KomornikiTo już czwarty rok członkowie  Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach promowali znaczkową ideę podczas festynu z okazji XXVI Dni Gminy Komorniki. Festyn kolejny raz odbył się na Stadionie Sportowym, który jest idealnym miejscem do tego typu imprez oferując odpowiednią przestrzeń i warunki..

W tym roku na naszym klubowym stoisku tradycyjnie wystawialiśmy znaczki turystyczne, ale również inne materiały informacyjne Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach, Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie, Urzędu Gminy oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach. Dla znaczkowych kolekcjonerów pojawiła się również możliwość zdobycia okolicznych znaczków turystycznych. Prócz nich na stoisku rozprowadzano znaczki okolicznościowe oraz  tegoroczny Noworoczny Znaczek Turystyczny z wizerunkiem Stanisława Moniuszki.

Zainteresowanie stoiskiem i znaczkową ideą było duże, choć w tym roku nie było promocji nowego znaczka.  Może w przyszłym sezonie uda się to naprawić. Wielu mieszkańców gminy Komorniki pozytywnie kojarzy Klub Kolekcjonerów, a dzięki charakterystycznym koszulkom rozpoznawani jesteśmy na innych imprezach gminnych..

Podczas imprezy ni zabrakło miejscowych kolekcjonerów i znaczkomaniaków, którzy chętnie pomagali w obsłudze stoiska, opowiadali o swojej pasji i dzielili się nią z przybyłymi odwiedzającymi. Dla wszystkich była to kolejna okazja do spotkania i sposób na miłe spędzenie popołudnia promując swoją pasję, ale i lokalne atrakcje turystyczne.

 

Krystyna Nowak - Górska

Komorniki