KomornikiZłoty Stok słynie przede wszystkim ze znanej Kopalni Złota. Na turystycznej mapie Polski zaznaczył się też obecnością Średniowiecznej Osady Górniczej, a turyści licznie przybywający do miasteczka kojarzą je także z zespołu zabytkowych wapienników. Jest też spora grupa turystów, której Złoty Stok kojarzy się z niewielkich rozmiarów drewienkiem zaopatrzonym w zawieszkę czyli znaczkiem turystycznym.

Ale tym razem nie będzie to opowieść tylko o znaczkach, ale o wydarzeniu, które z założenia doprowadzi do tego, by wszystkim turystom w Złotym Stoku żyło się lepiej. Otóż 22 maja mieliśmy przyjemność uczestniczyć w oficjalnym otwarciu "Punktu Informacji Turystycznej Złoty Stok – Bila Voda".

Organizatorzy spotkania zaprosili na nie właścicieli okolicznych atrakcji turystycznych, lokalnych przedstawicieli branży hotelowej i gastronomicznej, a także nas – firmę, która właśnie w Złotym Stoku ma swoją siedzibę, a zajmuje się promowaniem atrakcji poprzez wydawanie drewnianych znaczków turystycznych.

I właśnie tego dnia, również oficjalnie, nastąpiło przekazanie do punktu IT największego w Polsce znaczka turystycznego, który ma nie tylko promować miasto, a pośrednio także same znaczki, ale być symbolem tego, że właśnie w tym Złotym Stoku mieści się polska centrala znaczków turystycznych, z czego oczywiście jesteśmy dumni.

O znaczkach i całej idei opowiadał zgromadzonym gościom Zbigniew Romankiewicz, który kieruje firmą od 2012 roku. O planach rozwoju turystycznego regionu opowiadała Burmistrz Złotego Stoku pani Grażyna Orczyk. W nowo otwartym punkcie zgromadzeni goście przy kawie, w miłej atmosferze wymieniali się swoimi doświadczeniami, a także pomysłami dalszej promocji gminy. Po raz pierwszy w tym dniu zaprezentowano także miejską maskotkę "Złotego Osiołka". W jego towarzystwie pod przewodnictwem przewodnika uczestnicy spotkania udali się na zwiedzanie Miejskiej Trasy Turystycznej, która jest kolejną atrakcją Złotego Stoku.

Gorąco zachęcamy wszystkich kolekcjonerów do wizyty w złotostockiej Informacji Turystycznej, bo oprócz kawy i darmowego dostępu do internetu oraz możliwości zaopatrzenia się w foldery i przewodniki, można tu nabyć dwa miejscowe znaczki turystyczne. Ponadto tylko tutaj istnieje możliwość zrobienia sobie zdjęcia z Maxi Znaczkiem, który mamy nadzieję stanie się kolejną atrakcją Złotego Stoku.

 

Zespół Znaczków Turystycznych

Komorniki