Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 755 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 755 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

Targi, wystawy, prelekcje ...

1 2 >>

17.11.2018 - Znaczki turystyczne na Warsztatach Umiejętności Rozmaitych w Zdunach

W sobotę, 17 listopada, członkinie Kaliskiego Klubu Znaczkomaniaka gościły, na zaproszenie Konarzewskiej Inicjatywy Sąsiedzkiej, na Warsztatach Umiejętności Rozmaitych, w miejscowości Zduny niedaleko Krotoszyna.

Spotkanie organizacji pozarządowych z Krotoszyna oraz bliższych i dalszych okolic było okazją do zaprezentowania idei znaczka turystycznego jako inspiracji do prowadzenia działań społecznych, łączących turystykę z edukacją regionalną.


Więcej informacji

1-8.09.2018 - Kaliski Klub Znaczkomaniaków na Święcie Ulicy Niecałej oraz Pikniku NGO

KomornikiMiesiąc wrzesień okazał się dla członków Kaliskiego Klubu Znaczkomaniaków bardzo pracowity. Członkowie klubu dwukrotnie zachęcali kaliszan do zainteresowania się znaczkami turystycznymi i tworzenia własnych kolekcji.

Na początek pokaźne znaczkowe zbiory zaprezentowano podczas Święta Ulicy Niecałej, odbywającego się w tym roku 1 września. Od rana do późnego wieczora krótka, urokliwa uliczka tętniła życiem za sprawą tłumu osób odwiedzających stoiska przygotowane przez ludzi z pasją. Jedno z nich zajmowali wymienieni wyżej członkowie Kaliskiego Klubu Znaczkomaniaków.


Więcej informacji

8.06.2018 - Inauguracja Znaczków Turystycznych w Sopocie

Komorniki8 czerwca br. kilkuosobowa grupa kolekcjonerów znaczków turystycznych, zrzeszona w Klubie Kolekcjonerów ZT w Komornikach, wybrała się na uroczystą inaugurację sopockich znaczków. Uroczystość miała się rozpocząć punktualnie o godzinie 17:00, więc po drodze do Sopotu zawitaliśmy w kilka znaczkowych miejsc (Radzyń Chełmiński, Iława), by ostatecznie dotrzeć do Tczewa, gdzie czekał już na nas zaprzyjaźniony kolekcjoner – Adam.


Więcej informacji

27.05.2018 - Premiera ZO w Komornikach

Komorniki27 maja w ramach obchodzonych w tym czasie Dni Gminy Komorniki, na stadionie w Komornikach miał miejsce festyn, podczas którego swoją działalność zaprezentował miejscowy Klub Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych. 

Okazja do spotkania i przedstawienia swojej działalności była podwójna, bowiem tego dnia zaprezentowano także nowy znaczek okolicznościowy poświęcony pamięci mieszkańców Gminy Komorniki, biorących udział w walce o niepodległość podczas Powstania Wielkopolskiego. Znaczek ten ma także na celu promocję miejsca pamięci jakim jest Ogród Pamięci w Komornikach.


Więcej informacji

22.05.2018 Otwarcie IT w Złotym Stoku i największy znaczek turystyczny w Polsce

KomornikiZłoty Stok słynie przede wszystkim ze znanej Kopalni Złota. Na turystycznej mapie Polski zaznaczył się też obecnością Średniowiecznej Osady Górniczej, a turyści licznie przybywający do miasteczka kojarzą je także z zespołu zabytkowych wapienników. Jest też spora grupa turystów, której Złoty Stok kojarzy się z niewielkich rozmiarów drewienkiem zaopatrzonym w zawieszkę czyli znaczkiem turystycznym.

Ale tym razem nie będzie to opowieść tylko o znaczkach, ale o wydarzeniu, które z założenia doprowadzi do tego, by wszystkim turystom w Złotym Stoku żyło się lepiej. Otóż 22 maja mieliśmy przyjemność uczestniczyć w oficjalnym otwarciu "Punktu Informacji Turystycznej Złoty Stok – Bila Voda".


Więcej informacji

1.05.2018 Eko Majówka i ZT w Komornikach

Komorniki1 maja br. miała miejsce kolejna Eko Majówka zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury, w której udział wzięli członkowie Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach. Tradycją stało się promowanie nowych znaczków turystycznych. Tym razem podczas imprezy promowany był znaczek turystyczny nr 278 przedstawiający kościół św. Floriana w Wirach.

Stoisko Klubu Kolekcjonerów ZT było licznie odwiedzane przez znaczkomaniaków oraz mieszkańców gminy Komorniki, którzy znaczek z kościołem i ceglanym mostem traktowali jako pamiątkę z tego wydarzenia. Kto wie, może przynajmniej dla części tych osób znaczek stanie się pretekstem do odwiedzin innych znaczkowych miejsc turystycznych, a może zaczątkiem przyszłej, kolekcjonerskiej pasji.


Więcej informacji

22.03.2018 - Wręczenie certyfikatu "Znaczek Roku" przedstawicielom Gminy Komorniki

KomornikiNa początku marca, po niemal miesięcznym głosowaniu internautów i kolekcjonerów znaczków turystycznych, wyłoniliśmy kolejnego zdobywcę tytułu „Najładniejszy znaczek turystyczny roku...” Tym razem tytuł ten trafił do Gminy Komorniki, która sfinansowała znaczek z mostem kolejowym w Wirach. I to właśnie ten znaczek w drodze głosowania wybrany został najładniejszym znaczkiem 2017 roku. Zaproszeni przez Klub Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach na spotkanie w dniu 22 marca, postanowiliśmy osobiście przekazać przedstawicielom Gminy Komorniki certyfikat „Znaczka Roku”.


Więcej informacji

10.02.2018 - Kolekcjonerzy z Komornik na Targach „Tour Salon” w Poznaniu

Tour Salon 2018W sobotę 10 lutego 2018 roku, członkowie Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach wybrali się na zwiedzanie Targów Regionów i Produktów Turystycznych „TOUR SALON”, które odbywały się w Poznaniu.

Jak zwykle liczne grono wystawców zachęcało by zapoznać się z ich ofertami, zarówno pod kątem wyjazdów indywidualnych jak i grupowych. Przy okazji licznych rozmów poznaliśmy nowe, warte poznania miejsca w naszym kraju, które mamy nadzieję także doczekają się własnych znaczków turystycznych. Bo znaczki w gruncie rzeczy były tematem przewodnim naszych rozmów.


Więcej informacji

23.09.2017 - Prelekcja nt. Znaczków Turystycznych w Radzyniu Chełmińskim

Relacja z prelekcji w Radzyniu ChełmińskimNa specjalne zaproszenie głównego organizatora X Rajdu Harcersko-Przyrodniczego „Śladami Pana Samochodzika i Templariuszy” pani Karoliny Wacławskiej, drużynowej 4 Drużyny Harcerskiej „Radzyńskie Jaszczurki” działającej przy Zespole Szkół w Radzyniu Chełmińskim, wybrałem się w sobotę 23 września po raz trzeci w tym roku do Radzynia Chełmińskiego. Jadę razem z żoną Wiesią i córką Martą oraz kolegą Mariuszem z Tczewa, również Kolekcjonerem Znaczków Turystycznych. 

Po przyjeździe na zamek zostajemy serdecznie powitani przez kustosz tego pięknego zabytkowego obiektu panią Patrycję Piłat, zarazem prezesa Bractwa Rycerskiego Zamku Radzyńskiego oraz pana Mieczysława Łatę, prezesa Bractwa Rycerskiego Komturii Radzyńskiej.


Więcej informacji

23.04.2017 - Otwarcie Kolejowej Izby Pamięci na stacji Stefanowo

Wernisaż wystawy w Olkuszu22 kwietnia Stowarzyszenie Miłośników Kolejnictwa „Stacja Stefanowo”, uroczyście otworzyło Kolejową Izbę Pamięci w poczekalni stacji. Jak to się wszystko zaczęło? Dlaczego akurat wybór padł na małą stację, która jest ostatnim przystankiem przed Zbąszyniem (6 km przed tą stacją) na trasie z Wolsztyna?

Może najpierw o wyborze miejsca. Sama linia Wolsztyn – Zbąszyń była pierwszym kolejowym połączeniem z Wolsztyna. Stacja we wsi Stefanowo powstała w 1886 roku! Tak więc wiekowa jest to już „panieńka”. Szczęściem tej stacji, a zarazem wszystkich miłośników kolei i turystów w ogóle, jest to, że do tego miejsca nie dotarła tak zwana nowoczesność.


Więcej informacji

20.02.2017 - Wernisaż wystawy „Antoni Kocjan. Olkuszanin, który wygrał wojnę”

Wernisaż wystawy w OlkuszuW miniony poniedziałek mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w otwarciu wystawy zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu. Wystawa upamiętnia znaczącą postać w naszej historii, konstruktora motoszybowców, osobę, która przyczyniła się do rozpracowania rakiet V-1 i V-2 – Antoniego Kocjana. Współorganizatorem uroczystości była sekcja modelarska i Zespół Szkół w Olkuszu.

Postać Antoniego Kocjana związana jest także z najnowszym Znaczkiem Turystycznym, który będzie dostępny dla turystów od 22 kwietnia. Znaczek poświęcony jest bowiem znajdującej się w Rabsztynie Chacie Kocjana, w której będzie można poznać historię, życie i dokonania Antoniego Kocjana.


Więcej informacji

17-19.02.2017 Targi Regionów i Produktów Turystycznych „Tour Salon” w Poznaniu

Tour Salon w PoznaniuNie od dzisiaj wiadomo, że jeśli za oknem pogoda jest niezbyt sprzyjająca, to prawdziwy znaczkomaniak czuje się źle i ciężko mu usiedzieć w czterech ścianach. Potrzebny więc był jakiś bodziec, coś co pozwoli ruszyć w teren i działać. Na początku lutego do naszej skrzynki mailowej dotarła wiadomość z reklamą targów "Tour Salon" w Poznaniu i w jednym momencie postanowiliśmy, że nie może nas tam zabraknąć. Ale było już za późno, by myśleć o tym profesjonalnie, zresztą mamy swój pomysł na udział w targach toteż stanęło na tym, że Znaczki Turystyczne w Poznaniu będą reprezentować sami kolekcjonerzy. Chwilę później przeprowadziliśmy kilka rozmów telefonicznych, w których zapadła decyzja - idziemy.


Więcej informacji

27.11.2016 - Gala z okazji Jubileuszu 60-lecia Muzeum Zagłębia w Będzinie

60-lecie Muzeum Zagłębia w BędzinieKilka tygodni temu wśród korespondencji odebranej z poczty znalazło się także niezwykłe zaproszenie na uroczystą Galę z okazji Jubileuszu 60-lecia Muzeum Zagłębia w Będzinie, odbywającą się pod patronatem Prezydenta Miasta Będzina. Było ono dla nas szczególne, bowiem jak się później okazało znaleźliśmy się wśród instytucji wyróżnionych tytułem Przyjaciela Muzeum Zagłębia w Będzinie. W dniu 27.11.2016 r. Znaczki Turystyczne miały zaszczyt odebrać statuetkę Przyjaciela Muzeum, co było dla nas ogromną radością i wyróżnieniem.


Więcej informacji

24.09.2016 - Inauguracja 500 ZT w Polsce

Inauguracja 500 ZT w ŁęknicyDnia 26 września 2016r. odbyła się prezentacja i inauguracja, kolejnego na Łużycach, Znaczka Turystycznego: "KOLEJOWY MOST ŁUKOWY W ŁĘKNICY  No. 438". Była to jednocześnie prezentacja 500 ZT w Polsce.

Tego dnia odbywał się XV Lubusko – Saksoński Rajd Rowerowy po Łuku Mużakowa, organizowany przez Koło PTTK „ MUŻAK ‘’ w Łęknicy oraz Oddział PTTK w Żarach. Związany był on min. z obchodami Światowego Dnia Turystyki.


Więcej informacji

17-18.09.2016 - X Prezentacje Gospodarcze Ziemi Ząbkowickiej

X Prezentacje Gospodarcze w Ząbkowicach ŚląskichJuż od 10 lat w Ząbkowicach odbywają się Prezentacje Gospodarcze Ziemi Ząbkowickiej. Trzeci weekend września na stałe wpisał się w kalendarz imprez tego regionu. W tym roku Znaczki Turystyczne także zagościły pośród 70 firm i instytucji nie tylko lokalnej przedsiębiorczości, bowiem swoje stanowiska wystawiennicze mieli także goście z zagranicy. Nasza obecność na Prezentacjach miała „piątkowy” charakter, braliśmy udział po raz piąty, w tych dniach urodził się pięćsetny ZT w Polsce i pięciotysięczny ZT w świecie.


Więcej informacji

12.09.2016 - Otwarcie wystawy "Turystyka to moje życie" w Kaliszu

Wystawa Kalisz12 września o godzinie 13:00 w siedzibie Starostwia Powiatowego w Kaliszu została otwarta kolejna wystawa poświęcona zbiorom Znaczków Turystycznych oraz odznak krajoznawczych i rajdowych z mojej kolekcji pn. „Turystyka to moje życie”.

Honorowy patronat nad wystawą objął Starosta Kaliski Krzysztof Nosal. Po przywitaniu gości przez organizatora wystawy głos zabrałem ja opowiadając o mojej pasji, którą jest uprawiania turystyki rowerowej oraz kolekcjonerstwo odznak i emblematów związanych z turystyką. Osobny rozdział w tej pasji stanowią także Znaczki Turystyczne. 


Więcej informacji

30.08.2016 - Spotkanie w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności

SpacerHistMyslowiceNiedługo po premierze na naszej stronie www Znaczka Turystycznego  nr 611 (Krzyż Pomnik Górników Kopalni wujek w Katowicach) i nr 612 (Muzeum Izba Pamięci Kopalni Wujek w Katowicach ) otrzymaliśmy @ z propozycją udziału w spotkaniu mającym na celu promocję nowo powstałych ZT jak również samego miejsca, które jak wiemy jest żywą historią wydarzeń z grudnia ’81. Chociaż termin przypadł w okresie urlopowym, nie było chwili zawahania. Ostateczny dzień spotkania, wspólnie ze Śląskim Centrum Wolności i Solidarności, ustaliliśmy na 30 sierpnia, miejscem spotkania było samo Muzeum Izba Pamięci, bo jakież inne miejsce mogłoby lepiej oddać charakter wydarzeń.


Więcej informacji

24.08.2016 - Prezentacja Znaczka Turystycznego w Muzeum Ziemi Rawickiej w Rawiczu

Premiera w ŻmigrodzieW dniach od 23 do 26 sierpnia br. w Rawiczu odbyły się 16. Rawickie Mosty Sztuki. Wspomniana impreza, to coroczne spotkania ze sztuką plastyczną, a jej organizatorem jest Muzeum Ziemi Rawickiej. Tegoroczne spotkanie o charakterze międzynarodowym skupiło 22. artystów zarówno z Ukrainy, Rumunii, Holandii jak i z Polski. W ramach wernisażu prac, który odbył się 24 sierpnia miała także miejsce prezentacja Znaczka Turystycznego promującego tutejsze Muzeum Ziemi Rawickiej.


Więcej informacji

17.06.2016 - Konferencja promująca Znaczki Turystyczne w Regionie Doliny Baryczy i Wzgórz Trzebnickich

O ZNACZKOWYM SIANIU, KIEŁKOWANIU I PLONACH….

Premiera w ŻmigrodzieKażdy nowy znaczek ma swoją historię, niepowtarzalną, wyjątkową. To splot wydarzeń, przypadków, otwartości i dobrej woli wielu osób. Może kiedyś te wszystkie historie zostaną opisane... Jednak powstanie 11 nowych znaczków musi być jeszcze bardziej wyjątkowe i fascynujące. Zaczęło się jak zwykle przez przypadek. W centrali w Złotym Stoku odwiedził mnie mój znajomy, popatrzył na ściany i zrobił wielkie oczy ze zdziwienia, pierwszy raz widział znaczki, bardzo mu się spodobały. Powiedział, że byłoby fajnie, gdyby w jego regionie też powstały.


Więcej informacji

11.06.2016 - Spacer Historyczny do Trójkąta Trzech Cesarzy w Mysłowicach

SpacerHistMyslowiceW ubiegłą sobotę, 11 czerwca Znaczki Turystyczne uczestniczyły w niecodziennym wydarzeniu. W odległych o 200 km od Złotego Stoku Mysłowicach odbył się w tym dniu spacer historyczny do Trójkąta Trzech Cesarzy. Spacer poprowadzony został traktem turystycznym sprzed 100 lat. Impreza zorganizowana została dzięki Stowarzyszeniu Mysłowicki Detektyw Historyczny i dzięki niej mogliśmy zwiedzić główne atrakcje Mysłowic tj.: Kapliczkę św. Jana, kościół Mariacki i kościół ewangelicki, rynek, dawną stację emigracyjną z tzw. Przewiązką i wiele innych ciekawych zabytków.


Więcej informacji

1.05.2016 Eko Majówka w Komornikach

Eko Majówka1 maja to dzień, na który wielu znaczkomaniaków czekało od dawna. Dla jednych był to pierwszy dłuższy weekend w tym roku, a więc i okazja do ruszenia na znaczkowy szlak. Dla pewnej grupy kolekcjonerów znaczków turystycznych z Poznania i okolic data ta wyznaczała jednak inny cel, a mianowicie zaprezentowanie znaczkowej idei w ramach Eko Majówki, która tego dnia miała miejsce w podpoznańskich Komornikach.


Więcej informacji

15.04.2016 Inauguracja Znaczków Turystycznych w Olkuszu

Inauguracja OlkuszW piątek, 15 kwietnia mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w gminnym rozpoczęciu sezonu turystycznego 2016 w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu. Piątkowy dzień był przeznaczony na konferencję inaugurującą wprowadzenie czterech Znaczków Turystycznych dotyczących: Muzeum Afrykanistycznego, Kolekcji Minerałów i Skamieniałości, Rezerwatu Pazurek oraz Zamku Rabsztyn. Wśród przybyłych gości byli przedstawiciele szkół, stowarzyszeń, przewodnicy oraz turyści i mieszkańcy gminy Olkusz i okolic.


Więcej informacji

01.04.2016 Wernisaż Wystawy „Zamki i Pałace na Znaczkach Turystycznych" w Będzinie

wernisazBędzin2016W dniu 1.04.2016 r. w wieży Zamku w Będzinie miał miejsce wernisaż wystawy: „Zamki i Pałace na Znaczkach Turystycznych". Ekspozycja powstała dzięki uprzejmości dyrekcji Muzeum Zagłębia, którego cztery obiekty zostały uwidocznione na Znaczkach Turystycznych. Wystawę będzie można oglądać do 3 maja włącznie, codziennie, oprócz poniedziałków w godzinach otwarcia Zamku. Przedstawia ona wizerunki Znaczków Turystycznych zarówno z Polski jak i innych państw biorących udział w idei, prezentując zarówno zamki i pałace, jak również inne obiekty jakie zostały włączone do znaczkowej mapy miejsc turystycznych.


Więcej informacji

18 - 20.03.2016 - Targi Turystyczne "GLOBalnie 2016" - Katowice

GLOBalnie 2016W dniach 18-20 marca w Katowicach odbyły się 22 Międzynarodowe Targi Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego - GLOBalnie 2016. Na terenach Międzynarodowego Centrum Kongresowego swoją ofertę przedstawiali wystawcy z Belgii, Chorwacji, Bułgarii, Czech, Dominikany, Grecji, Gruzji, Niemiec, Rumunii, Słowacji, Tunezji, Węgier, Włoch i Polski. Łącznie na ponad 100 stanowiskach zaprezentowano ofertę zarówno dla turystów indywidualnych jak i dla grup zorganizowanych i rodzin.


Więcej informacji

25.02.2016 Wernisaż Znaczka Turystycznego w Kaliszu

wernisazKalisz2016W dniu 25 lutego w Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu odbyła się kolejna odsłona wystawy z serii „Pasje Kaliszan”. Tym razem swoje zbiory Znaczków Turystycznych zaprezentował Bogusław Monczyński – pasjonat turystyki, kolekcjoner odznak turystycznych, emblematów i wspomnianych wyżej znaczków. Punktualnie o godzinie 16:00 przedstawicielka centrum przywitała zaproszonych gości. Następnie głos zabrał wystawca, który opowiedział o idei znaczka oraz swoich podróżach szlakiem Znaczka Turystycznego.


Więcej informacji

1 2 >>