018W sobotę 10 lutego 2018 roku, członkowie Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach wybrali się na zwiedzanie Targów Regionów i Produktów Turystycznych „TOUR SALON”, które odbywały się w Poznaniu.

Jak zwykle liczne grono wystawców zachęcało by zapoznać się z ich ofertami, zarówno pod kątem wyjazdów indywidualnych jak i grupowych. Przy okazji licznych rozmów poznaliśmy nowe, warte poznania miejsca w naszym kraju, które mamy nadzieję także doczekają się własnych znaczków turystycznych. Bo znaczki w gruncie rzeczy były tematem przewodnim naszych rozmów.


Więcej informacji

23.09.2017 - Prelekcja nt. Znaczków Turystycznych w Radzyniu Chełmińskim

Relacja z prelekcji w Radzyniu ChełmińskimNa specjalne zaproszenie głównego organizatora X Rajdu Harcersko-Przyrodniczego „Śladami Pana Samochodzika i Templariuszy” pani Karoliny Wacławskiej, drużynowej 4 Drużyny Harcerskiej „Radzyńskie Jaszczurki” działającej przy Zespole Szkół w Radzyniu Chełmińskim, wybrałem się w sobotę 23 września po raz trzeci w tym roku do Radzynia Chełmińskiego. Jadę razem z żoną Wiesią i córką Martą oraz kolegą Mariuszem z Tczewa, również Kolekcjonerem Znaczków Turystycznych. 

Po przyjeździe na zamek zostajemy serdecznie powitani przez kustosz tego pięknego zabytkowego obiektu panią Patrycję Piłat, zarazem prezesa Bractwa Rycerskiego Zamku Radzyńskiego oraz pana Mieczysława Łatę, prezesa Bractwa Rycerskiego Komturii Radzyńskiej.


Więcej informacji

23.04.2017 - Otwarcie Kolejowej Izby Pamięci na stacji Stefanowo

Wernisaż wystawy w Olkuszu22 kwietnia Stowarzyszenie Miłośników Kolejnictwa „Stacja Stefanowo”, uroczyście otworzyło Kolejową Izbę Pamięci w poczekalni stacji. Jak to się wszystko zaczęło? Dlaczego akurat wybór padł na małą stację, która jest ostatnim przystankiem przed Zbąszyniem (6 km przed tą stacją) na trasie z Wolsztyna?

Może najpierw o wyborze miejsca. Sama linia Wolsztyn – Zbąszyń była pierwszym kolejowym połączeniem z Wolsztyna. Stacja we wsi Stefanowo powstała w 1886 roku! Tak więc wiekowa jest to już „panieńka”. Szczęściem tej stacji, a zarazem wszystkich miłośników kolei i turystów w ogóle, jest to, że do tego miejsca nie dotarła tak zwana nowoczesność.


Więcej informacji

1 2 3 >>