GLOBalnie 2016W dniach 18-20 marca w Katowicach odbyły się 22 Międzynarodowe Targi Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego - GLOBalnie 2016. Na terenach Międzynarodowego Centrum Kongresowego swoją ofertę przedstawiali wystawcy z Belgii, Chorwacji, Bułgarii, Czech, Dominikany, Grecji, Gruzji, Niemiec, Rumunii, Słowacji, Tunezji, Węgier, Włoch i Polski. Łącznie na ponad 100 stanowiskach zaprezentowano ofertę zarówno dla turystów indywidualnych jak i dla grup zorganizowanych i rodzin.

 

Na przestrzenii tych 3 dni mieliśmy okazję wzięcia udziału w spotkaniach z mistrzami sztuki kulinarnej ( Teo Vafidisem czy Remigiuszem Rączką) ,powspinać się na 6,5 metrowej mobilnej ściance wspinaczkowej, zmierzyć się w globalnym turnieju mini golfa czy wysłuchać wykładów zaproszonych gości ( Henryka Gołębiewskiego -aktora związanego z filmem "Wakacje z duchami" czy Dariusza Pietruchę prezesa Stowarzyszenia na rzecz zabytków fortyfikacji "Pro Fortalicium").

 

Przybyliśmy jednak na targi w innym celu. Chcieliśmy promować i rozpowszechniać idee Znaczka Turystycznego w Polsce. Wśród ponad 100 wystawców mielismy okazję spotkać i porozmawiać z osobami i miejscami, które posiadają już w swoich obiektach ZT. Targi odwiedzili goście z Piotrkowa Trybunalskiego, Międzyrzeckiego Rejonu Umocnieniowego, Tarnowskie centrum informacji, Pszczyny czy obiekty ze Szlaku Zabytku Techniki.

Oczywiście nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie wykorzystali okazji do rozmów odnośnie nowych lokalizacji ZT. Sądzimy, że kilka rozmów okaże się udanych i w najbliższym czasie zobaczymy ich efekty. Jednak nie będziemy zdradzać co to za miejsca licząc na efekt zaskoczenia i niespodziankę dla kolekcjonerów. Jak to zwykle bywa czas na targach szybko mija i nim człowiek się zorientował nadszedł już czas zakończenia zwiedzania. Z niecierpliwością oczekujemy wiosny 2017 i odbywających się wtedy 23 Międzynarodowych Targów Turystycznych. Liczymy, że za rok wśród wystawców znajdzie się jeszcze więcej obiektów już oznaczonych ZT i kilka-kilkanaście nowych, które przystąpią do znaczkowej idei.

Adam z Katowic

Targi w Katowicach