Tour Salon 2018W sobotę 10 lutego 2018 roku, członkowie Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach wybrali się na zwiedzanie Targów Regionów i Produktów Turystycznych „TOUR SALON”, które odbywały się w Poznaniu.

Jak zwykle liczne grono wystawców zachęcało by zapoznać się z ich ofertami, zarówno pod kątem wyjazdów indywidualnych jak i grupowych. Przy okazji licznych rozmów poznaliśmy nowe, warte poznania miejsca w naszym kraju, które mamy nadzieję także doczekają się własnych znaczków turystycznych. Bo znaczki w gruncie rzeczy były tematem przewodnim naszych rozmów.

Przy stoisku Światowego Geoparku Unesco ŁUK MUŻAKOWA umówieni byliśmy z kolekcjonerami z Łęknicy. Takie spotkania zawsze wyzwalają wielkie emocje, mamy dużo do powiedzenia i jak zwykle spotkania tego typu są zbyt krótkie. Bogatsi o nowe doświadczenia, znajomości i obietnice kolejnego spotkania pożegnaliśmy się ze „znaczkomaniakami” i przyjaciółmi z Łęknicy.

Targi „Tour Salon” to obowiązkowe miejsce na turystycznej mapie Polski, które staramy się odwiedzać co roku. Mimo to impreza ta co roku zaskakuje nas czymś innym i w pewnym sensie wyznaczają szlak turystyczny. Na szczęście i my mamy swój szlak – znaczkowy szlak, którym równie często wędrujemy, a który staramy się także podczas tego typu imprez promować.

Mamy nadzieję, że znaczków w naszym pięknym kraju będzie przybywać i z roku na rok na targach pojawiać się będą nowe miejsca, które już przystąpiły do tej pięknej idei.

Krystyna Nowak -Górska

Tour Salon 2018