Na zaproszenie Stowarzyszenia Stacja Inspiracja Kaliski Klub Znaczkomaniaków wziął udział w akcji społecznej „Przyjdź, posłuchaj, wkręć się !” Odbyła się ona 20 lutego 2019 r. w Restauracji Komoda Club Residence w Kaliszu. Członkini Klubu – Anna Lisewska – przybliżyła zebranym ideę znaczka turystycznego, zaprezentowała portal internetowy im poświęcony oraz aplikację na urządzenia mobilne. Następnie znany nie tylko mieszkańcom Kalisza i okolic kolekcjoner znaczków - Bogusław Monczyński, opowiedział o swojej pasji zbierania owych znaczków. Jego wystąpienie wzbogaciła bezpośrednia prezentacja drewnianych krążków oraz wesołe anegdoty.

Przy okazji Ania zdradziła, że Boguś zajmuje czołowe miejsce na liście polskich zdobywców Znaczków Kolekcjonera. Gratulujemy i jesteśmy z tego dumni!

Podczas spotkania pokazano najnowszy, jeszcze świeżutki znaczek nr 768, przedstawiający Narodowe Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. Ale nie była to jedyna premiera tego dnia. Swoją obecnością zaszczyciła nas również pani Agata Wierzejska, która przekazała o kolejnym kaliskim znaczku (nr 769 – Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu), który właśnie został wszystkim przedstawiony.

Zainteresowani uczestnicy spotkania mieli szansę na zakup jednego z krążków, który zapewne da początek niejednej kolekcji. Następnego dnia okazało się, że „magia zbierania” już działa, czego dowodem są wpisy zamieszczone na Facebooku oraz Messengerze. Zabranych ucieszyła również informacja o planowanych, kolejnych znaczkowych premierach w Kaliszu i okolicy. Następne spotkanie już niebawem – 18 maja. Serdecznie zapraszamy na wizytę u Dorotki i Marcinka w Centrum Kaliskich Baśni i Legend.

Ewa Mąkowska