Komorniki1 maja br. miała miejsce kolejna Eko Majówka zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury, w której udział wzięli członkowie Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach. Tradycją stało się promowanie nowych znaczków turystycznych. Tym razem podczas imprezy promowany był znaczek turystyczny nr 278 przedstawiający kościół św. Floriana w Wirach.

Stoisko Klubu Kolekcjonerów ZT było licznie odwiedzane przez znaczkomaniaków oraz mieszkańców gminy Komorniki, którzy znaczek z kościołem i ceglanym mostem traktowali jako pamiątkę z tego wydarzenia. Kto wie, może przynajmniej dla części tych osób znaczek stanie się pretekstem do odwiedzin innych znaczkowych miejsc turystycznych, a może zaczątkiem przyszłej, kolekcjonerskiej pasji.

Na stoisku nie zabrakło także gratisów w postaci magnesów i podkładek z wizerunkami znaczkowych obiektów z terenu gminy. Ale prawdziwym hitem, wzbudzającym duże zainteresowanie był przymocowany do znaczka niewielki QR kod, po odczytaniu którego każdy mógł wysłuchać historii kościoła w Wirach.

Podczas Eko Majówki członkowie KKZT kolportowali również materiały reklamowe z Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach, Urzędu Gminy w Komornikach, Wielkopolskiego Parku Narodowego oraz Muzeum Narodowego Rolnictwa i Mauzoleum Bierbaumów w Szreniawie. Materiały cieszyły się wielkim zainteresowaniem, ale przede wszystkim promowały najbliższą okolicę, dzięki czemu wielu z odwiedzających przedstawione propozycje wycieczek turystycznych zdecydowało się wykorzystać w przyszłości.

Wśród osób odwiedzających stoisko pojawił się również Wójt Gminy Komorniki – pan Jan Broda, z którym kolekcjonerzy odbyli dłuższą i bardzo przyjemną rozmowę. Ogólnie tego dnia przeprowadziliśmy wiele ciekawych rozmów i spotkań, a o ich charakterze i panującej atmosferze niech świadczą towarzyszące tej relacji fotografie.

 

Krystyna Nowak - Górska

Komorniki