14 września na dziedzińcu Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie odbyła się gala z okazji zakończenia warszawskiej gry turystycznej „Raz, dwa trzy warszawiakiem jesteś Ty!”. W dużym skrócie akcja ta, która jest koordynowana przez Muzeum Powstania Warszawskiego, ma na celu propagowanie muzeów, miejsc historycznych Warszawy i okolicy. Projekt skierowany jest przede wszystkim do rodzin. By zostać laureatem tego konkursu, wystarczyło rodzinnie „zaliczyć” osiem placówek, z tych które uczestniczyły w programie i rozwiązać zadania, jakie czekały w tych placówkach. W tej edycji w programie brały udział 33 placówki. Laureatów było naprawdę dużo, a 33 rodzinom udało się być we wszystkich 33 obiektach i rozwiązać wszystkie zadania!

W programie brało udział również Muzeum Sue Ryder, którym zarządza Pani Dyrektor Anna Kalata. Pani Anna jest wielkim orędownikiem i śmiało już możemy powiedzieć - przyjacielem znaczków turystycznych. Właśnie dzięki niej oraz wsparciu Muzeum Powstania Warszawskiego, mogliśmy pokazać wielu warszawiakom naszą ideę. Przy stoisku muzeum Sue Ryder, zorganizowaliśmy wystawę znaczków turystycznych. Byliśmy tam dzięki Pani Annie, ale przede wszystkim wystawa jest zasługą Hanny i Andrzeja Wacławków, którzy udostępnili swoją kolekcję.

Na siedmiu tablicach znalazło się ponad 1200 znaczków! Jak się domyślacie wyglądało to imponująco i tak też odbierali to goście, którzy ochoczo zaglądali do naszego namiotu. Wiele z tych osób, mówiło nam, że znaczki i sama idea bardzo się podoba i że chcą zacząć znaczkową przygodę. Przy okazji staraliśmy się zachęcić obecnych przedstawicieli muzeów, by w ich placówkach również znalazł się znaczek turystyczny.

Wielkość i atmosferę gali najlepiej oddają zdjęcia, które zamieszczamy i zachęcamy do ich obejrzenia. Za rok z pewnością odbędzie się kolejna edycja konkursu „Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś Ty”, a my jesteśmy przekonani, że warto skorzystać z tej oferty, by uczestniczyć w pięknej, pouczającej zabawie, przy okazji promując znaczki turystyczne wsród muzeów, które znaczka jeszcze nie posiadają.

Robert Salwowski (Bobik)