KomornikiMiesiąc wrzesień okazał się dla członków Kaliskiego Klubu Znaczkomaniaków bardzo pracowity. Członkowie klubu dwukrotnie zachęcali kaliszan do zainteresowania się znaczkami turystycznymi i tworzenia własnych kolekcji.

Na początek pokaźne znaczkowe zbiory zaprezentowano podczas Święta Ulicy Niecałej, odbywającego się w tym roku 1 września. Od rana do późnego wieczora krótka, urokliwa uliczka tętniła życiem za sprawą tłumu osób odwiedzających stoiska przygotowane przez ludzi z pasją. Jedno z nich zajmowali wymienieni wyżej członkowie Kaliskiego Klubu Znaczkomaniaków.

Wśród nich nie mogło zabraknąć naszego nadprośniańskiego maniaka, czyli Bogusława Monczyńskiego. To jego kolekcję podziwiały osoby, które po raz pierwszy spotkały się ze znaczkami turystycznymi lub natknęły się na nie podczas górskich wędrówek. Spore zainteresowanie odnotowaliśmy wśród rodzin z dziećmi w różnym wieku, które dostrzegły w manii zbierania znaczków doskonały sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu. Nasze stoisko odwiedził również gość specjalny – Mieczysław Hryniewicz – aktor znany z serialu „Na Wspólnej”. Dzięki materiałom i tablicom, które posiadaliśmy mogliśmy nie tylko pokazać znaczki z Polski, ale także z innych krajów, oraz unikalny zbiór znaczkowych karteczek z całego świata.

Tydzień później, 8 września, kolekcję znaczków można było podziwiać podczas Pikniku Organizacji Pozarządowych. Tym razem wyeksponowaliśmy w sposób szczególny znaczki z Kalisza i okolic, a wraz z nimi patent kolegi Tomka, czyli wieszaczek na znaczkowe krążki. Naszych milusińskich zaprosiliśmy na mini warsztaty, podczas których mogli stworzyć własny znaczek turystyczny. Chętnych nie brakowało. Wśród osób, które nas odwiedziły, znalazł się również młody człowiek z Namysłowa, który bardzo szybko połknął znaczkowego bakcyla. Oby udało nam się zaszczepić owego bakcyla w mieszkańcach grodu nad Prosną!”.

Cieszymy się, że nasza kaliska społeczność znaczkomaniaków rośnie w siłę i wspólnie możemy siać znaczkową ideę i zarażać nią kolejnych pasjonatów. Opisane wyżej wydarzenia zobrazowaliśmy kolekcją kilkudziesięciu fotografii, do których oglądania serdecznie zapraszamy.

Ewa Mąkowska