KomornikiNa początku marca, po niemal miesięcznym głosowaniu internautów i kolekcjonerów znaczków turystycznych, wyłoniliśmy kolejnego zdobywcę tytułu „Najładniejszy znaczek turystyczny roku...” Tym razem tytuł ten trafił do Gminy Komorniki, która sfinansowała znaczek z mostem kolejowym w Wirach. I to właśnie ten znaczek w drodze głosowania wybrany został najładniejszym znaczkiem 2017 roku. Zaproszeni przez Klub Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach na spotkanie w dniu 22 marca, postanowiliśmy osobiście przekazać przedstawicielom Gminy Komorniki certyfikat „Znaczka Roku”.

Spotkanie miało miejsce w pomieszczeniu Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie swoje comiesięczne zebrania odbywają członkowie wspomnianego wyżej Klubu Kolekcjonerów ZT. Pięknie udekorowany tortami i innymi specjałami stół nawiązywał do zbliżających się Świąt Wielkanocnych, ale głównym tematem spotkania był oczywiście nagrodzony znaczek z Wir.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili państwo: Olga Karłowska - Sekretarz Gminy Komorniki, Marian Adamski – Przewodniczący Rady Gminy Komorniki, Karolina Kuster oraz Antoni Pawlik z Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach, a także Dominik Występski – Sołtys wsi Wiry. Ponadto udział w spotkaniu wzięli członkowie i sympatycy KKZT w Komornikach, przybyli z okolicznych miejscowości, ale także z Rawicza czy Obornik.

Spotkanie rozpoczęło się od przemowy prezes komornickiego klubu Krystyny Nowak – Górskiej, która w kilku zdaniach opowiedziała o historii znaczków turystycznych w Gminie Komorniki. Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach wyrazili podziw i uznanie dla funkcji jaką spełnił nagrodzony znaczek oraz zadeklarowali dalszą pomoc w promowaniu gminy za pośrednictwem znaczków turystycznych. Długo rozmawiano o roli znaczka turystycznego w promowaniu lokalnych atrakcji turystycznych, a jak pokazuje tegoroczny zdobywca tytułu „Znaczek roku”, nawet niepozorny most kolejowy może się stać wizytówką regionu rozpoznawalną w całej Polsce.

O kulisach głosowania na „Znaczek Roku” opowiedział Hubert Adamek, który też pokrótce opowiedział o tym jak od pomysłu do gotowego produktu powstaje znaczek oraz o tym jak można się promować za jego pośrednictwem.

Zwieńczeniem prowadzonych dyskusji i całego spotkania był symboliczny toast i wręczenie certyfikatu „Najładniejszego Znaczka Turystycznego 2017 roku”. Po krótkiej sesji fotograficznej i degustacji ufundowanych przez Gminę Komorniki tortów, uczestnicy powrócili do dalszych dyskusji na temat znaczków i turystyki. Warto także zaznaczyć, że za działalność na rzecz promocji gminy brawami i kwiatami nagrodzona została wspomniana wcześniej Krystyna Nowak – Górska, która prowadząc komornicki klub zrzesza ludzi połączonych turystyczna pasją. I właśnie na rozmowach o tej pasji i atmosferze turystycznych spotkań spędzono resztę czasu pokazując, że turystyka łączy nie tylko pokolenia, ale także zupełnie obcych sobie ludzi, reprezentujacych różne poglądy i pochodzących z różnych zakątków kraju.

Mamy nadzieję, że uzyskanie tytułu „Najładniejszego Znaczka Turystycznego 2017 roku” przez znaczek z Wir, będzie pretekstem do dalszych działań w kierunku promocji lokalnych atrakcji turystycznych. Liczymy też na to, że będzie on bodźcem dla turystów, którzy zechcą obejrzeć będący perełką architektury kolejowej most w Wirach i przykładem na skuteczną promocję dla innych gmin w Polsce.

Kończąc niniejszą relację zachęcamy wszystkich do odkrywania kolejnych atrakcyjnych miejsc i zwiedzania Polski szlakiem, jaki wyznaczają znaczki turystyczne.

Zespół Znaczków Turystycznych

Komorniki