Wernisaż wystawy w OlkuszuW miniony poniedziałek mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w otwarciu wystawy zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu. Wystawa upamiętnia znaczącą postać w naszej historii, konstruktora motoszybowców, osobę, która przyczyniła się do rozpracowania rakiet V-1 i V-2 – Antoniego Kocjana. Współorganizatorem uroczystości była sekcja modelarska i Zespół Szkół w Olkuszu.

Postać Antoniego Kocjana związana jest także z najnowszym Znaczkiem Turystycznym, który będzie dostępny dla turystów od 22 kwietnia. Znaczek poświęcony jest bowiem znajdującej się w Rabsztynie Chacie Kocjana, w której będzie można poznać historię, życie i dokonania Antoniego Kocjana.

Cieszymy się, że MOK w Olkuszu w ten właśnie sposób pragnie przedstawić turystom informacje o tym, kim był Antoni Kocjan. Relacje na naszym portalu osób odwiedzających to miejsce, opis ich wrażeń, są nieocenioną wartością jakiej nie znajdziemy w żadnym przekazie. Dobrze, że są takie miejsca, które chcą pokazać coś nieznanego, coś co wzbudzi zainteresowanie, coś co nie było w świadomości turystów, a teraz się o tym mówi. Bo któż z nas znał postać Antoniego Kocjana? Teraz już znamy, ale to za sprawą MOK z Olkusza. Podziękowania dla p. Grażyny i p. Agnieszki. Tak niewiele potrzeba, aby zaprezentować ciekawych ludzi i ciekawe miejsca nie tylko w regionie, ale w całym kraju, a nawet poza jego granicami.

Obszerna relacja z wernisażu wystawy "„Antoni Kocjan. Olkuszanin, który wygrał wojnę” znajduje się na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu >>

Zespół Znaczków Turystycznych

Wernisaż wystawy w Olkuszu